Efsanevi Kışların Sıcaklıkları | İNDİR | [1907-1929-1985-1987-2004 vs] - 850 hPa

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• 1941-42 sezonu da büyük bir efsanedir :) İstersen bunu da ekleyebilirsin Crossbench :)

Yüklediğim verilerin çoğu silinmiş. Önceliğim bu verileri tekrardan yüklemek olacak. Yüklemek istediğim 2-3 yeni kış daha var. Müsait olduğum bir günde o kışıda ekleyeceğim. Emin olabilirsin. Ama o gün yakın mıdır şuan bilemiyorum. :S

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Sana önerim, o modelleri bir video'da birleştirip direkt bu konuda paylaşman. Silinme riski yok denecek kadar az olur, hem de çok uğraştırmaz. Mesela ben geçenlerde CFS ile ilgili bir paylaşımımda o yöntemi kullanmıştım ;)

• Sana önerim, o modelleri bir video'da birleştirip direkt bu konuda paylaşman. Silinme riski yok denecek kadar az olur, hem de çok uğraştırmaz. Mesela ben geçenlerde CFS ile ilgili bir paylaşımımda o yöntemi kullanmıştım ;)

Oda iyi bir yöntem ama bilgisayara fazla oturmaya vaktim olmadığından şu aşamada mümkün değil onu yapmam. :) Sınava hazırlanıyorum. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• 1987 martı 850 hpa da neymiş öyle arkadaş!! yalnız o senenin 850 hpa değerlerine bakıldığında zaten bölye birşey olacağı baştan belliymiş..o efsane sisteme kadar en az 3-4 tane sibirya kökenli sistem inmiş bize,ve sonunda balkanlara -25 lik çekirdek oturmuş,geriside türkiyeye 3 adet karfırtınası tabi:) yaşım küçüktü tam hatırlamıyorum ama yaşlı olan kimse sorsanız bir hikayedir bu 1987 kışı:) istanbulda kar 1 metre nerdeyse heryerinde..keşke öyle kışlar yaşasak ama sanırım böyle olabilmesi için sibiryanın çok aktif olması gerekiyor üstelik basınç yerleşimlerininde sibiryanın rahat rahat aşağı sistem indirmes,ne izin vericek konumda olması lazım..umarım görürüz böyle bir sistem:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Zitat von baybarsky pid='76960' dateline='1386957435'

1987 martı 850 hpa da neymiş öyle arkadaş!! yalnız o senenin 850 hpa değerlerine bakıldığında zaten bölye birşey olacağı baştan belliymiş..o efsane sisteme kadar en az 3-4 tane sibirya kökenli sistem inmiş bize,ve sonunda balkanlara -25 lik çekirdek oturmuş,geriside türkiyeye 3 adet karfırtınası tabi:) yaşım küçüktü tam hatırlamıyorum ama yaşlı olan kimse sorsanız bir hikayedir bu 1987 kışı:) istanbulda kar 1 metre nerdeyse heryerinde..keşke öyle kışlar yaşasak ama sanırım böyle olabilmesi için sibiryanın çok aktif olması gerekiyor üstelik basınç yerleşimlerininde sibiryanın rahat rahat aşağı sistem indirmes,ne izin vericek konumda olması lazım..umarım görürüz böyle bir sistem:)

İnşallah gelir :)

• Zitat von sistemci pid='77018' dateline='1386966690'

Bu sene bir 1907 benzeri bir olay olabilir mi acaba? :)

Albert Einstein

• Zitat von Yılmaz Kerem DOĞANAY pid='77023' dateline='1386967339'

Bunlar güçlü polarlarmış hocam;bir daha ne zaman görüşürüz bununla orasına ALLAH kerim..

-30 lara bak hey maşallah nerelere kadar geliyor.. dediğiniz gibi bunlar gerçekten çok güçlü polarlar zor ama her zamanda olma ihtimali var..umarım denk geliriz böylesine..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Zitat von CrossBench pid='77021' dateline='1386967198'

Bu sene bir 1907 benzeri bir olay olabilir mi acaba? :)

benzerliği varmı ki hocam:) yoksa bi umut olarak mı söylediniz

• Yüklediğim verilerin çoğu silinmiş. Önceliğim bu verileri tekrardan yüklemek olacak. Yüklemek istediğim 2-3 yeni kış daha var. Müsait olduğum bir günde o kışıda ekleyeceğim. Emin olabilirsin. Ama o gün yakın mıdır şuan bilemiyorum. :S

Ya güzelim resimler ilk sayfadakiler hepsi gitmiş. Yenileyebilir misin,bu güzel konuydu

• Zitat von karmania pid='77037' dateline='1386969597'

Ya güzelim resimler ilk sayfadakiler hepsi gitmiş. Yenileyebilir misin,bu güzel konuydu

İlk mesajda indirme linkleri var. Yıl yıl linkledim. Şimdilik orayı kullanabilirsin kardeşim. Resimleri yenilemek için herhangi bir tarih veremeyeceğim. Sınav hazırlığı için çok yoğunum maalesef.

Albert Einstein

• CrossBench,bu kıymetli paylaşımlarınız için teşekkürler...
    1987 ve 2004 yıllarına ait birkaç sinoptik yer kartı ve basınç yerleşimlerinide siteye koyabilir misiniz?Son yıllarda Türkiye'nin büyük bölümü kar yağışı alırken gerçekleşen sinoptik yer kartı haritalarıda olsun.

• Bu konuyu düzene sokmam gerekecek. Resimleri tekrardan yükleyeceğim. İlk mesajda kışların linkleri var. İndirebilirsiniz. Yakında konuyada ekleyeceğim.

Albert Einstein

• Benim bölge il olarak gördüğüm efsane 1995/96 kışı bir kısım olarak 92....96'da yağan kar sonucu günlerce kapalı olan yollar şehirlerarası bile kapandı 2 günlüğüne ondan sonrada olmadı zaten.....hep hatıra olarak kaldı özledik valla...