İstanbul' da Karla Karışık Yağmur Ve Kar Ne Kadar Sürecek?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs şubat 7 de sistemin geleceği konusunda sinyali çaktı ayın 12 sine kadar sürecek dolu dolu 5 gün :hfyeni (39): :hfyeni (39): :hfyeni (39): :hfyeni (39): ... istanbul için efsane adyı bir sistem olacağını düşünüyorum nitekim 2m 850hap 500hpa tüm değerlerde beklenen gibi ..katılıyormusun hocam..yoksa şu an için erken mi daha heyecanlanmak için
    [hr]
    belki yeri deil ama sitenin acemisi olduğum için buraya yazıyorum kimse kusura bakmasın ... semih üstad foruma yazılan en son mesajın ilk sırada çıkması lazım ken burada son sayfada çıkıyor bu olayda kesinlikle siteye bi donukluk katıyor heyecanı yok ediyo ölü bir site izlenimi veriyor bu konuda bi ayar çekilmesi lazım bana göre :(2

EĞER BİR YERDE KÜÇÜK İNSANLARIN BÜYÜK GÖLGELERİ OLUYORSA ORADA GÜNEŞ BATIYOR DEMEKTİR

Einmal editiert, zuletzt von ser5757 ()

• Semih hocam GFS yarın akşam saatlerine de yağış vermiş. Sizce kar olur mu :)

Evet.Başlıkta açıklamalı şekilde yazdım. [hr]

Gfs şubat 7 de sistemin geleceği konusunda sinyali çaktı ayın 12 sine kadar sürecek dolu dolu 5 gün :hfyeni (39): :hfyeni (39): :hfyeni (39): :hfyeni (39): ... istanbul için efsane adyı bir sistem olacağını düşünüyorum nitekim 2m 850hap 500hpa tüm değerlerde beklenen gibi ..katılıyormusun hocam..yoksa şu an için erken mi daha heyecanlanmak için
    [hr]
    belki yeri deil ama sitenin acemisi olduğum için buraya yazıyorum kimse kusura bakmasın ... semih üstad foruma yazılan en son mesajın ilk sırada çıkması lazım ken burada son sayfada çıkıyor bu olayda kesinlikle siteye bi donukluk katıyor heyecanı yok ediyo ölü bir site izlenimi veriyor bu konuda bi ayar çekilmesi lazım bana göre :(2

Henüz erken heyecanlanmayın.O sıkıntıyı admine söyledim.Düzelticektir.

Einmal editiert, zuletzt von Hava_Forum ()

• Semih ve sistemci dostuma bu forumda başarılar dilerim. Yıllarca birlikte olduğum iki dostumun ayrılışına üzüldüm ancak herkesin kendi tercihi burada umarım başarılı olacaklardır. Hepimiz kar sevdalısıyız burası ya da başka bir forum olmuş fark etmez bizim için her yer kar sevdalılarının yeridir. Ben de sizlere burada kısa bir tahminde bulunmak isterim tabii semih ve sistemci arkadaşlar izin verirlerse vermezlerse bu mesajımı silebilirler. Yarın öğleden sonra ve akşam soğuma artacağından eş zamanlı olarak da kar yağışı etkili olacaktır. bu durum salı gecesine kadar hafifleyerek de olsa devam edecek gibi herkese iyi geceler esen kalın...

• Semih ve sistemci dostuma bu forumda başarılar dilerim. Yıllarca birlikte olduğum iki dostumun ayrılışına üzüldüm ancak herkesin kendi tercihi burada umarım başarılı olacaklardır. Hepimiz kar sevdalısıyız burası ya da başka bir forum olmuş fark etmez bizim için her yer kar sevdalılarının yeridir. Ben de sizlere burada kısa bir tahminde bulunmak isterim tabii semih ve sistemci arkadaşlar izin verirlerse vermezlerse bu mesajımı silebilirler. Yarın öğleden sonra ve akşam soğuma artacağından eş zamanlı olarak da kar yağışı etkili olacaktır. bu durum salı gecesine kadar hafifleyerek de olsa devam edecek gibi herkese iyi geceler esen kalın...

Hoş geldiniz üstad tahminlerinizi beğeniyorum.:)

• Sevgili semih üstad. Yeni forumunuz hayırlı olsun. Sizi takip etmek için bu forumda da üye oldum. Zaten önemli olan orası burası değil tatlı ve güzel sohbetler çıkarıp Güzel günler geçirmek... Sorum ise su Şubat ayının başındaki efsane kar yağışının türkiyeye giriş tahmininizi alabilirmiyim.

Not : Sizi burada daha neşesiz görüyorum. Umarım eski neşeli halinizi görmek dileği ile

• Tarantula hocam'a bakar mısın? diyorki ben havaturka'dan tarantula. :) İlahi hocam sanki bize uzak'tan e-mail atıyor gibi ifade kullanmış.
    Ama bilinki ironik olarak, havaturka'dan ifadesini kullanmış, bu da demek oluyorki önümüzdeki günlerde Tarantula hocamızda aramıza katılacak ve de artık tahminlerini havaforum aracılığıyla halka aktaracaktır.
    Tabi bu bir tahmin önümüzdeki süreç ne gösterir bilinmez? ama Büyük ihtimal hoca'da buraya geliyor. Hoşgeldin safa geldin hocam.
    Efsane - Semih ve Sistemci üstatların buraya gelmesi bereket getirdi, tahmin edilemeyen kar yağışları geldi. Demekki kan ve enerji değişimi bereket getiriyor. Herkesden önce efsane hocam dediki yarın kar yağışı devam edecek, sonra millet bunu çekmiş lake effect mi? lake enhanced mi? diye tartışıyor.
    E günaydın. ancak bize olayın nedeninden çok, sonucu lazımdır. Baktığın vakit kıyı bölgelerdeki her yağış deniz etkisiyle yağar. Güneydoğu ve doğu anadoludaki yağışlar ortadoğu'dan kalkan devasa tozların etkisiyle kuvvetlenir. Yazın 4 ay basra körfezi ve arap çöllerinden toz geliyor, kış'ın 4 ay bitlis'ten Hakkari'ye 3 metre kar yağıyor. Bu da toz etkisi o zaman :) Deniz Nem'i olmadan kıyı bölgelerde yağış çok zor. Sadece ege'de bile libya çölü olmadan yani toz taşıma olmadan ne kadar kurak görüyorsunuz. 20 Aralık'ta yağış almadi niye? toz bitti çünkü. Karayel oraya'da denizden esiyor ama sadece deniz yetmiyor. Marmara'da ise sibirya ovası ve ukrayna'dan taşınan tozlar ki (sibirya ovası bol tozdur.) deniz aerosolleri ile yukarı seviyede yapışık kalıp nem kazanıyor ve dikkat edin yağış artıyor. Toz ve aerosol olmadan dünyada hiçbir yerde yağış olmaz. Sadece nem yukarı çıkıp gece çiy olarak çöker bu da böyle biline.

• Bu soğuk hava dalgası biraz coşmuş ama yine çok etkili değil ama 3-4 şubata kadar kalıyor GFS sonra bahar demiş.Yine saçmamlamış zaten çok değiştiriyor zaten ordan güvenirliği olmadığını anlarsınız.

• Dun izmitte kar bekleye bekleye bir hal oldum kar gebzeyi gecemedi herhalde. Bu arada tarantula ustada hosgeldin diyorum kendisini her zaman takip etmisimdir.

Einmal editiert, zuletzt von tunahan_41 ()

• İstanbul'a akşam saatlerinden itibaren yoğun kar yağışı geliyor..

Merhaba Semih Bey.Sizin izinizden devam ediyoruz takibe nereye gitseniz de biz size gönülden bağlıyız.Gerçekten İstanbul akşam yoğun kar alacak mı radar boş şuanda Göztepe için yani kıyılar da dahil mi bu yağışa ?

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.