Efsane 26 Şubat'ta Geliyor !

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bünyamin sürmeli twitter hesabında "subatin sonlarina dogru kar ihtimali var. Arada karla karisik yagmurlar da olur..." demiş istanbul için bu bile güzel inşallah modeller ileride hiç değişiklik göstermeden lehimize olacak inşalah

bünyamini 26 sında yada 27 sinde meteoalarm haberini verirken görürseniz sasırmayın :)

Umut iyi birşeydir belkide en iyisi.Ve iyi şeyler asla Ölmez!.

• Bünyamin sürmeli twitter hesabında "subatin sonlarina dogru kar ihtimali var. Arada karla karisik yagmurlar da olur..." demiş istanbul için bu bile güzel inşallah modeller ileride hiç değişiklik göstermeden lehimize olacak inşalah

inşallah

• Biraz ara vermiştim.Kafamı dinledim tekrar geldim.Modeller yine düzelmeye başlamış ay sonunda bu güzel haber.İnşallah ikinci darbe yemeden son bir güzel kar görüp kışa veda edeceğiz ;)

• GFS çok ****** olmuş, güncelemeleri bir öncekine göre çok ters çıkabiliyor. Ama ayın 26 sına kadar birşey olmayacağı kesin, 26sından sonrası da zaten süprizlere açık. 1 marttan sonra GFS kıyameti yaşayabilirsiniz diyo ama o zamana kadar da neler değişir kimbilir. Her an herşeye hazırlıklı olmalı, 26sı bence erken ama 28-29 dan başlayarak alacağımız bir sistem kesin gibi artık. Kuvveti hakkında yorum yapmak için erken ama benim beklentim yüksek, bu sessizliği kıyameti kopararak giderebiliriz :))

• Diyagramlar çıldırmış olmalı ? -18'ler girmiş devreye. Kutuplar ile yer değiştirmek isteyen kim ? :)

[size=xx-large]8 Aralıktan itibaren 2004 Kışına geri dönüş zamanı[/size]
    [size=xx-large]2004-2014[/size]

• Can abi tam yazacaktım sen yazmışsın gözlerime inanamadım diyagramları görünce. :D

Suç bizde değil Ahmetim. Bu modeller bizi çileden çıkartıyor. İyi ki gündüz verilerinde çıkmadı bu kafayı yerdi millet. uhuhu şanslıyız :)

• Evet ama eğerde değişmezse çıkmaz bir yola giricez çünkü herkes çok havaya girecek.Bu arada iyi geceler abicim yatalım artık geç oldu. :D

İyi geceler fakat ben amerikan tarzıyım Mehmet ( KARYAGISIT) gibi :). Gündüz uyuduğum için gece online kalıyorum :)

• Mübarek bir yola girdik kutlu olsun. Bakın ben konuları niye genel tartışma sayfasında dağıtıyorum? Çünkü dikkatimizi başka şeylere yönlendirelim diye. Birşeyi çok isteyince ne olur?

Beyindeki elektromanyetik nöronlar Doğa'ya normalde enerji gönderir ve bu enerji atom bombasından daha kuvvetlidir. Mesela bir olaya ciğeriniz yandı diyorsunuzki beni bu hale getiren adam beter olsun şeklinde beddua ediyorsunuz. Şayet beynimiz o anda bilinçdışı bir enerji gönderirse o beddua edilen adamın başı belaya girer.

Yine hava olaylarında kar yağsin diye havaya gece boyu bakarsınız? ama siz uyuyunca yağar? neden? çünkü havada karı yağdıracak bir enerji var, aynı türden bir enerjide siz gönderince ne oluyor bu sefer? aynı enerji yükleri birbirini itiyor, bakıyorsun hava kıpkırmızı ama 1 tek tane düşmüyor. Ama uyuyunca vücut tamamen bilinçaltı'nin astral kontrolüne geçiyor, ve o enerjiyi ayarlayan uyku bizim enerjimizi geri çekiyor böylece kar başlıyor. Fakat artık doğada bir enerji karmaşası olduğu için hiç beklenmedik bir anda şakir şakır yağmur veya kar yağabiliyor. Buda einstein'in mutlak enerji kuramı olan m.c2 'sini doğruluyor. Türkcesi enerji kaybolmaz ancak bir yerlere saklanır.

Konuya geçelim şimdi Dünya eğer atmosferde bir noktayı soğutacaksa o noktaya savurma şeklinde soğutma enerjisi gönderir. Bu iyonosferden başlar sırayla stratosfer-troposfer-atmosfer ve o nokta olarak devam eder. Eğer bizde Doğa'ya aynı noktadan soğusun diye beyinden elektro manyetik enerji gönderirsek ve bu yoğun olursa, aynı yükler birbirini iter ve soğumanın geleceği nokta tıpkı birbirine çarpan iki tazyikli su gibi tam ortada kalır. Bu sene bu orta nokta, orta avrupa oldu. Tamamen birşeyi yoğun istemekle alakalı bir durum. O yüzden ben hep konu dışı yorumlar yapıyorumki bilmeden yoğun bir enerji göndermeyin diye.