13 Mart'ta Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Sistemci'nin yoruma bakın: Bak su ispanya fransadaki a.b'ı görüyormusun 80 mblık sıra onda 2. soğuk dalgasınıda o engelleyecek yaz bunu ahahaha :D :D

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Gayet normal.Sistem girdi Türkiye'yi etkiledi gitti.Her sistemin peşinden böyle havalar gözükür zaten.İskandinavya'da bir ülke olsaydık 10 dereceyi geçen yer bulamazdın sistemden 1 gün sonra.

• Hava çok güzel izmitte apaçık 1030 mb olunca böyle oluyor işte :D

• Bu kış benim dengemi alt üst eti.ag ızlanda kısaca bu kış basınç yerleşimleri bize uygun değildi ama ben 2014 ten çok umutluyum. Nedeni ise güneş aktivitesi azalma trendine geçiyor

• Bence hala biten bişey yok.15 gün öncede söyledim şimdide söylüyorum isteyen kışı bitirebilir.Kışı bitirmem için kuzeydeki soğukların etkinliğinin azalması lazım.Bahar ayındayız beklenmedik bir azor herşeyi yapar.

• Bence hala biten bişey yok.15 gün öncede söyledim şimdide söylüyorum isteyen kışı bitirebilir.Kışı bitirmem için kuzeydeki soğukların etkinliğinin azalması lazım.Bahar ayındayız beklenmedik bir azor herşeyi yapar.

Boşverin çatlak sesleri bizim sistem ne alemde? İlk günkü tahmininizden bu yana değişimler neler? Ne arttı azaldı öğrenebilir miyiz?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Boşverin çatlak sesleri bizim sistem ne alemde? İlk günkü tahmininizden bu yana değişimler neler? Ne arttı azaldı öğrenebilir miyiz?

Nelerin artıp azaldığını söyleyebilmek için sistemin netlik kazanması lazım.Ancak halen sistem bir görünüp bir kayboluyor.
    O nedenle biraz daha sabır ve inşallah selamete ereceğiz. :)

ya üstad bırak anlatma yorma kendini kım bıtırıyosa bıtırsın kışı hee sistem gelir gelmez onu Allah bilir mart bitmedende kış bitmez hele kuzey bu kadar hareketlıyken :)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• ya üstad bırak anlatma yorma kendini kım bıtırıyosa bıtırsın kışı hee sistem gelir gelmez onu Allah bilir mart bitmedende kış bitmez hele kuzey bu kadar hareketlıyken :)

ya bırakın Azoru bizde şans yok yani azor uygun konumu alınaca soğuklar azalıyor bu sefer soğuklar artınca azor bize uygun olmuyor bu sefer hem soğuklar hemde azor bize uygun şekli alıyor tam soğuklar geleceklen bu sefer ızlanda burnunu sokuyor ızlanda biterken tam soğuklar üzerimize gelecek herşey tam dedik ten sonra bu sefer ıtalya burnunu sokuyor bu sefer o bitti derken bu soğuklar tam bize geleceklen bu sefer afrika devreye giriyor gerçekten insanın artık bıkası Geliyor yani nisandan bu yana hep sıcak tarafta kaldık.

• Aksam modelleri uçuyor sistem balkanlardan giriyor 18 martta marmarada -10 19 martta orta ve dogu karadenize -12 giriyor.