23 Şubat'ta Kuvvetli Soğuk ve Kar yağışı Gelecek

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Amerika'ya bu denli kar fırtınalarının gelmesinin iki nedeni var,hem kuzeyi kutupları görüyor hem de güneyi alçak basınç alanı olarak çok elverişli bir konumda.yani anlayacağınız Amerika çok şanslı bir ülke mevsim olarak..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Zitat von KarTutkusu03 pid='90043' dateline='1392486471'

Zaten önümüzdeki sistem belli olur ama bu sistem gelmezse döngü kırılmaz hayali döngü kırılmazsa kışı hemen hemen kaparım ben.

Geçenlerde gfs modellerinde gördüm Sibirya istikametinde 1035 1040 mblık sistemler duruyordu,ve yanılmıyorsam mor renkli olan bölgelerin bize doğru yaklaştığını gördüm sanki,peki sence bu ay sonuna doğru karlı bir sistemin ülkemize geleceğine dair işareti olabilir mi?yabancı modellere bakarak pek tahmin yapan biri değilimde daha çok mgmye dayanarak yazarım ben..

Kocaeli Mekan 41

İstanbul Memleket 34

Yaza veda ediyoruz sonbahara merhaba şimdiden..

karsever ugur

Einmal editiert, zuletzt von karsever ugur ()

• Zitat von karsever ugur pid='90044' dateline='1392486691'

Geçenlerde gfs modellerinde gördüm Sibirya istikametinde 1035 1040 mblık sistemler duruyordu,ve yanılmıyorsam mor renkli olan bölgelerin bize doğru yaklaştığını gördüm sanki,peki sence bu ay sonuna doğru karlı bir sistemin ülkemize geleceğine dair işareti olabilir mi?yabancı modellere bakarak pek tahmin yapan biri değilimde daha çok mgmye dayanarak yazarım ben..

Abi ben sen kadar bilmem etmem fakat; p.tesi günü öğle saatlerinde balo mu olur sela mı verilir belli olur.

AF-YOK

• Zitat von Efsane-Semih pid='90018' dateline='1392482650'

Cok deil 1 hafta 10 gun sonra amerika boyle bir sistem gordumu acaba diceksiniz..

İnşallah hocam

• Zitat von Şevket Gökdemir9 pid='89987' dateline='1392471533'

Yine benim forumdan uzaklaştırmayın ama kış bitti ben daha Ekim sonunda anlamıştım kışın ılık geçeceğini

nasıl anladın?

• marmara için kış bitmiştir desem kızmayın orta ve doğu karadeniz için kıyılarda hafif iç kesimleri için orta kuvvette 2 günlük kar ihtimali var şubatın son haftası....

• CFS Çok güzel bir sistem vermiş eğer o sistem 26-27 Şubatta olsaydı erimeden gelirdi taaa 25 Mart 1. 29 Mart 2.sistem vermiş onları o tarihe koyması büyük sıkıntı bir yandan ama değil bir yandan çok sıcak olma ihtimali var ama her iki sistemde Kuvvetli Oldukları için 20 Mart ile 30 Mart arası Çok yağışlı geçeceğe benziyor ama bence kar olmaz o tarihte CFS biraz hata yapmış orada 3 Mart Sistemi yine Kuvvetli ama KKY cinsinden Kuvvetli ama o sistemde bana göre 5 gün öncesinden yani 26 Şubatta bozulur bence Çünkü 20 Şubat - 25 Şubat Lodos sert esecek ve her sistem ya yağmura yada sağanağa dönüşecek örnek 28 Şubat - 2 Mart arasındaki Yağmurların olduğu gibi Yani Kısaca o aslında bizim 2-3 gün öncesinden Karlı dedeiğimiz gelecek sistem bitmeyecek ama sert lodosla ters bir döngü Yağmura dönüşecek 4-5 Mart gibi ise Romanya Soğukları ve Hafif Rüzgarları vurabilir 11-13 Mart Hafif Yağmurlu iken Hafif Kara dönüşebilir ama şimdi henüz erken Kar bekliyorsanız 3 Martı bekleyin Yağmur bekliyorsanız henüz yarın bitmedi ya da 28 Şubatı bekleyin ;)

• Ağaçlarda çiçek açtığından beri foruma girmek istemiyorum inşllh sogük havalar bir an önce gelir moddellere uzun suredir bakiyorum ama bi 5 gun icerisinde dogru duzgun bisey cikmaz

• Zitat von impossible pid='90056' dateline='1392489542'

marmara için kış bitmiştir desem kızmayın orta ve doğu karadeniz için kıyılarda hafif iç kesimleri için orta kuvvette 2 günlük kar ihtimali var şubatın son haftası....

Bir yorum yapıyorsunuz bare orantılı yapın.. Bitmiştir lafı kesinliğe girer.. Model daha 200 küsür saatte..

Arkadaşlar model yorumlanırken 156. saat sonrası için ana fikire bakılır.. Ana fikir şuan bize soğuk ve yağış var diyor.. Ve bunda ısrar ediyor.. 156. Saate girmeden bu tarz yorumlar yapılmaz.. Kesinlik katma bare be kardeşim :) Adama demezler mi müneccin misin sen diye :)