Kuvvetli Soğuklar ve Yoğun Kar Yagışları Geliyor

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar anadolu yakasi sahil kesimi kadıköy pendik arası ortalama kaç cm olur bu gece yarın sabah her neyse... kardan adam için nerden baksan 3-5 Cm olacak diyebilir miyiz bunu tüm samimiyetinizle cevaplayin lütfen.. saygılarımla

• Bursa;

Bursada oturan kardeşlerim bana dün bursayı sormuştunuz...
    Bu sabah yorumlara bakınca iyi kar aldığınızı öğrendim... Sevindirici birşey daha söyleyelim... Yağışlarınız yine devam edecek inşaallah... Yılların rekorunu kırabilirsiniz...

Kocaeli;

Kocaelinin özellikle güney ilçeleri (Karşıyaka- Başiskele- Gölcük - Karamürsel Altınova) sahillerde bile şov yapabilir... 2 gün daha yağışınız var... Yağışınız istanbuldan çok fazla...

Sakarya;

Hız kesmeden devam!

İstanbul;

İstanbullulara gelince... Merak etmeyin güzel yağışlar alacağız inşaallah! Bu saatten sonrası radar takibi...

• Bahçeşehir kopuşlarda. Her ne kadar sistem Avrupada zayıf geçecek deseler de burası İstanbulun hem en soğuk hem de en çok kar alan yerlerinden her sistemde olduğu gibi

• Semih üstad bir sorum olacak. Sakarya marmara bolgesi olarak bu sistemden en cok etkilenen yerlerden biri oldu sanirim.ve yerde 20 cm ustu ortu var.bugun ve yarin icin sogumayla birlikte beklentin nedir.rekor gorme ihtimalimiz nedir.bazi sakaryali arkadaslar hatirlamaz belki ama sakarya merkezde 2001 yada 2002 kisinda ben 1 metreye yakin kar gordum umarim ona yaklasiriz.kucuk bir ozet verirsen mutlu olurum.kolay gelsin.

• 1 saat önceki yazım;

Sistem daha bitmedi semih abi yi kötülemek için boş boş konuşmayın daha bugün olan yağışlar var sistem bir bitsin o zaman konuşun eleştiri yapın seviyeli şekilde ki ben bugün güzel bir kar yağışı ile semih abi nin tahminlerine yaklaşacağımıza inanıyorum havada buz gibi yağan kar erimez sabredin biraz semih abiyide suçlamayın kaç hafta öncesinden tahmin edebiliyorsa gerçekten bu işten anlıyor demektir .

Ve tekrar söylüyorum forumda olanlar bilir semih abinin ne kadar başarılı bir tahminci olduğunu mgm ortada yok ken sistemi 2-3 hafta önceden görüyor istanbul afete hazır olun diyor eleştirmeyin semih abiyi dinleyin ve arkanıza yaslanın ve olanları izleyin .

• Asıl soğumadan kastın -16 lık olan kısım değil mi? semih kara gömer mi istanbulu dekler akşamki kadar güçlümü sence yada şöyle sorayım soğuma artıkça dek lerin gücüde mi artar kardeşim durum nedir sağol bilgilendirme için

soguma arttikca deklerde artacak.evet eksi 16 dun aksamki gibi yogun araliksiz olacak

• Ataköy'de kar yağışına güneş de hafiften eşlik ediyor.Güneşin tamamen gitmesi öğlenleyin gerçekleşebilir mi semih üstat?

Güneş tamamen gitmez... Bu dediğin siklon yağışlar için geçerlidir. Dek yağışlarının şiddeti şuanlık o kadar iyi değil... Ama güneşin gitmemesinden korkma...

• Sistem şu ana kadar dediğim gibi fos. bakalım ne olacak . Yoksa 2 de 2 mi :D

sistem kuvvetl, görünüyor diyen sendin 2 gün önce ayrıc 6 ocak sistemi yılbaşından bile daha hafif geçecek dedin ne 2'de 2?

• Benimde anlamadığım bu yöneeticilerin sabrı...
    Samimi söylüyorum ben iyiki moderatör filan değilim... Sitede kimse kalmazdı...

Biz işimize baklalım muhterem hocam...

fazla eleştirmeyin, bu durum sitenin reytinginin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.İsmi lazım olmayan rakip sitelerden herkes buraya akıyor.Eleştiri olacakki fikirler çoğalsın. Ama hakaret olmamasına dikkat edilmeli.

• DEKler zayıf, sistem fos diyenin alnını karışlarım. Avrupa yakasına bir şey beklemeyin denmesine rağmen buralar kopuyor, tipi ve aşırı buzlanma var. Cumaya kadar 15i buluruz gibi geliyor