12 Ocak'ta Hasret Bitiyor!..

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Herkes 12 Ocak ve sonrasına odaklanmış. Bende Perşembe ve Cumaya odaklanayım. :) Manavgat için yağış ne derece kuvvetli olur?

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• şu verilere göre kar beklemek hayalperestlikten başka bir sey olmaz dostlar.....bence kimse sibirya geliyor bilmem ne geliyor diye burda soylemesın...sonra hayal kırılıgı oluyor...

• konu dışı ama ilginç 3 gün önceki rüyam iç anadolu ve güneydoğu anadolu bu kış çok kurak geçecek mgm ye göre izmire bile kar ikonu vermiş :D bugünkü rüyam Kırıkkaleye 6 cm kar yağdı o da dondu :D[hr]pek konu dışı sayılmaz : Kırıkkale merkezin 2 km kuzeyinde yağmur yağmış aşağı doğru hafif bir ıslaklık oluştu ve dahada büyüyor ama şehir merkezinde püsen atıştırıyor 4,5 derecede :D merkez rakım 740 metre 2 km kuzey rakım 780 metre

• Zitat von furkan217 pid='79391' dateline='1388584334'

Bu resmi biraz açıklayAbilirmisin lütfen yüksek basınç ve hemen temebizdekiab yi anlamdın ama greenland daki ab yi anlamadım

İlk olarak ingiltere tekrar soğuklara vurulacak ondan sonra bize gelmesini önleyen benim düşüncem doğu akdenize sürüklencek batıdan gelemeyen sistem sibiryadan gelcek önümüzdeki modeller değişmesse

• Zitat von lazuri53 pid='79395' dateline='1388585385'

5 ine kadar modeller düzelmezse bu kışta tehlikeye girebilir.doğru düzgün bir yağış bile yok.böyle giderse su sıkıntısı başlayacak

hiçbişey olmaz...5 ine kadar sistem gözükmez ise kışı bitiremezsin 21 aralık-21 Mart idir KYK DE kış mevsimi lütfen arkadaslar.... şöyle yorumlar yapmaktan kacinin ... son endeksler güzel ve ecm de iyi gidiyor

#2014KışınıKimseyeYedirtmeyiz Yeni imzam bu :)

• Zitat von sistemci pid='79397' dateline='1388586490'

Kış 2014 Nisanda Biter Çünkü Başlamayan Kışlar Geç biter:D

Örnek olarak kendi yaşadığım yer Gölcük'de o benim için çok güzel geçen kış olan 2012 kışı 14 Ocak'da ilk kar yağdı son kar 5 Mart'da yağmıştı.2 Nisan günü gece sulu kar yağmış olabilir sabah tüm dağlar bembeyazdı :)

gorilofficial

• arkadaşlar şuanki gfs ecmwf tablosu güzel olmasada benim içimden bu kış yani ocak ortasından başlayarak hele yarı tatilde süper sistemler olacak işallah helede şubat müthiş...sadece sabır dua

• Arkadaslar 1984 yılındakı verılere bakmanızı tafsiye ederim cünküo yılda bu su aya kadar benzer goruntu var 9 10 11 12 13 aralık sıstem almışız snra baya bır soğuk fzla olmammış sıstemler olmamaıs ocakta bu sekıl gecmıs nrdeyse bir tek 1 3 ocak araları sıstem almış 2 ggunluk sonra subatın 14 ünden 10 marta kadar soğuklar olmuş ve kar yagısları bakmanızı tafsiiye ederim :D ;)