13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 13 Mart'tan itibaren polar atak gelme ihtimali oldukça yüksektir.Azor'un kuzeye hareketiyle soğukları üzerimize indirecek.Buna mukabil kuvvetli yağışlarda olması muhtemel.

Bu sistemi bu başlık altında takip edip yorumlayalım.

• 13 Mart'tan itibaren polar atak gelme ihtimali oldukça yüksektir.Azor'un kuzeye hareketiyle soğukları üzerimize indirecek.Buna mukabil kuvvetli yağışlarda olması muhtemel.

Bu sistemi bu başlık altında takip edip yorumlayalım.

İlk mesaj benden diyerekten artık bu olsun diyorum ve bu işi noktalayalım mutlu son ile !

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Hayırlı olsun yenı konumuz ustad 3 6 mart sıstemı bu aksam netlesır heralde marmara nın sansı ne sana gore?

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Valla 13 Martt ta gelmesi muhtemel sistem anca iç kesimleri iç anadolu ve doğu anadoluya yarar gibi geliyor bana istanbul gibi kıyı kesimlerde pek iz bırakacağını sanmıyorum inşallah yanılırım.

[size=large]KAR`I SEVMEYEN BİZDEN DEĞİLDİR...!![/size]

• Eger bu 10 mart sonrası sıstem gelırse emın olun cok kuvvetlı olcak yagıs bakımından ıstanbulda kar kalınlıgı mart ayına gore cok fazla olabılır cunku akdenızın nemıyle cakısma ıhtımalı oldukca yuksek yanılıyosam duzelt ustad :)

• Ben biraz olsada yine umudumu kaybettim. Yine hayırlısı demekten başka bir şey demeyeceğim. :)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Hayırlı olsun yenı konumuz ustad 3 6 mart sıstemı bu aksam netlesır heralde marmara nın sansı ne sana gore?

3-6 Mart sistemine göre bu sisteme daha çok güvendiğimi söylemiştim.3-6 Mart'ı doğu karadeniz hariç unutsun..

• Eger bu 10 mart sonrası sıstem gelırse emın olun cok kuvvetlı olcak yagıs bakımından ıstanbulda kar kalınlıgı mart ayına gore cok fazla olabılır cunku akdenızın nemıyle cakısma ıhtımalı oldukca yuksek yanılıyosam duzelt ustad :)

Bencede yağışı bol olur.Soğuma önemli ;)

• Ben biraz olsada yine umudumu kaybettim. Yine hayırlısı demekten başka bir şey demeyeceğim. :)

Bu sistemden sonra kışa nokta koyabiliriz.Ancak kuzeyde güçlü soğuklar olduğu sürece kışıda noktalamam.Umut herzaman vardır. ;)

• evet hatırlıyorum soylemıstın ustad ıns. Yıne yanılmayız He bıde az once haberlerde gordm bılmıyorum ılıskılendırılebılırlıgı nedır ama etna faalıyete gecmıs yanlıs hatırlamıyosam gecen senelerdekı faalıyetınde hemen hemen tum avrupa ya hatta batı asya ya dahı etkı etmıstı hava bakımından

3-6 Mart sistemine göre bu sisteme daha çok güvendiğimi söylemiştim.3-6 Mart'ı doğu karadeniz hariç unutsun..

• Bu sistemden sonra kışa nokta koyabiliriz.Ancak kuzeyde güçlü soğuklar olduğu sürece kışıda noktalamam.Umut herzaman vardır. ;)

Gelecek sistemde umarım Antalya Toroslar kar alır. Çok şansızlıklar yaşadım 2 senedir...

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Havaturka kışı bitirmiş.Burda da umutsuz olanlar var.Ne hikmetse bende hala o ümit var.Kafa olarak bitirmedim.Bu sistemdende ne yalan söyliyim umutluyum.İnşallah sağ salim gelir.Olaki gelirse Havaforum'un zaferi olur..