İç Ege, Batı Akdeniz ve Eskişehir Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Şimdi benim ev ile istasyonun rakımına baktım.

arada sadece 600 metre olmasına rağmen rakım olarak yaklaşık 50 metre fark var

benim evin ora 640 metre

istasyon 590 civarı

denizli merkez ise ortalama 400 metre civarı

üniversite kampüsü ortalama 450 civarı

benim ev merkezden yaklaşık 250 metre daha yüksek. ev tutma ve abonelik işlemleri sürecinde Denizli sıcağını bizzat tattım. bizim evin orası gerçekten çok fark ediyor. en az 3-4 derece oynuyor gibi. çok şükür nispeten serin bir yer denk geldi

ekleme: şimdi merkezefendi ile denizli merkez istasyonun en düşük ve en yüksek sıcaklıklara ait değerlerini karşılaştırdım. merkezefendi, denizli merkeze göre gündüz 3 derece, gece 2 derece daha serin. benim evin orası da en az bir yarım derece oynar.

bu da merkeze göre kışın kar görme olasılığımı arttırır diye düşünüyorum. hiç var mı bu taraflarda oturan?

BORN IN WINTER

Einmal editiert, zuletzt von GOJIRA ()

• KEPEZ
    26 Temmuz - 13.10(Yükseklik: 101m)
    A.svg 41,8

Antalya merkez 42'den 35'e düştü. ilginç

SERİK
    26 Temmuz - 13.11(Yükseklik: 94m)
    A.svg 42,8

ANTALYA BÖLGE
    26 Temmuz - 13.10(Yükseklik: 47m)
    A.svg 35,2

BUCAK/KARACAÖREN
    26 Temmuz - 13.10(Yükseklik: 377m)
    A.svg 41,6

BORN IN WINTER

• Afyon hıdırlık tepesinde büyük bir yangın çıkmış ama neyseki kontrol altına alındı. Rüzgarın hafif esmesi lehimize oldu. Allah beterinden korusun. Ekim ayına kadar ormanlık alanlara girişlerin daha sıkı tedbirler altında yasaklanması lazım. Hıdırlık yasak kapsamında değildi. Orasıda alınmalı. Muhtemelen cam atığı yüzünden çıktı. Zaten malum Afyon’da orman az onu da şuursuzlar yüzünden kaybetmeyelim.

• Hoşgeldiniz Denizli’ye Gojira Bey. Serin tarafta oturacaksınız, güle güle oturun. Evet kar konusunda Denizli‘nin şanslı tarafındasınız. Biraz daha yukarınızda Başkarcı/Ornaz Vadisi var. Şehre yağmur/KKY yağdığı zamanlar orada genelde kar oluyor rakım sistemlerinde, doğası da çok güzeldir.

• Hoşgeldiniz Denizli’ye Gojira Bey. Serin tarafta oturacaksınız, güle güle oturun. Evet kar konusunda Denizli‘nin şanslı tarafındasınız. Biraz daha yukarınızda Başkarcı/Ornaz Vadisi var. Şehre yağmur/KKY yağdığı zamanlar orada genelde kar oluyor rakım sistemlerinde, doğası da çok güzeldir.

Hoşbuldum, iyi dilekleriniz için çok teşekkürler

verdiğiniz bilgiler için de ayrıca teşekkür ederim

paü’de çalışacağım, üniversiteye uzak bir yer tuttum ama şehrin keşmekeşinden ve sıcağından biraz kaçabildiğim için , uzaklığı çok önemsemiyorum

inşallah her sene bir kere bile olsa evimin önünde kar görürüm

göremesek de Allah’tan teleferiğimiz var

ama tabi karlı günlerde çalışıyor mu bilmiyorum?

BORN IN WINTER

• Verilere bakayım dedim bugünün sıcağı yetmedi bi daha yandım Ağustosun ilk haftası çok daha sıcak görünüyor İç kesimlerde sıcaklık rekorlarını zorlama potansiyeline sahip takip etmek lazım

• Hoşgeldiniz hocam. Ben de daha önce denizli de görev yapmıştım. Kar yağışı esnasında genelde çalışmıyor. Ama yağış bitince de yukarıya çıkmak çok güzel. Şehir manzarası eşliğinde kışın bembeyaz oluyor uzays3271653126

• Hoşgeldiniz hocam. Ben de daha önce denizli de görev yapmıştım. Kar yağışı esnasında genelde çalışmıyor. Ama yağış bitince de yukarıya çıkmak çok güzel. Şehir manzarası eşliğinde kışın bembeyaz oluyor uzays3271653126

çok teşekkürler, sağolun

çalışsa çok iyi olurdu aslında

neyse artık, sırf sistem zamanı yaylaya çıkabilmek için kar lastiği almak şart oldu o zaman

ben genelde karın yağdığı anı daha çok seviyorum

BORN IN WINTER

• GOJIRA hocam Denizli ye hoş geldiniz, bana yakın sayılırsınız , mesafe olarak az ama benden daha şanslı konumdasiniz aramizda 60-70 m. Den fazla rakim farkı vardir diye düşünüyorum. Çok şahit oldum Merkezde havada kar varken bizim eve geldiğimde evin bahcesinde çocuklar kar topu oynamaya başlamiş oluyorlardı. Evinizin önünde yılda enaz bir iki kere kar yağışına şahit olursunuz diye düşünüyorum. Evi her açıdan çok iyi yerden seçmişsin hocam.

• sonunda serin bir gece, üşüdüm diyen arkadaşımın yüzüne kürekle vurma isteği git başımdan :) Saat 13.30 da 36 derece olan sıcaklık şuan 16 ya kadar düştü 20 derecelik düşüş söz konusu..

• GOJIRA hocam hoşgeldiniz kar görmekten endişelenmeyin senede çok defa güzel kar görürsünüz rakımınız benimle aynı veya biraz fazla olabilir ben tatmin olmuştum geçen kış merkezde 2-3 günde eriyen kar bahçeden 3.haftada kalkmıştı teleferiğe gitmenize bile gerek kalmaz :)--

Ben de 1.5-2 ay sonra İstanbul' a taşınıyorum Marmara Hukuk bahçesinden kar fotoğrafları yollarım (dek olcak ama kavga ederiz :D2)

• GOJIRA hocam Denizli ye hoş geldiniz, bana yakın sayılırsınız , mesafe olarak az ama benden daha şanslı konumdasiniz aramizda 60-70 m. Den fazla rakim farkı vardir diye düşünüyorum. Çok şahit oldum Merkezde havada kar varken bizim eve geldiğimde evin bahcesinde çocuklar kar topu oynamaya başlamiş oluyorlardı. Evinizin önünde yılda enaz bir iki kere kar yağışına şahit olursunuz diye düşünüyorum. Evi her açıdan çok iyi yerden seçmişsin hocam.

Hocam çok sağol. daha da bi sevdim şimdi evimi :)

BORN IN WINTER

• GOJIRA hocam hoşgeldiniz kar görmekten endişelenmeyin senede çok defa güzel kar görürsünüz rakımınız benimle aynı veya biraz fazla olabilir ben tatmin olmuştum geçen kış merkezde 2-3 günde eriyen kar bahçeden 3.haftada kalkmıştı teleferiğe gitmenize bile gerek kalmaz :)--

Ben de 1.5-2 ay sonra İstanbul' a taşınıyorum Marmara Hukuk bahçesinden kar fotoğrafları yollarım (dek olcak ama kavga ederiz :D2)

Hoş buldum, çok sağol.

Tebrikler, güzel bölüm kazanmışsın. bölümün zorluğunu istanbulun güzelliği telafi eder. ders çalışmaktan bunaldıkça inersin sahile ya da istanbul sokaklarında bir yürüyüşe çıkarsın, kafanı toparlayıp gelirsin ne güzel

Dek, apayrı bir güzellik. sırf bu güzelliği kovalamak ve hatta mümkünse tecrübe etmek için bir kışı karadeniz kıyısı bir şehirde geçirmek istiyorum

BORN IN WINTER

Ooo kardeşim ben de Dekçilerin safına geçtim ^^ . 2 gün önce Bartına geldim. Hava miss manzara miss. Senelik 1100 mm yağış. Tatil köyü gibi sakin bir şehir. Manzaram şu şekil.

Kar yağmasa da Küre dağları var.