İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs den güzel bir deneme geldi akşam diyagramı sinyal vermişti gece çıktısı sistemi verdi ısrar ederse takibe değer ancak karadeniz sistemine de dönüşebilir çok ince detaylara bağlı

gfseu-0-156.png?18

gfseu-1-174.png?18

gfseu-2-162.png?18

Umut verici bir güncelleme oluyor inşallah bu denemeler devam eder

• Siz nasılsınız hocam alışabildiniz mi Bartına bildiğim kadarıyla son zamanlarda Batı Karadeniz yağış anlamında bi hayli şanssız kaldı

Alıştım ama çok pahalı bir şehir(Kira hariç). Ben gelince Batı Karadeniz çöle döndü. ^^ Bartın ekim ayında 75 mm. aldı.

• Bugün Kasım ayı sıcaklık rekorunu kırabiliriz Afyonun kasım ayı sıcaklık rekoru 25.3 derece şu an 24.1 dereceyiz ek olarak Uşakın rekoru 26 şu an 23.4 derece Kütahyanın ise rekoru 25.4 şu an 23.9 derece Kasım ayında hiç böyle bir sıcak hatırlamıyorum sanki yaz ayındayız

• Bugün Kasım ayı sıcaklık rekorunu kırabiliriz Afyonun kasım ayı sıcaklık rekoru 25.3 derece şu an 24.1 dereceyiz ek olarak Uşakın rekoru 26 şu an 23.4 derece Kütahyanın ise rekoru 25.4 şu an 23.9 derece Kasım ayında hiç böyle bir sıcak hatırlamıyorum sanki yaz ayındayız

Kutahya b3nce kirar rekoru

• Ecmwf Gfs nin 2 gün önce verdiği sistemin daha sertini verdi

ECE1-192.GIF?04-0

Ancak şahsi fikrim yine R yapacağı yönünde ülkemizin batısındaki fırtına hattı iç çektiriyor insana şimdi o atmosferi yaşamak vardı

Modellerin orta vadede verdiği bu görüntülerin de bi anda kuş olması ayrı bi üzücü Afyon olarak en son hatrı sayılır aldığımız yağış 7 Eylüldeki 12.6 mm lik gece yağışı ki o tarih öncesinde belki de tarihteki en sıcak yazı yaşadık ve bu döngüdeki değişim ertelendikçe erteleniyor hayırlısı olsun ...

• Bugün bölgemizdeki 4 ilden de rekor geldi.. (batı akdenize bakmadım)

kasım ayında ölçülen en yüksek sıcaklık değerleri artık bugünkü ölçülen değerler ile değişecek

BORN IN WINTER

• Şahsen Kasım ayı içinde kar yapacak kadar sistem beklemiyorum ben çok fazla Afrika atağı yedik, pattern yeni yeni çözülmeye başladı. Tabi yine de İç Ege'ye belli olmaz.

• Bugün öğlen 15:30’da uşaktan yola çıktık ailecek. Alaşehire geldik 17:15 civarı

yol boyu arabada klima açtık

tarih 4 kasım

yüksek sıcaklıklar noktasından 2023 yılı efsaneler içinde yerini aldı

inşallah bir emsalini daha,

hatta Allah muhafaza daha sıcağını yaşamayız

BORN IN WINTER

• Offizieller Beitrag

Antalya'nın Doğusunda Yerel Kuvvetli Gök Gürültülü Sağanak Yağış Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Gökgürültülü Sağanak Yağış

Beklendiği Yer

Antalya'nın doğusunda (Muratpaşa, Kepez, Aksu, Serik ve Manavgat ilçeleri), yarın (06.11.2023 Pazartesi) sabah saatlerine kadar yerel kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, ani kuvvetli rüzgar ve kısa süreli fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Başlama-Bitiş Zamanı

05.11.2023 18.10-06.11.2023 06.00

• Gfs akşam güncellemesi 12 13 Kasıma sistem verdi sinoptik ecmnin geçtiğimiz günlerde verdiği sisteme yakın şayet Azor biraz daha yükselebilirse hem soğuk hem yağış olarak güzel bir sisteme dönüşür ama tam tersi yükselemezse az etkileniriz yine de takibe değer bir sistem halini aldı

gfseu-0-120.png?12

gfseu-0-144.png?12

gfseu-0-168.png?12

gfs-2-168.png?12