Ülkemizi Etkileyebilecek Sistemler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaslar lutfen nicklerinizin altinda uye yazan yerin yaninda konum bilgisi soruyor.o bolume konumlarimizi girelim.

• Yine başladınız dereyi görmeden paçayı sıvamaya..8 aralık sistemi hayırlı olsunmuş:) demekki içimizdeki bazı arkadaşlar ders çıkarmayı bilmiyorlar yaşananlardan..

Şakalaşıyoruz dostum, bu sefer temkinliyiz.Kısmetse gelir inşallah :D :D

• Bu fetih rumuzlu kişi aslında hiç yabancı degıl........sallamak ve ortalığı karıstırmak için burda..zaten ıp si defalarca banlandı ama kendisi yeni rumuzlarlar bir şekilde giriyor yine..

• Evet desteklıyor ama 15 gün sonrası için:) bana göre hiç bir anlamı yok..isterse -50 derece insin..son 5 güne girmedikten sonra asla umutlanmıcam..çok isticem gelmesini ama kendime evet bu sistem kesinlikle geliyor demicem..gerçi ben hep temkinliyimdir ama bu sefer çok daha temkinli olacam..sizede tavsiye ederim..saygılar..

• Evet desteklıyor ama 15 gün sonrası için:) bana göre hiç bir anlamı yok..isterse -50 derece insin..son 5 güne girmedikten sonra asla umutlanmıcam..çok isticem gelmesini ama kendime evet bu sistem kesinlikle geliyor demicem..gerçi ben hep temkinliyimdir ama bu sefer çok daha temkinli olacam..sizede tavsiye ederim..saygılar..

Sen hep olumsuzluktan yana temkinlisin. Bütün yorumlarını görüyorum birtane olumlu bir şey söyledigin yok sistemlerle modellerle ilgili :hfyeni (30):

• Ben zemheriye katılıyorum, geçen seneden beri takip ettiğim kadarıyla modeller 15 gün kala hep böyle senaryolar veriyor sonra aradan 3-5 gün geçiyor bir bakmışız sistem batıya kaydı eridi lafları falan çıkıyor bu sebepten artık temkinli inşallah olacakmış bekleyip ama en az bu görüntüleri son 3 - 5 gün aralığına sokmadan ilan etmemek gerekir kanımca.. İnşallah gelir diyelim . Şimdilik herkese iyi geceler,

• Semih abi senden nokta atışı bekliyorum/z .) )

Bu kıştan umutsuz kim ise kim olduğu önemli değil, güler geçerim.
    -SİSTEMCİ

Sibiryasız kışa kış demem azor balsa Sibirya duble kaymaktır.
    -SİSTEMCİ

*FOREVER SİSTEMCİ*

• olumusuzluğa tedbirli olmak olumlu seylerin olmasını istedıgımden dolayı..ne yapayım yani burdaki bır çok kişi gibi aman geliyor yaşasın işte semıh abı suraya kac cm yagar dıye nagralar atamam..emın olun en az sızı kadar ısterım beyaz kar tanelerını süzülürken görmeyi ve taze karın ustünde gezinti yapmayı ama halaci olupta cocuksu düşünemem..benim yaşım 32 canım benim....bir çogunuzdan daha temkinli bir yapımın olması cok daha mantıklıdır...bilmem anlatabilim mi??ne yapayım yani ask 14 aralıkta soguk ve karlı bir senaryo vermiş..ne diiyim ooo arkadaslar kar gelıyor yasaı yuppi diyemem..çok ısterım o cocuksulugu yasamayı ama dıyemem...son 5 gune gelmeden eller havaya yapamam..sizede tavsiye ederim..saygılar..

Sen hep olumsuzluktan yana temkinlisin. Bütün yorumlarını görüyorum birtane olumlu bir şey söyledigin yok sistemlerle modellerle ilgili :hfyeni (30):

Zemheri gayet hakli çünkü önce 2 aralik dedi sonra sonra 3-5 oldu sonra 6 oldu sonra 8 oldu sonra 9 oldu en son 2-3 gündür 11 aralik diyordu suanda yine 11 aralikta biseler olsada asil sogugu 12 aralika vermis nerden nereye degil mi?

• Aralık kasıma benzer olacak ama yine 1,2 kar sistemi gelir... bu durum insanlarda olumsuz duygular uyandırıyor... kış başlamadan bitti gibi ama ben derim ki bu aylar öyle ahım şahım kar beklemek hayal olur... konomumuza ters... bence bu kış ocakta başlayacak ve sibiryalı bir olacak inşALLAH...