İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • bize niye gelmiyor ?

Şansın yaver gitmiyor demek ki? :hfyeni (18):

Dek demek; Piyango.

Nereyi vuracak, ne şiddetle, bilemeyiz.

Tamamen şans, ve tesadüf.

Mesala burayı dün saatlerce dek vurdu, +20cm oldu.

Bunun böyle olacağını ben de bilemem.

10km doğumu veya batımı da vurabilirdi.

Dedim ya , tam bir şans.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Bu sistemde şartlar Avrupa Yakası güneyi için uygunken böyle bir sistem yaşamayı çoğumuz beklemiyorduk. Yağışlar güneye inene kadar eridi gelen kütleler de hızlıca gitti.

• Ümraniye'de kısa bir geçiş harici pek kar olmamış gördüğüm kadarıyla beklediğim gibi değil ama yine 5 cm eklemeyle 12-13 cm civarı kar var dışarıda. Berkay34 hocamın da işaretlediği kütlenin gelmesini bekliyorum dışarı çıkmak için tam bizi ortalayacak gibi duruyor.

• Ümraniye'de kısa bir geçiş harici pek kar olmamış gördüğüm kadarıyla beklediğim gibi değil ama yine 5 cm eklemeyle 12-13 cm civarı kar var dışarıda. Berkay34 hocamın da işaretlediği kütlenin gelmesini bekliyorum dışarı çıkmak için tam bizi ortalayacak gibi duruyor.

Gece yattım uyudum.

Pek bir şey beklemedim, radarı incelediğim de Avrupa tarafı şanslı duruyordu.

Sabaha bize de uğrar düşündüm, düşündüğüm gibi de oldu zaten.

• Bu oluşumların Avrupa boğaz hattını etkileme durumu nedir ?

Doğuya doğru 1km dahi gitsen şansın artar.

Radardan takip etmen gerekli, şöyle söyleyeyim ne kadar doğudaysan şansın o kadar çok.

Bakalım belki de sürpriz olur.

Dediğim gibi şans. Radardan bakacağız.

• Yuvarlak içine aldığın yer için kuzeyden bant oluştu. Gök gürültülü, yoğun tipi geliyor Karadeniz üzerinden.

berkay hocam maltepe olarak gece hayal kırıklığı yaşadık radara baktım gece boyu 2 3 kütle zor vurdu ama olsun dün efsoydu

• Nerde o eski meteoroloji nin tahminleri Avrupa yakası hafif karlı Anadolu yakası yoğun yağacak diyordu eskiden yani şimdi kestirip atıyor İstanbul yoğun diye :)

Dostum , gelen kütleyle birlikte veda turu atarsın dışarda

• Doğuya doğru 1km dahi gitsen şansın artar.

Radardan takip etmen gerekli, şöyle söyleyeyim ne kadar doğudaysan şansın o kadar çok.

Bakalım belki de sürpriz olur.

Dediğim gibi şans. Radardan bakacağız.

O zaman bir şey beklemem doğru olmaz şans denen şey bu sistemde uğramadı hiç bize

linlin İstinye’nin neresindesiniz ?