Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır. (M.K.B.K.K.Y.)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Kış bittiiiii çıkartın artık şu kışı başınızdan Allah Allah...Bir dinletemedik artık şansımız çok çok az ihtimal bile vermek zor bol yağmur diliyorum bu ilk baharda.Kıbrasta denize girmeye başlamışlar.Bir anlayın şunu yaklaştıkça gücünü kaybediyor.Bir akdeniz sıcağı canavarı geliyor bahar.Kış bitti.Artık kış için Allah'ın mucizesi olursa olur. :)

Mart ayı mevsim değişimi olduğundan herşeye gebedir dostum, bunu unutmamak gerek :) bir de öğle diyagramlarına bakmak gerek :D -15'ler havada uçuşuyor :D

• Net bilgi lütfen.:):)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Diyeceğim şudur, kışı şu diyagramlara göre bitirmek çılgınlıktır :) belki bitti ama diyagramlar temkinli olun, atmosfer sürpriz yapabilir diyor. Aynı şeyi ECMWF de diyor :D

• ECMWF akşam güncellemesinde ve yarın yapacağı güncellemelerde aynı tutumunu devam ettirirse %100 gelir gibi. :) GFS'nin son ana kadar çakacağını sanmıyorum.NOGAPS senaryolarında zaten soğukları indirmiş bize. .)

İfade özgürlüğünü, yasalar tek başına garanti edemez. Herkesin kendi düşüncesini, cezalandırma olmaksızın açıklayabilmesi için toplumda hoşgörü mevcut olmalıdır.
    Albert Einstein

• Mart ayı mevsim değişimi olduğundan herşeye gebedir dostum, bunu unutmamak gerek :) bir de öğle diyagramlarına bakmak gerek :D -15'ler havada uçuşuyor :D

mart ilk yarısı 2 sistem alma şansımız var mart a göre sağlam sayılabilecek

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Arkadaşlar mart 20-25 e kadar olacak değerler şu anki gibi anca olacak ve biraz daha altı da olabilir yani çok sıcak olmayacak 20 sine kadar bol bol yağışlı havalar olacak nisan ilk haftasına kadar sıcaklık biraz daha artışlar olabilir ve yağışsız havalar kısa sürelerle sonra bol yağışlar ve ataklar kuzey akımlı soğuk havalar ile olacağı için bol bol dolu yağışları ve iç kesimler yağış hızlanması ve hava nın doyumluluğu ile sulu kar yağışları sizleri hiç şaşırtmayacak gibi gözüküyor

• 29. yildónûmûnde karla kutlarsak tam olur belki ilk defa Fener' in ûlkeye bir hayri dokunur :D

Lûtfen kimse alinmasin sadece sakaydi :D

• GFS güncellemesi güzel gidiyor. 3 Martta güzel bir sistem olacak gibi. ECMWF'de sabah aynı şeyi vermişti.GFS daha bitmedi ama ben şimdiden EMCWF'nin akşam güncellemesini bekliyorum.

Albert Einstein

• Yağış durumu uzun vadeden çok zor kestirmek ama şu anda GFS'nin 3 marttaki sistemiyle birlikte yağıl giriyor. :)

Albert Einstein

• Bu aksam modelleri dûzeltti biraz sistem 3 marta sarktigi için cuma gûnûne kadar daha çok degisir ama degismeden istikrar verirse oh ne ala :D