Ülkemizi Etkileyebilecek Sistemler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kasim sistemleri beni tahminden soguttu gelsede gelmesede..

2 Aralik gece saatlerinden itibaren soguk ve yagisli hava gelme ihtimali yuksek.Bundan sonra bu sistem hakkinda konusacagim ve ayri baslik acip veriler paylasacagim

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()

• Artık bende bu kasım ayından pek ümitli değilim çünkü herkes kasım ayı sonunun eridiğini söylüyor ve erimese bile en fazla Kocaeli iline kky felan dıyorlar ama 2-3 Aralık tarihleri şuan lık süper gözüktügü için herkes yogun kar bıle yagar dıyorlar şimdiden merak ıcındeyım ve artık aralık ayının yorumlarını alıcam . İnşallah ama İnşallah Bol karlı bir ay olur ve yılbaşınada kar yağar amin :D

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• Vay be küçükken sadece ben bukadar kar yağışına takıyorum sanıyordum bi ara kendime deli miyim ben bukadar tek ben takıyorum bile diyordum :D Ama bu formdaki kardeşlerimi ve abilerimi görünce rahatladım ve yanlız olmadığımı anladım :D Kar mutluluktur ya :D

Neden mi kar ? Çünkü üzerimde ki bütün negatif enerjiyi tek seferde pozitif enerjiye çevirebilme özelliğine sahip.

• İnşallah kardeşim bu modeller artık kafayı yedi her gun değişiyor. ama genelıkkle - derecelerde gösteriyor özellikle aralık ayının başını yani en ümitli sistem bana göre aralık başı şuanlık :D

• Hava_Forum MGM'nin Pazartesi ve Salı günü için yaptığı Kuvvetli Yağış/Rüzgar tahminleri için değerlendirme yapabilir misiniz? (Antalya ve doğu ilçeleri)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Semıh kardesım allah sana sabır versın..burda cogu arkadasımız oturdugu yerden sadece soru soruyor..işin en kolayına kacıyor..bence arkadaslar herkes bıraz daha araştırmacı olmalı..semıh abı burda ne olacak semıh abı bu nedır semıh bey su ne dır ytok bılmem ne su zaman ne olacak..sorulan soruların bır coguda burda 10 gun konuları takip eden herkesın cok kolay cevabını bulabılecegı sorular..semıh beyde bır ınsan bu kadar soru sorulmaz..bı de aynı tarz soruları 10 defa sormanın hıc bır anlamı yok...

• Şu an cumartesi gece saatlerini yaşıyoruz. Bazı yerlerde önümüzdeki kasım sisteminden bahsediyorum, kar yağışları kesinleşti gibi. İstanbul için soğuk hava girişi anca çarşamba perşembeyi bulacak gibi !!! ve ben sanki o günlerde içimden bir ses kar yağışını akşam ( gece ) saatlerinde yakalıyacağız gibi hissediyorum. Modeller nasıl bozulduysa neden düzelmesin.. Hala zaman var azda olsa düzelmesi için . Takibe devam..

• Şu an cumartesi gece saatlerini yaşıyoruz. Bazı yerlerde önümüzdeki kasım sisteminden bahsediyorum, kar yağışları kesinleşti gibi. İstanbul için soğuk hava girişi anca çarşamba perşembeyi bulacak gibi !!! ve ben sanki o günlerde içimden bir ses kar yağışını akşam ( gece ) saatlerinde yakalıyacağız gibi hissediyorum. Modeller nasıl bozulduysa neden düzelmesin.. Hala zaman var azda olsa düzelmesi için . Takibe devam..