2024 Kışı Yorum ve Analizler

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Amin , inşaallah

Mübarek geceye denk gelmiş konuyu açmam

Valla Kandil gecesi olduğunu biliyordum da konuyu yazarken hiç aklımda yoktu başlığı bu geceye denk getirmek

Dua niyetine yazmış olalım o halde

Ankara İstanbul İzmir Afyon Diyarbakır Trabzon Konya Edirne Gaziantep Sakarya ve ismini yazamadığım tüm illerimiz bereketli yağışlara ve en az bilek boyu ⛄️ yağışına, dağlarımız mezuralık karlara kavuşur inşaallah

• Atmosferle ilgilenmek bana göre yüksek disiplin , yüksek sabır , bilgi , tecrübe , analitik gözlem yeteneği , azim , sinerji ve en çok da IQ gerektiren bir iştir

O yüzden atmosferle kavga yapmadan , nefsini öne çıkarmadan bilimsel bir şekilde onu takip eden herkese saygı duyuyorum

• Vallahi hocalarım 15 şubata kadar sistem geldi geldi

Gelmedi,

Bu ılıkçılar, kışı kapatanlar beni yer bitirir.

Bırakın Alper tungayı cengiz han bile beni onların elinden alamaz😂😂😂

Konu hayırlı olsun hocam😎

• Vallahi hocalarım 15 şubata kadar sistem geldi geldi

Gelmedi,

Bu ılıkçılar, kışı kapatanlar beni yer bitirir.

Bırakın Alper tungayı büyük hun imparatoru cengiz han bile beni onların elinden alamaz😂😂😂

Konu hayırlı olsun hocam😎

Amin , teşekkürler

Ilıkçı ılıkçıdır , tercih meselesi saygı duyarım

Ama karamsarlar , kötümserler asıl sıkıntı

İlla bardağın boş tarafına odaklanır

Bardak % 90 doluyken de bunu yaparlar

O moral bozucu yaklaşımlar modeller düzelmeye başlayınca kaybolurlar

Hani objektiftiniz?

Kötüyken avazın çıktığı kadar bağırıyorsun

İyi sinyaller varken de aynı desibelde bağırsana

Bağırmayı bırak ortalıkta göremezsin

Çünkü olumsuzluk yaymaktır misyonu

Yıllardır yazmak isteyip yazamadığım şeydi bu

Ohhh ya rahatladım :hfyeni (18):🚀🚀🚀

• Hayırlı olsun üstad,model yorum konusundan senden ve diğer hocalarımdan çok şey kaptım ve kapmaya çalışıyorum.

Birlikte,tüm Hava Forumla beraber keyifle yorumlayacağımız bir serüven olsun,sonu mutlu bitsin.

• Saygıdeğer hocam, öncelikle konu hayırlı olsun, gelecek sistem(ler) vatana, millete, kurda kuşa, kara toprağa, her zerresiyle bereket getirsin inşallah.

Mübarek kandil gecesinde açılışıyla da dualarımız eşliğinde GGS si bol olsun ☺️

Bu yazıyı yazdığınız günden beri her veri güncelinde profilinize girip tekrar tekrar bu yazıyı okuyorum. Neden bilmiyorum ama taa o tarihten inandım ama her seferinde acabalar dürttü hep, taa ki Enes hocamın açtığı SSW başlığında size ara sıra eşlik edene kadar. Her yeni veri ile inanç her geçen gün daha da arttı ve açıkçası 2-3 gündür bu konuyu açmanızı bekliyordum.

Tekrar hayırlı olsun, tebrikler...

• güzel tahmin hocam keşke şöyle -50 500hpayla gökgürültülü siklonlu bir kar alsak tadından yenmez. 850de -14 olsa ofof..

• Güzel tahmin olmuş hocam. Artık hayırlısı diyelim /scatisma2::341

Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)

• Arkadaşlar bu kışı bilim dışı bir şekilde çok erkenden kapatanlar bu sistem gelmesin diye her türlü negatif dili kullanacaklar , tüm tuşlara basacaklardır

Yok risk varmış yok sistem İtalyanınmış yok soğuklar yetersizmiş , herşey ama her şey diyecekler

Daha dün -2 almak , soğuma ataletini kırmak için yardırıyorduk , şimdi kıyılara kar ⛄️ için ramak kalmış durumda

Risk bu coğrafyada her sistemde var ama bazılarının işi gücü olumsuzluk yaymak

Biz nasıl daha iyi olabilirin peşindeyiz ve çok kötü noktalardan buralara geldik , isabet ettik çok şükür

Ben şu ortamda illa bardağın boş tarafı üzerinde tepinenlere fesatlık yapıyorlar diyorum , sırf kar yok dediklerin için ve haklı çıkma adına soğukçu sinerjik ruha ihanet ediyorlar , Biz zaten ecek acak demedik demeyiz , ama gittikçe güzelleşen bir süreç var ve tek odağımız Şubat ilk hafta da değil diye 100 kere yazdık , Daha Dede Korkut ve Sahipkıran Asabi ve Aksak Emir Timurlenk hazretleri sistemi var ama önce Şubat başı GGS

Düne kadar Sıfır ❄️ ihtimali veren modeller bazı senaryolarda bilek boyu verince belli ki birileri çok üzülmüşler 🤣