GFS ve ECMWF Yorumlamaları (Aralık 2014)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu deniz soğumadan o soğuk Rize'ye zor gelir.Sadece Marmarayı etkileyecek gibi şuanda ama ay sonu çok daha güçlü bir soğuk var

• Samet e katılıyorum sabaha degisir.ayrica kar icin 2 metre sicakliga bakmak daha dogru kararlar vermenizi saglar. Ecmwf guzel cikmis ama yarin aksami veya saliyi beklemek daha iyi olur çünkü durumlar karışık.benim tahminimce eger gelirse 22 sistemi kiyilara kar birakmaz öncesinde hava soguk olmali ve yeterince soguk inmoyor.ickesimlerin yuksekleri iyi karalabilir

• sibirya yine pasifleri oynuyor..izlanda ve azor 2 lisinin konumlarına göre aralık ayı belli olacak ama sanırım kar yağdıracak kadar soğuk olmayacak,tabi bu marmara ve kıyılar için.. 22-23 sistemi iç ege ye yarayabilir kar açısından,karayelle beraber gelirse.. 28-29 sistemine ise çok var bakalım hayırlısı hakkımızda

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 10 Ocak'a kadar sistemler hep polar olacak, Sibirya şuan uykuda ama Ocak'ta adeta patlayacak.Tüm Avrupa ve Türkiye güzel polar sistemler alacak.

22-23 Aralık sistemi herşeye gebe, yarın +8 de görebilirsiniz -8 de.Ama herşeyden önce tüm yurdu etkileyen bir sistem olmalı, mesela -4 Samsun'da duruyor Rize'ye 0 dahi girmiyor bu bana çok koyuyor.İnce ayrıntılar var bu sistemde, Azor birazcık daha batıda konuşlanırsa ve deniz soğursa sistem hem etki alanını hemde gücünü arttırır.

Allah yar ve yardımcımız olsun

• Ayın 23-24'ü bile Afyon için her şeye gebe.Kar görme ihtimalim var.Şunu ilk 5 gün içerisine alırsak harika olur.

Basınç haritası beni heyecanlandırdı.Yağış olursa Afyon sağlam kar alabilir -4 Afyon için yeterli en yüksek 0 derece en düşük -3 derece civarında olur ama tabi sistemin kendi özelliklerine de bağlı ama heyecan verdi bana.:D

• Ayın 23-24'ü bile Afyon için her şeye gebe.Kar görme ihtimalim var.Şunu ilk 5 gün içerisine alırsak harika olur.

Basınç haritası beni heyecanlandırdı.Yağış olursa Afyon sağlam kar alabilir -4 Afyon için yeterli en yüksek 0 derece en düşük -3 derece civarında olur ama tabi sistemin kendi özelliklerine de bağlı ama heyecan verdi bana.:D

Şu görüntüye göre İç Ege,Göller yöresi,İç Anadolu'nun batısı ve Bolu-Kastamonu boyunca yoğun kar gözlemlenebilir.