Kara Kış Geliyor!

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aksamki yağış muthiş farkindamisin?? Ama zor bence aksam

Cephe ne zaman geçerse geçsin yagisi yapan cephenin kendisi olduğu icin o yagis kar olarak düşmez. Belki cephe öncesinde hava biraz soğursa cephe yagisinin bir kismini kar olarak aliriz. Ama tamamini almanin hayalini bile kurmayin.

Güncelleme : Edirne 1.9

Einmal editiert, zuletzt von Root ()

• Cephe ne zaman geçerse geçsin yagisi yapan cephenin kendisi olduğu icin o yagis kar olarak düşmez. Belki cephe öncesinde hava biraz soğursa cephe yagisinin bir kismini kar olarak aliriz. Ama tamamini almanin hayalini bile kurmayin.

Güncelleme : Edirne 1.9

Root Sence Ocak ayının son günlerinde sağlam bir sistem gelebilir mi?GFS'ye benzer. :)

• Bu kadar sakin hava bekleniyor muydu? Saat 9 oldu tek damla yağış yok.

Dün gece uyuduysaniz mesajimi gormediniz herhalde. Bugün öğleden önce bir şey beklemiyorum. Firtina, kar, yağmur olaylari öğleden sonra, çok kısa bir sure icinde üst üste gerçekleşecek. En geç gece 11'den itibaren çok yoğun lapa lapa kar başlayacak. Bu yuzden kisa surede 13-15 derece dusus var karayel firtinasiyla.

Einmal editiert, zuletzt von Root ()

• Günaydın . Bir şey sormak istiyorum Tekirdağ/ Çerkezköy için de yoğun kar olur mu ? Genellikle hava durumu siteleri kar yağışını aza düşürmüşler de :( Yağışta bir azalma mı var ?

• ıstanbul olarak yılbaşını gecermiyiz en azından yağış konusunda geçen 2 saat güneş 30 dk kardi ??

İnşallah geçeriz. Allahtan ümit kesilmez. Dua edin. Bu arada Edirne de her an kar başlayabilir. Ben İstanbul da kar yağışının 6 gibi başlamasını bekliyorum.

• Dün gece uyuduysaniz mesajimi gormediniz herhalde. Bugün öğleden önce bir şey beklemiyorum. Firtina, kar, yağmur olaylari öğleden sonra, çok kısa bir sure icinde üst üste gerçekleşecek. En geç gece 11'den itibaren çok yoğun lapa lapa kar başlayacak. Bu yuzden kisa surede 13-15 derece dusus var karayel firtinasiyla.

Karın saat 8'de başlamaması için neden yok.

• Dün gece uyuduysaniz mesajimi gormediniz herhalde. Bugün öğleden önce bir şey beklemiyorum. Firtina, kar, yağmur olaylari öğleden sonra, çok kısa bir sure icinde üst üste gerçekleşecek. En geç gece 11'den itibaren çok yoğun lapa lapa kar başlayacak. Bu yuzden kisa surede 13-15 derece dusus var karayel firtinasiyla.

Bir şeyi sormadan edemeyeceğim karayel fırtınası ile nasıl bir lapa kar yağışı bekliyorsunuz? Tipi şeklinde yağmur gibi yağması beklenilmez mi 2004 gibi.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Neyse demek istediğimi idrak edemediniz.12 saat sonra belli olacak her şey.

2004 te hava sıcalığı hızlı düşmemişti. Bugün ise bir kaç saat içerisinde [font=Lato, 'Lucida Sans', 'Lucida Grande', 'Lucida Sans Unicode', Arial, sans-serif]15 derece düşecek. Bu kadar kısa sürede büyük bir düşüşü ben 2000 yılında hatırlıyorum. Hiç unutmam dışarı baktığımda ilk önce dolu yağıyor sandım. Sonra da kar topu atıyorlar herhalde diye düşünmüştüm. Abartısız şu ana kadar gördüğüm en büyük kar taneleriydi.[/font]