Genel Tartışma & Yorum Sayfası - 1 (Kilitli)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zitat von Heavy Snow S.A. pid='90002' dateline='1392479333'

Telefondan açik birakmis olabilir misin :)

Yok zaten genelde telefondan girerim ama siteye giriş yapıyorum sonra kapatıyorum çıkış yapmadan bir daha girdiğimde çıkış yapnış görünüyorum ama ismim yazıyor açık görünüyorum :)

• Zitat von Carl2 pid='89999' dateline='1392477072'

Model okumayı bilenler moderatör yapılmıyor. Önce bunu bilmeniz lazım. Ayrıca moderatörlerin tahmin yapmak veya model okumayı bilmek gibi şartlarıda yok ki bir çok moderatör model okumayı biliyor. Sadece tahmin yapmıyor. Forumumuzda tahmin yapmak vazifesi olan Yazar ve Tahminci rütbesindeki üyelerdir.

Tabiiki de fakat benim kastım şu. Moderatör arkadaşlardan 1-2 tanesi isim vermeye gerek yok.. Bakıyorum madem model yorumlamayı bilmiyorsun o zaman yorum atma :) Model +10 veriyor gelmiyor... -10 veriyor geliyor diyor.. Benim dediğim bu..

• Dmi'nin İstanbul Kartal için öğle güncellemelerinde verdiği en yüksek sıcaklık bu hafta için 16'ydı. Akşam güncellemerinde Pazartesi için 18, diğer günler 17-16 demiş. Sizce doğru sıcaklıklar mı? Yani en ılık gün yarın mı olacak ?

• Zitat von EceAltnel pid='90246' dateline='1392589227'

Dmi'nin İstanbul Kartal için öğle güncellemelerinde verdiği en yüksek sıcaklık bu hafta için 16'ydı. Akşam güncellemerinde Pazartesi için 18, diğer günler 17-16 demiş. Sizce doğru sıcaklıklar mı? Yani en ılık gün yarın mı olacak ?

Pazartesi salı ılık sıcaklıklar var evet...

• antisıcak denen şahıs her kimse helal olsun ona eylül ayında yaptığı tahmin tuttu resmen ne devlet metorolojısı ne bunyamın sürmeli nede bu benzer kişiler hepsı tırt oldu antisıcak lider 2014 kışını nasıl geçicegini bilen ilk insan aylar önceden helal olsun diyelim

• türkiye için en hazırladığım kıyamet çalıştırması :)

• İyide, İskandinavya'nın oraya y.b. nasıl yerleşecek?Grönland y.b. si oraya kaysa olacak ama mübarek hem yerinde çakılı hemde çok zayıf.
    Y.b ,hiç olmazsa Baltık denizi ve Bothnia körfezi üzerinde geniş bir alanda olsa bari onada razıyım.

• Bu sene çok ilginç şeyler oluyor. ABD tarihinin en soğuk kislarindan birini yaşıyor. Japonya'da kardan arabalar kaybolmuş. Arabistana bile kar yagmis. Ingiltere selden kurtulamiyor. Avrupa'da çok şiddetli fırtınalar oldu. Türkiyede ise en kurak kislardan birini yaşadık. Güney Amerika çok sıcaklar oldu, Arjantin'de sicaklardan elektrik verilemedi. Avusturalya sıcaktan orman yanginlariyla uğraştı.
    Bunlar sadece benim haberlerden gördüklerim, daha bunlar gibi çok fazla anormallik var. Bunların sebebi sizce nedir, bir senede aniden ne değişti. Tabiki hepsi Allah'tan ama illa bir bilimsel açıklaması vardır. Allah sonunu Hayır eylesin.

• Zitat von turquesa pid='90363' dateline='1392669649'

Bu sene çok ilginç şeyler oluyor. ABD tarihinin en soğuk kislarindan birini yaşıyor. Japonya'da kardan arabalar kaybolmuş. Arabistana bile kar yagmis. Ingiltere selden kurtulamiyor. Avrupa'da çok şiddetli fırtınalar oldu. Türkiyede ise en kurak kislardan birini yaşadık. Güney Amerika çok sıcaklar oldu, Arjantin'de sicaklardan elektrik verilemedi. Avusturalya sıcaktan orman yanginlariyla uğraştı.
    Bunlar sadece benim haberlerden gördüklerim, daha bunlar gibi çok fazla anormallik var. Bunların sebebi sizce nedir, bir senede aniden ne değişti. Tabiki hepsi Allah'tan ama illa bir bilimsel açıklaması vardır. Allah sonunu Hayır eylesin.

kıyamet alametleri

• fethullah gülen 21 aralıkda beddua ettiğinden beri havalar hep sıcak ve kurak gitti.acaba kuraklığın sebeplerinden biri o beddualar mıydı?
    not=ciddiyim[hr]

Zitat von turquesa pid='90363' dateline='1392669649'

Bu sene çok ilginç şeyler oluyor. ABD tarihinin en soğuk kislarindan birini yaşıyor. Japonya'da kardan arabalar kaybolmuş. Arabistana bile kar yagmis. Ingiltere selden kurtulamiyor. Avrupa'da çok şiddetli fırtınalar oldu. Türkiyede ise en kurak kislardan birini yaşadık. Güney Amerika çok sıcaklar oldu, Arjantin'de sicaklardan elektrik verilemedi. Avusturalya sıcaktan orman yanginlariyla uğraştı.

piramitlere 100 yıl sonra kar yağdı
    flood falan diyeceksiniz ama bu mesajı silemedim.kalsada birşey olmaz :)

• Zitat von anteptekar pid='90380' dateline='1392721406'

fethullah gülen 21 aralıkda beddua ettiğinden beri havalar hep sıcak ve kurak gitti.acaba kuraklığın sebeplerinden biri o beddualar mıydı?
    not=ciddiyim

Zannetmiyorum. Mesajlarınız birleştirilmiştir.

• Zitat von turquesa pid='90363' dateline='1392669649'

Avustralya aşağı yukarı her yıl orman yangınlarıyla uğraşıyor ancak diğerleri anormal tabi ama bu kadar hareket içinde Tükiye' nin bu kadar sessiz kalması hava bakımından çok ilginç ne fırtına var ne kar ne yağmur sadece yb etkisinde serin bazen ılık yani tipik bir sonbahar ama kurak :S

Einmal editiert, zuletzt von Gréy ()

• Birçok iklim bilimcinin ortak görüşü kuzey yarım kürenin mini buzul çağına bu yıl itibariyle girdiğiydi dolayısıyla da kıta Avrupası için ben bu yıl beklentilerimi yüksek tuttum. Eğer böyle bir döngü gerçekten başladıysa belli ki startını kuzeydoğu Amerika'dan verdi. Bu anlamda bir değerlendirme yapmak için sadece 2014-2015 kışını beklemeye gerek yok, önümüzdeki ilkbahar ve yazın ve tabi ki sonbaharın da neler getireceğini sıcaklık ve yağış anomalliklerine bakmak gereği var diye düşünüyorum. Bakalım neler göreceğiz. Ben bu konudaki akademik (yabancı kaynaklı) matematiksel verileri incelemeye devam edeceğim.

• Zitat von wildleo1907 pid='90391' dateline='1392729933'

Birçok iklim bilimcinin ortak görüşü kuzey yarım kürenin mini buzul çağına bu yıl itibariyle girdiğiydi dolayısıyla da kıta Avrupası için ben bu yıl beklentilerimi yüksek tuttum. Eğer böyle bir döngü gerçekten başladıysa belli ki startını kuzeydoğu Amerika'dan verdi. Bu anlamda bir değerlendirme yapmak için sadece 2014-2015 kışını beklemeye gerek yok, önümüzdeki ilkbahar ve yazın ve tabi ki sonbaharın da neler getireceğini sıcaklık ve yağış anomalliklerine bakmak gereği var diye düşünüyorum. Bakalım neler göreceğiz. Ben bu konudaki akademik (yabancı kaynaklı) matematiksel verileri incelemeye devam edeceğim.

Abi sence bu kış 2004'e benzeyebilir mi? El-nino ve buzul çağı meselesi belki 2004'ten sert geçebilme ihtimali var mı??