Ankara Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 10 cm bekliyoduk 20 30 cm ler var çok potansiyel üstü sistem en şanssız yerler şuan 10 cm dikmen falan.

Sabah forumda Güney daha çok yağış alacak diyen arkadaşlar vardı ben inadına kuzeye daha çok yağacak dedim tam da öyle oldu batıdan kuzeydoğu istikametinde gitti biz Dikmende güneye yakın olduğumuz için az etkilendik ha pazar - pazartesi işler değişir ben bugünün keyfini bi çıkarıyım cumartesi işten gelince tamamen model takibine başlayacam iç Anadolu'nun orta ve doğusu için çok güzel sistem var Ankara'nın güney ve doğusu o zaman etkilenecek

• Ankaram’a hayırlı olsun. Yıllarımı verdiğim memleket. Tam şimdi kulaklığı takıp Tunalıdan Kuğuluya doğru yürüyeceksin. 2011 Mart meşhur kar yağışında o yolu yürümüştüm hatırlayan var mı buradan o yağışı bilmem.

2011 mart en efsanesiydi. 30 yillik hayatimda Ankara merkezde gördüğüm en fazla kar birikimi o zamandi. Kocatepe camiinde yarim metre kar birikmisti. Gölbaşı ve eymir golu tasmisti nisan ve mayis ayinda. 3 gun sürmüştü diye hatırlıyorum. Hatta o ara japonyada deprem - tsunami olmustu. Yine kavustuk kara cok şükür. Bereketli olur insAllah.

• Sabah forumda Güney daha çok yağış alacak diyen arkadaşlar vardı ben inadına kuzeye daha çok yağacak dedim tam da öyle oldu batıdan kuzeydoğu istikametinde gitti biz Dikmende güneye yakın olduğumuz için az etkilendik ha pazar - pazartesi işler değişir ben bugünün keyfini bi çıkarıyım cumartesi işten gelince tamamen model takibine başlayacam iç Anadolu'nun orta ve doğusu için çok güzel sistem var Ankara'nın güney ve doğusu o zaman etkilenecek

zaten çoğu model batıyı gömüyordu olsun ben daha çok mutlu oldum kaç yıldır kar göremiyorlar doğru düzgün.

• 2011 mart en efsanesiydi. 30 yillik hayatimda Ankara merkezde gördüğüm en fazla kar birikimi o zamandi. Kocatepe camiinde yarim metre kar birikmisti. Gölbaşı ve eymir golu tasmisti nisan ve mayis ayinda. 3 gun sürmüştü diye hatırlıyorum. Hatta o ara japonyada deprem - tsunami olmustu. Yine kavustuk kara cok şükür. Bereketli olur insAllah.

Kizilayda falan yol kapanmıştı sanırım o sistemde,tipiden yerdeki kar savruluyordu

• 2011 mart en efsanesiydi. 30 yillik hayatimda Ankara merkezde gördüğüm en fazla kar birikimi o zamandi. Kocatepe camiinde yarim metre kar birikmisti. Gölbaşı ve eymir golu tasmisti nisan ve mayis ayinda. 3 gun sürmüştü diye hatırlıyorum. Hatta o ara japonyada deprem - tsunami olmustu. Yine kavustuk kara cok şükür. Bereketli olur insAllah.

O sene Ankara ve genel olarak İç Anadolu için her şeyiyle garipti. 8-9 Mart Ankara için çok iyi denilecek bir kar yağmıştı. Ben 40 cm civarında diye hatırlıyorum. Ben o sırada Balgat’ta oturuyordum. Asıl o sene Ankara için en garip olan yine eskiler hatırlar 2011 Haziran dolu yağışı. Çetin Emeç Bulvarı ve Konya yolunda 20 cm dolu biriken yerler vardı. O seneye dair unutamadığım diğer bir olay Mayıs ayında Sivas’a gittiğimde Sivas merkeze yağan kar :)