İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Tulpar sistemi güzel ölçüt aslında, gündüz 100 rakım üstünde bile havanın üşütmediği karların eridiği, geceleri ise eridiğinden fazla yağışlarla üstüne eklenen kar birikimi. Pendik tuzla gibi sahillerde ise dramatik farkların olduğu sıcaklık sıkıntısının dibine kadar hissedildiği güzel bir sistemdi. Ben onun yarısınada okeyim

• Bence biraz daha temkinli yaklaşıp ecmwf'nin 120. saate sistemi getirmesini beklemeliyiz ve diger modellerin de ecmwf ye uyup ortak bir noktada anlaşmaları önemli sonrasında soğuk ve yağışı daha net konuşabiliriz

• Tulpar sistemi güzel ölçüt aslında, gündüz 100 rakım üstünde bile havanın üşütmediği karların eridiği, geceleri ise eridiğinden fazla yağışlarla üstüne eklenen kar birikimi. Pendik tuzla gibi sahillerde ise dramatik farkların olduğu sıcaklık sıkıntısının dibine kadar hissedildiği güzel bir sistemdi. Ben onun yarısınada okeyim

Tulpar bende çok kötüydü son gün gelen dek yağışı beni kurtarmıştı ama turuncu kütleler çok iyiydi.

• Düşünmek bile istemiyorum o sahneyi :hfyeni (18): neyse acısını yazın çıkarırım. Yazın sıcakta onlar çalışırken ben şılaaak şılaaak yüzme videolarımı atarım. kar yağsa 2 gün. Ama 4 ay yüzme sezonu oluyor şehrimizde . benimki daha etkili olur:hfyeni (18):

Valla benim yakınımda haliç ve 70 rakımdayım inanılmaz nemli ve sıcak bir konum o yüzden ablamların yanına naş naş aydosun dibindeler :D Bu sefer şıp şıpa izin vermicem :D

• Tulpar sistemini anımsattı bana konumumun şakır şakır yağmur aldığı 170-200 mt+ 30-40 cm kar aldığı gibi İnşallah sıcaklık değerleri vade yaklaşana kadar istediğimiz şekilde törpülenir

• 96/120h'e kadar beklemedeyiz. ^^ Sistemin alt yapısını incelediğimizde Atlantik üzerinde 960mb'a varan bir AB'nin basınç dizilimi sayesinde Azor kendine yol buluyor. Kutuptan İzlanda'nın da baskılaması ile sistem Doğu Avrupa'dan Balkanlar üzerinden Ülkemize giriş yapıyor. Esasında birde Batı Anadolu'yu kapsayan AB'miz var. ULL'ye dönüp üstümüzde sürekli olarak dönebilme potansiyeli de var. Yani bir çok senaryo mevcut. 850hPa'da -15'lik çekirdeğin Bulgaristan üzerine kadar gelmesi -12'lerinde İstanbul üzerinde olup AB'nin konumuna bağlı olarak güzel bir sistem yaşayabilme ihtimalimizi düşünüyorum. Takibe devam edelim:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Tulpar sistemini anımsattı bana konumumun şakır şakır yağmur aldığı 170-200 mt+ 30-40 cm kar aldığı gibi İnşallah sıcaklık değerleri vade yaklaşana kadar istediğimiz şekilde törpülenir

2021 de mi gerçekleşmişti o sistem hocam

Sabah erken saatlerde tutup öğlen erimişti.Düşük rakımlar adına hayal kırıklığıydı.Umarım sistem gelir de sıcaklık sorunu hiçbir yer yaşamaz.

• 2021 de mi gerçekleşmişti o sistem hocam

yanlış hatırlamıyorsam evet 2021 son günü sabah saatlerinde DEK olmuştu hatta 2-3 saatlik güzel örtü eşliğinde Öğlen saatlerinde erimişti hemen sonrasında gitmişti sistem hiç unutmam onu eğer sıcaklık uygun olsaydı istanbula afet yaşatırdı komple bence ciddi yağış vardı çünkü konumum hepsini yağmur olarak almıştı

• yanlış hatırlamıyorsam evet 2021 son günü sabah saatlerinde DEK olmuştu hatta 2-3 saatlik güzel örtü eşliğinde Öğlen saatlerinde erimişti hemen sonrasında gitmişti sistem hiç unutmam onu eğer sıcaklık uygun olsaydı istanbula afet yaşatırdı komple bence ciddi yağış vardı çünkü konumum hepsini yağmur olarak almıştı

konumum 2021 de gelen bütün sistemlerde güzel yağış almıştı 10 cm i bulmuştu

• Ecm İstanbulu kara gömdü

Arkadaşlar ! Şu görüntüde İstanbul'da kar olma olasılığı %10 oda rakam sistemi olur Karadeniz üzerinden nemli ılık hava girişi olur İstanbul'a 850 hp -8 -7 aralığı var...

Köy ve yağmur ☔💦🌂 yanlışım varsa düzeltin Karayel yok ⛔