İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Denizli’den çocukken 2009 yazında gelmiştim hayal meyal hatırlıyorum. Masterchef’te havadan çekim vardı aşırı yeşil sanki Karadeniz gibi çok beğendim. Ah rakımı 700 metre olsa tam yaşanılacak şehir.

Afyon adına üzgünüm İnşaAllah enerjisini kışa saklıyordur. Bartına geldim geleli doğru dürüst yağış göremedim. Bir umut bu akşam bir şeyler olabilir.

• Denizli’den çocukken 2009 yazında gelmiştim hayal meyal hatırlıyorum. Masterchef’te havadan çekim vardı aşırı yeşil sanki Karadeniz gibi çok beğendim. Ah rakımı 700 metre olsa tam yaşanılacak şehir.

Afyon adına üzgünüm İnşaAllah enerjisini kışa saklıyordur. Bartına geldim geleli doğru dürüst yağış göremedim. Bir umut bu akşam bir şeyler olabilir.

Dün yağmur yağarken yoldaydım uydukent tarafında yollardan su akarken istasyon tarafı sadece biraz nemliydi.

Bartında deklere gömülürsün artık.

Hocam Denizli merkez yaşanılacak yer değil

Sıcak, kalabalık, trafik, gürültü, dar sokaklar, kaldırımda arabalar …. adamı Denizliden nefret ettirir

ama dediğiniz gibi rakım önemli.. rakım yükseldikçe Denizli çok güzelleşiyor

bana 650 rakım civarında bir ev nasip oldu. daha doğrusu kiraladım. Üniversiteye yakın evler, ya da şehir merkezindeki evler daha pahalıydı. Tek maaşla gücüm buralara yetti ama çok memnunum. şehrin gürültüsü, sıcağı, hava kirliliği burada yok. tertemiz bir havası var

bizim evden tam belli olmuyor ama tam Karadeniz’in doğasına benzer bir doğası var, dağa yakın taraflarda.

bizim evden bir iki dakika yürüyünce o manzaraya şahit oluyorsun. bugün oranın fotoğrafını çekip atayım. görünce insan şaşırır buranın egede bir yer olduğuna

BORN IN WINTER

• Dün yağmur yağarken yoldaydım uydukent tarafında yollardan su akarken istasyon tarafı sadece biraz nemliydi.

Bartında deklere gömülürsün artık.

Uydukent zaten 10 sistemin 8'inde istasyon civarını geçiyor. Sinanpaşa-Hocalar civarı güzel yağış almış. Batıya gittikçe yağış artmış. Bartın'da daha doğru dürüst yağmur yağmıyor dek falan bu gidişle hikaye olur benim için. Çok kurak gidiyor Batı Karadeniz. Düzce-Sinop hattı çok kurak.

Sıcak haricinde çoğu şehirde aynı sorunlar var maalesef plansız kentleşme sebebiyle. Hocam en doğru kararı vermişsiniz. En güzeli zaten iş sebebiyle insan yoruluyor doğa ve yeşil ile baş başa kalınca insan fiziksel-mental ve ruhsal açıdan dinlenebiliyor. Bartın'da zorunlu olarak ilk atamam olduğu için 5 yıl buradayım 5 sene dolunca Allah nasip ederse Kütahya'ya yerleşmeyi düşünüyorum.Artık Kütahya tayfa ile beraber sistem kovalarız. ^^ Fotoğrafı müsait olunca paylaşın merak ettim. :)

• Kütahya sezonu başladı yavaştan,03 tayfa olarak artık gözlüklerimizi takıp Kütahyayı iç çeke çeke izleyebiliriz ^^

Afyon güzel ısındı bi ihtimal kütle üretebilir çevresi

• Servergazi milli parkına gidin fırsat olursa altındereye de gidin göveçlikten ilerleyince orası da bu saydığım yerler hep karadeniz gibi özellikle altındereye giden yol çok farklı hissettiriyodu bana hocam tavsiye ederim

• Servergazi milli parkına gidin fırsat olursa altındereye de gidin göveçlikten ilerleyince orası da bu saydığım yerler hep karadeniz gibi özellikle altındereye giden yol çok farklı hissettiriyodu bana hocam tavsiye ederim

Çok sağol ya, dediğin yerleri not aldım. aklına geldikçe söylersen memnun olurum valla.. yeni yeni tanıyorum şehri.

Bugün markete gittim yürüyerek.. yolda birkaç foto çektim.. ama manzaranın güzelliğini fotoğraflar tam yansıtamıyor..

hava çok bulutluydu bugün.. dağlar genelde kapalıydı.. yakında bir dere var.. yarın hava biraz açarsa oraya da gidip fotoğraf çekeceğim..

insanın bir motosiklet alıp şu dağların arasına dalası geliyor..

• İsrafil ve Ornaz vadilerine de çok yakınsınız, sonbaharda oralar çok güzel olur. Tekrar hoşgeldiniz.

Sevgili Egosy üniversite hayırlı uğurlu olsun, güle güle oku.

Sağolun Hocam, hoş buldum. Teşekkürler

evin manzarası, konumu falan neyse de, en güzel yönü rakımı

merkeze göre 300 metre yüksekteyiz

inşallah bu rakım avantajı işimize yarar, her sene birkaç örtü alırız

BORN IN WINTER

• Derslerden anca verilere bakabildim de bu kış iç ege olarak özlenen kar değerlerine ulaşabiliriz özellikle batı bölgeler Balkanlar ve İtalya şanslı gözüküyor tabi ki daha çok değişir ama bu sene çok umutluyuz 8)

• İsrafil ve Ornaz vadilerine de çok yakınsınız, sonbaharda oralar çok güzel olur. Tekrar hoşgeldiniz.

Sevgili Egosy üniversite hayırlı uğurlu olsun, güle güle oku.

Çok teşekkür ederim hocam yeni gördüm mesajınızı

• Birkaç gün önce birkaç fotoğraf daha çektim

Bizim 2-3 ev ötedeki komşumuzun manzarası aşağıdaki gibi

akçay deresinin dibinde, manzarası çok güzel ama çok fazla küçük sinek gördüm orada, ki dere baya aşağıda kalıyor aslında

ikinci fotoğrafta sağda görülen büyük beyaz ev , Denizlinin meşhur markası Zafer gazozun sahiplerinin eviymiş

• sdf-yapay-zeka-eskisehirin-rakip-sehrini-acikladi.pngYapay zekaya şehirlerin rakiplerini sormuşlar böyle bi tablo çıkmış bunu meteorolojik rekabete dökersek Kütahyaya karşı hiç şansımız yok ^^

• After october 20's maybe somethings changed.

Önümüzdeki hafta sonu da Fethiye'de denize gideyim bari , su süper hava ideal , deniz temiz , o aşırı kalabalık yok , tam zamanı , havada süper...

• Üniversite için Manisa/Demirci'deyim. Ne kadar Manisa'ya bağlı olsa da burası da hem iklim hem konum olarak İç Ege'ye kaçtığı için önemli sistemlerde buraya da yazmak istiyorum umarım sizin için de problem yoktur :) .

• Gfs bi şeyler deniyor Uşak ve Kütahyaya kar vermiş ^^ mevsimine göre çok ciddi bi sistem gelebilir fakat iç ege olarak çok etkilenecek gibi durmuyoruz gelirse marmara ve batı karadenizi vurur diye düşünüyorum ancak 72 saat sonrasını kestiremeyen bu modeller her an her şeyi bi anda önümüze sunabilir takip etmek lazım

• Üniversite için Manisa/Demirci'deyim. Ne kadar Manisa'ya bağlı olsa da burası da hem iklim hem konum olarak İç Ege'ye kaçtığı için önemli sistemlerde buraya da yazmak istiyorum umarım sizin için de problem yoktur :) .

Bol bol yazın hocam bu sene o sene inşallah çok umutluyum şahsen ekimde bu tür denemelerin olması kış için güzel bi haber

Sen doğru adrestesin hocam ha Uşak ha Demirci. ^^