20 Kasım'da Kar Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Rahat olun kasmayın kendinizi,,, Zaten bilimsel olarak kış mevsimi aralık ta başlar şubatta biter, Ancak bu marta-hatta nisana kadar sarkabiliyor, Başlangıç olarak kasımda olabilir aralıkta. bunlar mevsimler şeyler o yüzden bizim kasım son haftası sistem almamız normal zaten. +20 ler beklerken bi anda sistem geliyor değil ya, 20 sinde olmasaydı aralık da kovaliyacaktık. Mevlam ne eylediyse o olur..

Nisanda kış ? Martı geçtim hadi 2-3 gün çok soğuk oldu geçen senede ama Nisanda ? Kardeşim tarafsız yorum yapmayı öğren . Ben meteorolojiden anlamam ama insanlardan anlarım . Zaten profilinede girip baktım kış severim yazmışsın . Yorumlarını kendini avutmak veya kandırmak için yazma , ne sağlıklı ne iyi birşey .

• Nisanda kış ? Martı geçtim hadi 2-3 gün çok soğuk oldu geçen senede ama Nisanda ? Kardeşim tarafsız yorum yapmayı öğren . Ben meteorolojiden anlamam ama insanlardan anlarım . Zaten profilinede girip baktım kış severim yazmışsın . Yorumlarını kendini avutmak veya kandırmak için yazma , ne sağlıklı ne iyi birşey .

Bunları yazarken troll amaçlamı yazdın, yoksa ciddi olarakmı ? Hatırlatırım Mart ayıda kış ayını kapsıyor ancak, Nisan bahar ayıda olsa kış nisana kadar sarkabiliyor en güzel örnegi 2015 nisanı idi ankarasından tut, afyonuna kadar kar aldı soğuğu sağlamdı ben - li değerleri gördüm nisanda. Ve 3-4 yılda 1 nisan ayı böyle oluyor. Ayrıca ben kendimi avutmuyorum nisanda kar yağınca veya soğuk olunca aaaa bahar geldi hadı kısa kollu ile dolaşıp baharın tadınımı çıkarıyım diyorum ?

• Nisanda kış ? Martı geçtim hadi 2-3 gün çok soğuk oldu geçen senede ama Nisanda ? Kardeşim tarafsız yorum yapmayı öğren . Ben meteorolojiden anlamam ama insanlardan anlarım . Zaten profilinede girip baktım kış severim yazmışsın . Yorumlarını kendini avutmak veya kandırmak için yazma , ne sağlıklı ne iyi birşey .

Nisanda geçen yıl 3 4 kez kar yağışı gördük Ankara merkezde kışdı yani

• Bunları yazarken troll amaçlamı yazdın, yoksa ciddi olarakmı ? Hatırlatırım Mart ayıda kış ayını kapsıyor ancak, Nisan bahar ayıda olsa kış nisana kadar sarkabiliyor en güzel örnegi 2015 nisanı idi ankarasından tut, afyonuna kadar kar aldı soğuğu sağlamdı ben - li değerleri gördüm nisanda. Ve 3-4 yılda 1 nisan ayı böyle oluyor. Ayrıca ben kendimi avutmuyorum nisanda kar yağınca veya soğuk olunca aaaa bahar geldi hadı kısa kollu ile dolaşıp baharın tadınımı çıkarıyım diyorum ?

" Zaten bilimsel olarak kış mevsimi aralık ta başlar şubatta biter" bunu sen yazdın . Şimdi de " Hatırlatırım Mart ayıda kış ayını kapsıyor" yazdın. Ben hiç kış yaşanmadı demedim ki . Kar da yağmaz demedim ama haftalarca Ocak ayında olduğu gibi yağmadı , yağarsa zaten yaşayacak başka gezegen aramaya başla . Benim ifade etmeye çalıştığım sıcaklıkların ve yağışların kış aylarına oranla çok daha az olması ve gittikçe daha da hızlanması . Balıkesir Altınoluk'ta Eylül ayında hayatımda görmediğim kadar sert ve soğuk bir havayla karşılaştım , yanlış kişiye anlatıyorsun bunları yada ben yanlış bir şekilde ifade ettim kendimi . Yazdığını göndere basmadan önce bir kere oku son söylediğin cümle hayatımda gördüğüm en anlamsız yazı parçası . " kar yağınca veya soğuk olunca aaa BAHAR(?) geldi , BAHAR'ın(?) tadınımı çıkarayım diyorum ? " Bu ne demek hangi dili kullandın açıklasana :D

Einmal editiert, zuletzt von orkunofm1 ()

• " Zaten bilimsel olarak kış mevsimi aralık ta başlar şubatta biter" bunu sen yazdın . Şimdi de " Hatırlatırım Mart ayıda kış ayını kapsıyor" yazdın. Ben hiç kış yaşanmadı demedim ki . Kar da yağmaz demedim ama haftalarca Ocak ayında olduğu gibi yağmadı , yağarsa zaten yaşayacak başka gezegen aramaya başla . Benim ifade etmeye çalıştığım sıcaklıkların ve yağışların kış aylarına oranla çok daha az olması ve gittikçe daha da hızlanması . Balıkesir Altınoluk'ta Eylül ayında hayatımda görmediğim kadar sert ve soğuk bir havayla karşılaştım , yanlış kişiye anlatıyorsun bunları yada ben yanlış bir şekilde ifade ettim kendimi . Yazdığını göndere basmadan önce bir kere oku son söylediğin cümle hayatımda gördüğüm en anlamsız yazı parçası . " kar yağınca veya soğuk olunca aaa BAHAR(?) geldi , BAHAR'ın(?) tadınımı çıkarayım diyorum ? " Bu ne demek hangi dili kullandın açıklasana :D

Yazdıklarından 1 gram birşey anladıysam arap olayım. Akşam akşam canımı sıkma benim güzel kardeşim hadi yoluna git

• [w]Arkadaşlar konu dışına lütfen çıkmayın, bu kaçıncı uyarımız...Konu dışına çıkılan üyelere bundan sonra %10-25-50-75 ve 100 puana kadar uyarı verilecektir.100 puanı gören üye bu seferde siteden uzaklaştırılacaktır. Kimse sitenin huzurunu bozacak davranışlarda yapmasın herkesin görüşünü aşırıya kaçmamak kaydıyla dile getirme özgürlüğü var. Herşey herkes için zaman zaman göreceli bir kavram olabiliyor. Size garip gelen karşısındakine normal gelebilir lütfen...[/w]

• Konuların tamamının ziyaretçiye süresiz kapatılması lazım anlaşılan...:)

Katılıyorum, bazı üyelerin tahminleri bile taklit edilmişti geçmişte. Semih hocanın açıklamalarını Facebook'ta görmüştüm. Bu aynı zamanda tahmincilerin de emeklerinin çalınması anlamına geliyor. Bence de konular ziyaretçilere kapatılmalı.

• [w]Kış sezonu ile birlikte bu cezalar daha da ağırlaşacak arkadaşlar.Bu zamanlarda gösterdiğimiz müsamaha kış sezonunda bu tip kişilere karşı olmayacaktır.Bu kişiler ortalığı birbirine katmak için bilerek siteye üye olmaktadırlar.Dikkat edelim.[/w]

• Katılıyorum, bazı üyelerin tahminleri bile taklit edilmişti geçmişte. Semih hocanın açıklamalarını Facebook'ta görmüştüm. Bu aynı zamanda tahmincilerin de emeklerinin çalınması anlamına geliyor. Bence de konular ziyaretçilere kapatılmalı.

Havanın merkezi diye bi grup var facede, Orda semih hocanın vs yazdığı paylaştığı resimleri paylaşıyolar. Bu sitede yazılardan ziyade resimlerin ziyaretçilere kapatılması lazım

• Havanın merkezi diye bi grup var facede, Orda semih hocanın vs yazdığı paylaştığı resimleri paylaşıyolar. Bu sitede yazılardan ziyade resimlerin ziyaretçilere kapatılması lazım

Yazılar da kapatılmalı. Ben tahmin yazacağım, karşıdaki adam kopyalayıp facede yayınlayacak öyle mi? Karadeniz Bölge Sorumlusu olduğum için yarın benim de tahminlerim çalınabilir. Hava Forum yönetimi gerekeni yapacaktır.

• Ben Ahmet Can Havanın Merkezi grubunun kurucusuyum. Grupta ilk kez Semih hocamızın biz Karkolikleri sevindirecek bir haber paylaştıgını grubumuzdan bir üye paylaştı. Burada alıntı gibi bir durum yok zaten ekranda Semih hocamızın resmi var. Semih hocamızın takipçilerine ve karkolikleri mutluluk tufanına bogacak bir paylaşım yapıldı.

• Havanın Merkezi Facebook grubunda eğer ``Alıntıdır`` yazısı veya ``HF`den bu kişinin tahminidir`` gibi bir not geçilmezse aksi takdirde o üyeyi bende uyarırım. Ancak bu kurala uymamış 2. kez gerçekleştirilse gruptan uzaklaştırmak zorunda kalırım. Ben her zaman insanların tahminilerini savunmuş,onların izinsizce gasp edilmesine karşıyım. Grupta böyle bir muamma görülürse gereken yapılır.