2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Cold.EFso hocam bu ne Cem_35 çekmiş İzmir de kar paleti gibi geldi ama siz ne dersiniz? 😁

Oooo fenaymış valla , DP müsait her şey mümkün

Kar sleet buzla karışık yağmur kky farketmez

Kış sezonu kasımdan açılmış

Başlık hakkını vermiş oldu

Hayırlı olsun İzmir için

Geliyor gelmekte olan 🚀⛄️❄️🥶

• Mesajı 2 defa düzenlemişsin kanzi 😆

Prodüksiyon büyük , bir tek ❄️ tanesi de olsa yağmalı

3.ye de düzenledim gelişmeleri aktardım yağmazsa ayıp eder ahahhaha

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Senaryoları fazla kurcalayamıyorum ama gem kontrol ve rastgele seçtiğim bir senaryo bana güzel mesajlar veriyor ⛄️🎱

Nao terbiyesi ile GH’ın GPH ayarı ile sistem almamıza takoz olmayı bırakması artı Skandi yükseği

Üstteki senaryoda görüldüğü üzere doğru konumda doğru zamanda bir İzlanda desteği ideal sistem almamıza katalizör görevi görüyor

Azor çok batılı Yükselince sistem İtalyaya sarkıyor ve bize kırıntılar gecikmeli geliyor

Azor illa Batı italyaya değmeli ve oradan Norveç’e doğru yükselmeli

• Üstteki senaryoda görüldüğü üzere doğru konumda doğru zamanda bir İzlanda desteği ideal sistem almamıza katalizör görevi görüyor

Azor çok batılı Yükselince sistem İtalyaya sarkıyor ve bize kırıntılar gecikmeli geliyor

Azor illa Batı italyaya değmeli ve oradan Norveç’e doğru yükselmeli

Hocam mevsim itibariyle Kuzey Yarım Kürede ki soğuk birikimi bile muazzam 8)

Bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda da olsa kar tanelerini gördüm :hfyeni (18): Görev başarılı

"Allah'a ve âhiret gününe inanan, ya hayır söylesin ya da sussun." Hadis-i Şerif

• Cold.EFso

Hat den Titel des Themas von „Erken Kış🥶Kasım’da Kar Heyecanı⛄️❄️🇹🇷“ zu „Sert Kış Beklentisi ❄️Aralık Sistemleri☃️ Analizler“ geändert.
  • 20-26 Kasım Arası Toplam Yağışlar. Manisa-Selendi yine en dikkat çekici yer konumunda. Aylık toplam yağışı 250 kg olmuş durumda. Nerdeyse kıyı egedeki bazı yerlerin yıllık yağışının yarısı gibi bir şey. Eğer istasyon verilerinde bir hata yoksa mutlaka incelenmeli.

• Çatalca Radar Sahası diye dün yazıp durdum

Keşke basıp gitseymişim

Mgm’nin orada 6 cm kar olduğu iddiası inanılır gibi değil, yağdığına dün dediğim gibi adım gibi eminim de bu 6 cm abartı geldi bana 😆⛄️

• gens-21-1-300.png

gens-11-1-336.png

gens-2-1-360.png

Bereketli olsun, ayın 10’undan önce bir sistem ve ay ortası civarı bir sistem daha umuyorum kendi naçizane değerlendirmelerime göre

Bu arada Şu kitap fena değil , sağolsun Kadıoğlu hocamız güzel bir çalışmayla kazandırmış ülkemiz repertuarına

Umarım Big Joe’nun kitabını da çevirir

Çünkü döngü mekanizması İçin o elemanın eserleri adeta reşat altını gibi kıymetli

• Daha Aralık ayına bile girmedik

Orda burda sağda solda kışın geneli ile ilgili VERİSİZ negatif karamsar olumsuz yorumlar gördükçe afacanlar basıyor, ay çıldırazağum yahu 😆

Bari 3 gün bekleseydiniz de en azından mevsime resmî giriş yapınca öyle kötüleseydiniz:))

Bak verili olarak umudu kesenlere lafım olmaz

( Ha öyle bir veri de yok bu alemde ama neyse )

Ama onlar da iyi çıktılar ortaya çıkınca aynı objektifliği gösterecek

Yani veri ( çıktı yada ) iyi gelse de fark etmiyor

Bazısı her şartta her durumda karamsar, umutsuz ve gayretle paylaşım yapanların hevesini kursağında bırakıyorlar

Onlara yapacak hiç bir şey yok

İzahat vermek , Kar aşkımızı iyice tarif etmek , Atmosferin süprizlere çok açık olduğunu söylemek , hiç bir şeyi anlatamayınca küsmek , Aylarca uzaklaşmak , engel atmak dahil her yolu denedim , yok arkadaş belli bir karamsar tipolojiyi değiştirmek mümkün değil

Atmosferi kamuya açık alanda takip ediyorsan psikolojik baskıyı göze alacaksın , bu iş böyle maalesef

Ama unuttukları şey burada kar yağsın diye çırpınan insanlar ağırlıktalar , umudun mu yok parmak arası terliğini giyip sokağa çıkacak sistem beklemeyişinin tadını çıkaracaksın, umudu olanlara ve emek verenlere çelme takmayacaksın

• Abi insanlar böyle işte doyumsuzlar napacaksın :)