13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaz gelsin yazzzzzz ama istanbula kar yağarsada hiç fena olmaz bari kışı bitiririz böle soğuk donuyorum ya hele dün. :)

• Bize yarayan bir kışın öncelikle ızlanda pasif olacak daha sonra batı ve orta avrupa uzunca bir süre yb etkisinde olması gerekiyor yani ıtalya parazitleri olmaması lazım ve ve azorunda Uygun konumu alması lazım e kuzey ve doğu avrupaya yb oluşması ve akdenizde derin bir alçak basınç oluşması lazım ışte o zaman efsane gelebilir.

• İyi geceler. Bu sistem büyük ihtimalle trakya sınırında kalacak. Gidişat ve görünen bu.

Einmal editiert, zuletzt von yeti ()

• İstanbul'u etkiler mi? Öğrenmek için son 4 gün! Pazar gecesi az çok belli olur.

Einmal editiert, zuletzt von yeti ()

• Yanlız niye iki ayrı başlık altında konu açılmış anlamadım.Çok saçma olmuş.İki tarafta da aynı şeyler konuşuluyor.İki başlık birleştirilseymiş iyi olurdu.Tek başlık altında giderdi konu.İki tarafa da bakmak zorunda kalıyoruz.

• Yeti 1 mesajda ifade edebileceğin durumu niçin 4 mesajla ifade ediyorsun? Üst üste mesaj yazmak görüntü kirliliği yaratır.

• Ya arkadaşlar üç yaşındaki cocuklar bile sizden iyi tahmin yapar 2 kere kar introsu koydunuz fos cıktı hiç bir dediğiniz tutmuyor kış bitti kabullenin istanbula kar yağmaz artık

• Takip ettiğim muhendis ozinin yazısını paylaşacağım"Son durum :

Sabah güncellemesi kötü gibi görünse de aslında gayet iyi. 192h'lık güncellemeye kadar muhteşem diyebilirim. Yunanistan üzerindeki 985mb'lık derin AB'yi görmüşsünüzdür, avrupa üzerinde dolaşan AB engelleri nihayet daha toplanmış halde görünüyor bu da soğuğun daha rahat güneye inebileceğinin işareti. Bakalım diyagramlar ne diyecek. " inşallah bu sefer gelecek :(

• Dün dediğim gibi, Bu sistem Avrupaya patlar! Görünüm ve gidişat bu doğrultuda.Ben şu anda modellerde İstanbulu vuran bir sistem görmüyorum.Şimdiden Mart 22 de bi sistem daha var inş. gelir diyenleri duyar gibiyim!

• Artık bundan sonra gelen sistemin kendisine bile hayrı olmaz....kış bitti güneşin gelme açısı hayli değişti günler uzuyor güneş her açtığında yakacaktır artık bahardan dem vursak iyi olur.............

• Halen geç kalmadınız efsaneyi görmek için, pasaport ve vize işlemlerinizi halledip Kuzey Avrupa'ya gidebilirsiniz :)