Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaza daha çok var bülent hocam ayın 24/25i gibi tekrar görüşelim bu konuyu ama senin için çok geç olmuş olabilir o tarihler çığ altında kalabilirsin benden söylemesi🤣🤣

Çay mevzusuna gelince çayın tonu falan beni bağlamıyor ben 30kilo dedim gönlü zengin arkadaşımız ben 30 ton getiririm dedi o onun sorunu🤣🤣

Napsak fındıkları söküp çay mı diksek🤣

• Yaza daha çok var bülent hocam ayın 24/25i gibi tekrar görüşelim bu konuyu ama senin için çok geç olmuş olabilir o tarihler çığ altında kalabilirsin benden söylemesi🤣🤣

Çay mevzusuna gelince çayın tonu falan beni bağlamıyor ben 30kilo dedim gönlü zengin arkadaşımız ben 30 ton getiririm dedi o onun sorunu🤣🤣

Abdullah abi, 72. saatte Batı Avrupa'da ikamet eden alçak basıncın hayatını nasıl devam ettireceği, ya da ömrünü nasıl tamamlayacağı hakkında modellerin henüz bir fikri yok. Orayı anladıkları gün, arkasından oluşacak sinoptik deseni de anlayacaklar. 12 Şubat sonrası büyük bir canavar görünecek süzüle süzüle güneye inen, illa bize konar demiyorum, rota biraz doğuya ve ya biraz batıyada meyledebilir, orası biraz şans işi ama o canavar bize uyku bile uyutmayacak. İnşallah bu sefer ikramiye bize çıkar. Bence bu iş 24,e kalmaz gibi, ama ilk hamle ıskalarsa bir ikinci hamle daha olması muhtemel, ikinci hamle dediğin tarihe rastgelebilir ;)

• Abdullah abi, 72. saatte Batı Avrupa'da ikamet eden alçak basıncın hayatını nasıl devam ettireceği, ya da ömrünü nasıl tamamlayacağı hakkında modellerin henüz bir fikri yok. Orayı anladıkları gün, arkasından oluşacak sinoptik deseni de anlayacaklar. 12 Şubat sonrası büyük bir canavar görünecek süzüle süzüle güneye inen, illa bize konar demiyorum, rota biraz doğuya ve ya biraz batıyada meyledebilir, orası biraz şans işi ama o canavar bize uyku bile uyutmayacak. İnşallah bu sefer ikramiye bize çıkar. Bence bu iş 24,e kalmaz gibi, ama ilk hamle ıskalarsa bir ikinci hamle daha olması muhtemel, ikinci hamle dediğin tarihe rastgelebilir ;)

Tayfunum ben o ordan gider bu burdan geçer doğuya kayar batıya zıplar alçak basınç yaşamaz onları bıraktım artık ben çığ peşindeyim ümitle osmanı kara batıracaktım zaten bu akşam bülent hocamda ekledi kendini oda kara batırılacak🤣🤣 kar yağmadan yaz gelmez birde orada verdiğim tarihlerde senin için geç olmuş olabilir diyorum sen anladın onu 😉

• Tayfunum ben o ordan gider bu burdan geçer doğuya kayar batıya zıplar alçak basınç yaşamaz onları bıraktım artık ben çığ peşindeyim ümitle osmanı kara batıracaktım zaten bu akşam bülent hocamda ekledi kendini oda kara batırılacak🤣🤣 kar yağmadan yaz gelmez birde orada verdiğim tarihlerde senin için geç olmuş olabilir diyorum sen anladın onu 😉

İyi o zaman geçerken osmanı alırım ben.Çadır da hazır.Mümkünse Ordunun en manzaralı yerine kuralım.😂

• İyi o zaman geçerken osmanı alırım ben.Çadır da hazır.Mümkünse Ordunun en manzaralı yerine kuralım.😂

O zaman kafamdakini anlatayım tayfunun canavar dediği benim çığ dediğim sistem gelirse mart başı ilk günleri bir sistem daha gelir sonrasında kademe kademe bahara geçiş yaparız yok tayfunun dediği gibi doğuya yada batıya kayarsa 23 nisana kadar ısınamayız belki kıyılara kar yağmaz ama soğuk kalırız

Birde bir araştırma içine girdim hep denildi sıcak deniz kar olur yağar diye ben kendi adıma bundan sonra denizlerin kasımda soğumasını istiyorum artık anladığım kadarıyla sıcak deniz bizi çok bozuyor deniz soğusun hemde iyi soğusun

• İyi o zaman geçerken osmanı alırım ben.Çadır da hazır.Mümkünse Ordunun en manzaralı yerine kuralım.😂

Osman zaten orduda ben çoktan aldım onu🤣🤣🤣

Manzaraya gelince burası Karadeniz reis burada manzarasız memleket yok🤣

Rizeyi komple Orduya taşıyacak Ümit😂

• O zaman kafamdakini anlatayım tayfunun canavar dediği benim çığ dediğim sistem gelirse mart başı ilk günleri bir sistem daha gelir sonrasında kademe kademe bahara geçiş yaparız yok tayfunun dediği gibi doğuya yada batıya kayarsa 23 nisana kadar ısınamayız belki kıyılara kar yağmaz ama soğuk kalırız

Birde bir araştırma içine girdim hep denildi sıcak deniz kar olur yağar diye ben kendi adıma bundan sonra denizlerin kasımda soğumasını istiyorum artık anladığım kadarıyla sıcak deniz bizi çok bozuyor deniz soğusun hemde iyi soğusun

Ben yıllardır şunu gözlemledim başkanım.Bizim denizlerimizin sıcaklığından çok okyanusların sıcaklığı da çok önemli.Atlantik kaç senedir yanıyor.Habire parazit üretiyor.Adam akıllı güçlü bir AB alanı sokulamıyor.Bizi etkileyen en büyük faktörlerden biri olarak bunu görüyorum ben.Bu benim şahsi düşüncemdir:)

• Ben yıllardır şunu gözlemledim başkanım.Bizim denizlerimizin sıcaklığından çok okyanusların sıcaklığı da çok önemli.Atlantik kaç senedir yanıyor.Habire parazit üretiyor.Adam akıllı güçlü bir AB alanı sokulamıyor.Bizi etkileyen en büyük faktörlerden biri olarak bunu görüyorum ben.Bu benim şahsi düşüncemdir:)

Ben şimdilik o kadar uzağa gitmeyeyim dedim onuda bilahare sen anlatırsın ama büyük haklısın

• O zaman kafamdakini anlatayım tayfunun canavar dediği benim çığ dediğim sistem gelirse mart başı ilk günleri bir sistem daha gelir sonrasında kademe kademe bahara geçiş yaparız yok tayfunun dediği gibi doğuya yada batıya kayarsa 23 nisana kadar ısınamayız belki kıyılara kar yağmaz ama soğuk kalırız

Birde soğuk Kasım soğuk kış tezi artık yok oldu abi. Ağustos ayı paterni kışı belirliyor. İki yıllık araştırmam sonucu buna vardım yani

• Birde soğuk Kasım soğuk kış tezi artık yok oldu abi. Ağustos ayı paterni kışı belirliyor. İki yıllık araştırmam sonucu buna vardım yani

Yine mi aynı taktik. İkizim misin kardeş :)

Yağışlı ağustos, iyi bir kışın habercisi, fındık zamanı ıslanmadan iyi kış yok. Gülü seven dikenine katlanır hesabı