Mart Kapidan Baktiracak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Iste o 25 senede 1 filan oluyor bizde ise nerdeyse her mart iyi bi kar yağışı olur.bizim icin nisan istanbulun marti gibidir.nadirde olsa iyi kar görebilir.

işte sen de demişsin 25 senede bir oluyor.87 de olduğuna göre 2015 te olabilir

• işte sen de demişsin 25 senede bir oluyor.87 de olduğuna göre 2015 te olabilir

85 kışını Hatırlıyorum fakat marttamıydı onu hatırlayamadım !! 87 kadar olmasada zorlayıcı bir sistemdi !! 25 senede bir OLMASINA gelince inş diyelim çünkü o kar anlatılmaz yaşanır

• Aynen dogru biliyorsun fakat kuvvetli lodoslu gunler olursa daha erken zamanda açabilir 3-5 gunde gozukmeye baslar. ozellikle ic kesimler icin bu büyük bi sikintidir.eger kar olmazsa soguk veya normal sicakliklar mart ayinda cok olursa bu dediklerimiz olmaz

Bizim burada çoğu dal kuru daha Mart'ın 20'si olmadan açacağını sanmıyorum zaten çiçeklerin

• işte sen de demişsin 25 senede bir oluyor.87 de olduğuna göre 2015 te olabilir

? yanlis drmisim 28 sene olacakti.gecen zaman icin soyledim.bu tepemizdeki soguk a.b insede 87 gibi olmayacak gözüküyor. Ama yinede uzun soguk ve yagisli bi hafta olabilir

• Eskişehirdeydim kardeşim, doğrudur izledim olanları :) Ama eskişehir'de soğuktan nefes alamıyoruz yeter artık, 4 sene burada olacağım büyük ihtimal.. Soğuk falan istemiyorum :) Eskişehir dışında her yere yağsın :)

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Eskişehirdeydim kardeşim, doğrudur izledim olanları :) Ama eskişehir'de soğuktan nefes alamıyoruz yeter artık, 4 sene burada olacağım büyük ihtimal.. Soğuk falan istemiyorum :) Eskişehir dışında her yere yağsın :)

Afyon-Kütahya'da aynı biz alışkınız.Hatta havalar ısınınca moralimiz bozuluyor. :D

• arkadaşlar modellerde değişim olmadığı sürece ayın 5 i gibi yurda bir sistem giriş yapabilir arkadaşlar özellikle marmara kökenli şimdilik kuvvetli gibi görünüyor ama sistemler değişmezse inşallah :)

• arkadaşlar modellerde değişim olmadığı sürece ayın 5 i gibi yurda bir sistem giriş yapabilir arkadaşlar özellikle marmara kökenli şimdilik kuvvetli gibi görünüyor ama sistemler değişmezse inşallah :)

Suan ki verilerle martin 5 i cok kuvvetli degil.asil ondan sonrasi korkutucu.

• Ankaralı ve bolulu arkadaşlar mart ayının tamamında kar ve soğuktan bıkacak... izmirde sel olacak, afyon artık yeter diyecek, istanbulun işi yine okunacak yasin-i şeriflere kalacak, ama neticede mart ayı bomba gibi gelecek.

• Suan ki verilerle martin 5 i cok kuvvetli degil.asil ondan sonrasi korkutucu.

valla kardeşim kuzeyde bir iki tane hava akımı var güzel bir sistem ayın 5 i gibi yanaşıyor muhtemel olarak bu ayın 6 7 sine yansıyacaktır özellikle bu sistemde batı trakya ve marmaranın batı ve orta kesimleri istanbulun avrupa yakası şimdilik daha şanslı gibi ama sistem seyrini değiştirebilir ne de olsa nereden baksan 15-16 günlük bir süre var değişimi hep birlikte göreceğiz ama modeller marta göre güzel geçenki sistem kadar kuvvetli olmasa da 2-3 günlük ani sistemler gelip geçebilir senin dediğin gibi kuzey avrupada bekleyen bir tane daha alçak basınç sistemi var ama o da ayın 11 inden sonrasına takamül ediyor o zamana kadar da sistem eriyip gitmezse tabi bir de matın ortasına girmiş oluyoruz o sistemde

• valla kardeşim kuzeyde bir iki tane hava akımı var güzel bir sistem ayın 5 i gibi yanaşıyor muhtemel olarak bu ayın 6 7 sine yansıyacaktır özellikle bu sistemde batı trakya ve marmaranın batı ve orta kesimleri istanbulun avrupa yakası şimdilik daha şanslı gibi ama sistem seyrini değiştirebilir ne de olsa nereden baksan 15-16 günlük bir süre var değişimi hep birlikte göreceğiz ama modeller marta göre güzel geçenki sistem kadar kuvvetli olmasa da 2-3 günlük ani sistemler gelip geçebilir senin dediğin gibi kuzey avrupada bekleyen bir tane daha alçak basınç sistemi var ama o da ayın 11 inden sonrasına takamül ediyor o zamana kadar da sistem eriyip gitmezse tabi bir de matın ortasına girmiş oluyoruz o sistemde

Martin ortasi olmasinin onemi yok sartlar oluustugunda.87 de ilk kar 12 sinde yagdi.arka arkaya 3 sistem geldi.3-4 gun arayla.yeter ki uygun sartlar olussun.