İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Umudunuzu yitirmeyin, çok da umutlanmayın. Lakin burada pozitif ne görürseniz görün kimseye ailenize çevrenize sosyal medyada söylemeyin. Söyleyince o 20mm yağış bir güncellemede 0'a düşüyor. Totem yapın. Ben totemdeyim isteyenler katılsın ^^

• Doğrudur Kıbrıs üzerinden doğuya hareket ediyor.

yok hocam acaba o görmediğmiz ara saatte kıbrısın biraz batısında oluşup sonra 144 teki hali alması mümkünmü yoksa direk tepki ab si kıbrıstamı oluşuyor ?Çünkü soğuk giriş yönü diğer modellere göre dağa değişik . 120 ila 144 saat arasını bahsediyorum o 24 saatlik boşlukta .

• Güncellemelerde sistem nasıl kayboluyorsa geri gelme İhtimalide var. Son 72. Saatte bile takla atan bir model bu. Geçen sene hatırlamıyor musunuz kanser etti bizi:)

• yok hocam acaba o görmediğmiz ara saatte kıbrısın biraz batısında oluşup sonra 144 teki hali alması mümkünmü yoksa direk tepki ab si kıbrıstamı oluşuyor ?Çünkü soğuk giriş yönü diğer modellere göre dağa değişik . 120 ila 144 saat arasını bahsediyorum o 24 saatlik boşlukta .

120h-144h arası Girit civarında oluşuyor.Kıbrıs üzerinden doğuya hareket ediyor.Buda olasılıklardan biri.

• Umarım bu ayın 28'den sonra gelecek olan sistemi kuru soğukla geçirmeyiz.Zira gefs ve gem çalıştırmalarının çoğu sistemin biraz doğulu olabileceğini öngörüyor.Kanaatimce Güney Ege'de oluşacak siklonun hızlı bir şekilde Doğu Akdeniz'e kayacakmış gibi bir görüntüsü uyandı bende.Bir de şuna dikkat ettim bölgemizdeki dağların denize konumu bize avantaj getirmesi gerekirken(Nemli havanın rahat sokulması bazında) dez avantaj yaratıyor.Siklonun dönüş hareketi soğuğu çekiyor ama poyrazı kuvvetlendiriyor ve işte bu denize dik uzanan dağlara çarpan havanın nemi bir anda azalıyor ve bize sadece kuru soğu kalıyor.

• Ege Bölgesi yorum sayfasına girmektense burayı takip ediyorum. Bizimde sizden aşağı kalır yanımız yok.

Bir de bölge zorunlumuzdan rica ediyorum sadece bizim bu bolgemiz adına bir tahmin analiz yayınlarsa seviniriz.

• Hava kötü yağış yok kuru soğuk var. Kar mar yok beyler umutlandırmayın insanları boşu boşuna. Eşinize dostunuza söylemeyin durduk yere sonra adınız yalancı çobana çıkmasın...

TOTEM - TOTEM - TOTEM

hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323

• Moral bozmak için çok sebebimiz var.

Ancak geleceği Yüce Yaradan bilir.

Biz cüzzi irademizle takibe devam ediyoruz. Ustalara inanıyoruz @EfsaneSemih üstad umutlu konuşuyor bekleyelim bakalım.