Futbola Dair Her Şey [2023]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkanda siyasi güç olursa arama yapmaz polis de koymazsın. Maalesef bizim ülkemizde işler böyle yürüyor. Fenerbahçe'nin otobüsü kurşunlandığında ''maça çıkmazsanız bedelini ödersiniz'' diyen futbol federasyonunun şimdi de trabzona caydırıcı bir ceza vereceğini düşünmüyorum. Kurşunlayanların da hala bulunamaması (!) ayrı bir rezillik. Kısaca tff tarafından verilecek her karar, Fenerbahçe'ye en çok zarar verecek karar olacaktır. Aksi olmaz zaten :)

En iyisi ligden çekilmek. Bu düzen değişmeli. Biz olmadan lig de oynanmaz,oynanamaz. Seçimde ligden çekilme kararı çıkacağı kesin gibi.

Amatör kümeye düşecek halimiz yok ya. Bir sene sorumluları pişman eder döneriz.

• Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Benim olaya bakış açım şu,

Trabzonspor bizden yaklaşık 30 puan geride, bu bizi mutlaka mağlup etme düşüncesinden burnuma pis kokular geliyor. Bir hafta önce küme düşmemeye oynayan Pendik'te aynısını yaptı.

Kimse bana bunun temiz futbol anlayışı olduğunu savunmasın.

Trabzon'da yaşananlar, 2032 de şampiyonaya ev sahipliği yapacak olan ülkemizi de epey zor durumda bırakacaktır. Ayrıca Fenerbahçe bir Avrupa kupasında mücadele etmektedir, moralini allak bullak etmek, türk futbolunu zerre umursamamaktır.

Bence de, madem türk futbolu kimsenin umrunda değildir, Fenerbahçe ligden çekilmelidir .

Ben takımımı amatörde desteklemeye hazırım.

Nazım'ın dediği gibi,

Sen yanmazsan, ben yanmazsam, nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa.

• Ek olarak, abarttığımı düşünüyorsanız, bu haftaki olayın bir UEFA organizasyonunda gerçekleşse nasıl cezalar geleceğini hayal edin, birde şu an TFF nin vereceği cezalara bakın.

Belçika'da yaşanan basit bir olaydan Fenerbahçe'ye gelen cezaya bakmak yeterlidir.

Konu Fenerbahçe Trabzonspor meselesi değil, konu Türk futbolunun hali meselesidir

• İşte olayın komedisi. Sayın bakan yaşanan vandalca olayı eleştirmek yerine futbolcular da ceza alabilir demeye getiriyor. Siyaseti de futbolun içine soktular iyice izlenmez oldu Türk futbolu. Ki bence zaten yerlerde olan ligimiz bu tarz olaylarla daha da yerin dibine gidiyor. Aynı olay 2016 da Fenerbahçe'nin 4-0 önde olduğu maçta da yaşandı. Bu sefer sahaya atlayıp hakemi dövdüler. O zaman da mı bizim futbolcularımız kışkırtmıştı? Ki bizim futbolcularımızın yaptığı şey kışkırtmaysa kışkırtmanın ağababası yapıldı bu zamana kadar. Gerçekten yorum yok.

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123

• İşte olayın komedisi. Sayın bakan yaşanan vandalca olayı eleştirmek yerine futbolcular da ceza alabilir demeye getiriyor. Siyaseti de futbolun içine soktular iyice izlenmez oldu Türk futbolu. Ki bence zaten yerlerde olan ligimiz bu tarz olaylarla daha da yerin dibine gidiyor. Aynı olay 2016 da Fenerbahçe'nin 4-0 önde olduğu maçta da yaşandı. Bu sefer sahaya atlayıp hakemi dövdüler. O zaman da mı bizim futbolcularımız kışkırtmıştı? Ki bizim futbolcularımızın yaptığı şey kışkırtmaysa kışkırtmanın ağababası yapıldı bu zamana kadar. Gerçekten yorum yok.

• Futbolcu sahada, taraftar tribünde olur. Taraftar sahada, ya da futbolcu tribünde ise, linç de edilse hak talep edemez. Haneye tecavüz gibi bir durum bu. Benim evime saldırganca gireni, ben, her tür eylemle etkisiz hale getirmekte özgürüm.

Ha, adaletsiz Parti'nin adaletsizlik bakanına gelince, adalet insanın yüreğinde hissettiğidir. Sizin çıkarınıza göre kurguladığınız zırva yasalar değil.

Sen önce, kendi Parti'nin lideri kaç kere adaleti ayaklar altına almış, onu incele bence.

• Şampiyonluk iddiası olmayan takımın taraftarı Almanya'dan sadece bir maç için gelmez. Sıradan bir memleket ziyareti esnasında maça gelmiş olabilir, eğer böyleyse sorun küçük.

Yok, Almanya'dan sadece bu maç için geldiyse, onu gönderen vardır, buna dikkat edilmeli.

• Şampiyonluk iddiası olmayan takımın taraftarı Almanya'dan sadece bir maç için gelmez. Sıradan bir memleket ziyareti esnasında maça gelmiş olabilir, eğer böyleyse sorun küçük.

Yok, Almanya'dan sadece bu maç için geldiyse, onu gönderen vardır, buna dikkat edilmeli.

Ben 2.ihtimali daha olası görüyorum çünkü bu şahıs kasti olarak gönderilmiş, büyük bir hazırlık aşamasından geçmiş olan bir durum diye düşünüyorum. Her şekilde sorun teşkil ediyor zaten, her şeyiyle açığa çıkınca anlayabiliriz.

Organize bir terör saldırısı olduğunu anlamak zor değil. Yıllardır birden çok takıma birden fazla kez şiddet gösterilen 40 bin kişilik stadyuma en büyük rakip gelmiş; sen passolig kontrolü yapmıyosun üstelik en can alıcı nokta ise üst araması dahi yok. Bunların yanı sıra çevik kuvvet bile göndermemişler. Bunlar basit detaylar mı? (Irkçı değilim Trabzon şehrinin provakatörler yüzünden kurban olduğunu düşünüyorum)

Terör örgütü 2015'te kurşunladı; şampiyonluğunu elinden aldı ve çok iyi kadro planlaması sonucu olası Fenerbahçe tekelleşmesinin önüne geçti. 10 sene sonrası tarih tekerrür hem de daha acı bir şekilde. Yabancı oyuncuları bu saatten sonra nasıl motive edeceksin? Bir çoğu ben burada napıyorum dememiş midir? Otobüs kurşunlandığında öyle olmadı mı?

Saha içi artık umrumda değil. O hatalı pas atmış bu yanlış değişiklik yapmış ne önemi var? Bu ülkede bazı şeyler değişecek, değişmek zorunda. 2011'de malum terör örgütüne karşı nasıl bir direniş başlattıysak aynı düzeyde bir direniş 2 hafta kadar yakın. Hakkımızda hayırlısı olsun.

• Organize bir terör saldırısı olduğunu anlamak zor değil. Yıllardır birden çok takıma birden fazla kez şiddet gösterilen 40 bin kişilik stadyuma en büyük rakip gelmiş; sen passolig kontrolü yapmıyosun üstelik en can alıcı nokta ise üst araması dahi yok. Bunların yanı sıra çevik kuvvet bile göndermemişler. Bunlar basit detaylar mı? (Irkçı değilim Trabzon şehrinin provakatörler yüzünden kurban olduğunu düşünüyorum)

Terör örgütü 2015'te kurşunladı; şampiyonluğunu elinden aldı ve çok iyi kadro planlaması sonucu olası Fenerbahçe tekelleşmesinin önüne geçti. 10 sene sonrası tarih tekerrür hem de daha acı bir şekilde. Yabancı oyuncuları bu saatten sonra nasıl motive edeceksin? Bir çoğu ben burada napıyorum dememiş midir? Otobüs kurşunlandığında öyle olmadı mı?

Saha içi artık umrumda değil. O hatalı pas atmış bu yanlış değişiklik yapmış ne önemi var? Bu ülkede bazı şeyler değişecek, değişmek zorunda. 2011'de malum terör örgütüne karşı nasıl bir direniş başlattıysak aynı düzeyde bir direniş 2 hafta kadar yakın. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Tamamına katılıyorum. Bu olayların yarar getirmeyeceği iki camia var, Trabzon ve Fenerbahçe camiaları. Trabzonlu vatandaşların tez canlılığı kullanılıyor ve iki camia da kurban ediliyor . Mesele futboldan çok daha fazlası

• Umarım hakettiklerini bulurlar ve bu olay daha derin araştırılır.

İşte buyrun Türkiye adaleti. Sahaya kaç kişi girmişse tamamı cezalandırılmalı ki caydırıcı olsun.

Bu mantığa göre 10 kişi birleşip birlikte adam öldürsek, ilk hamleyi yapan iki kişi suçlu bulunacak demek ki.

Adaletinizi yerim yer, partimizin adında olanıda yerim, canlarım benim

• Dünya futbol tarihinde bunun bir örneği var mı? Hangi futbol takımı hangi siyaset partisi ile oturup ortak açıklamada bulunmuş?

Devlet tarafından aklanan ve fetönün kumpası olduğu tespit edilen bu olay üzerinden nasıl hala suçlama yapabilirsin? Bu alenen terör örgütü propagandası değil midir?

Bu kulüp derhal kapatılmalı. Bu coğrafyada futbol oynatılmamalı. İşin ne derece ciddi olduğunun medya farkında değil ama UEFA ve FIFPRO bu işin peşini bırakmayacağını açıkladılar. Hadi geçiştirmelik ceza ver de nasıl çöküyorlar üzerine izle gör.

2011 süper kupasının doğrudan bir kazananı olmamalı. Beşiktaş ve Trabzon genç oyuncuları ile çıkıp temsili bir maç yapsınlar kupa da iki parçaya ayrılıp kulüplerin müzesine gitsin. Bu olayı unutmasın kimse.

• Merhabalar, ben Yiğit. Bugün 19 yaşındayım ve uzun zamandır hava olaylarına merak saran birisiyim. Şu an Beykent Üniversitende İktisat 2. sınıf Türkçe bölümü okumaktayım. Bu forumda amacım özellikle kış mevsiminde güncel veriler hakkında amatör tahminlerde bulunmak kar hevesini diğer üyelerle yaşamaktır :)

"Bütün ümidim gençliktedir." - Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk

(1881-193∞)