Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)

• Mühendis ihraç ediyoruz değil beyin göçü veriyoruz. Elimizde olan tüm doktor mühendisler ilk fırsatta yurtdışına gidiyor. Okulunu bitiren kaçıyor. Yarın öbür gün hasta bakacak doktor, üretimi hesaplayacak mühendisimiz kalmayacak. Herkesi küstürüyoruz, umutsuzluğa sevk ediyoruz.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• 23 nisanlarin ve de diğer tüm ulusal bayramlarimizin daha da coşkuyla kutlanacagi günlere kavuşmak dileğiyle, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mız kutlu olsun.

Einmal editiert, zuletzt von Yigit61 ()

• Dışarı kaçanlara söyleyecek kelamım belli bu konuda rijit düşüncelere sahibim. Ayrıca her zaman dışarı kaçan olmuyor dışarıdan gelende oluyor, bunun için idealist olmak yeterli. Ülkede umutsuzluk almış başını gidiyor diyerek olaylara başka yerlere getiriyorsunuz. Bir müslüman hiçbir zaman umutsuz ve ümitsiz olmaz. Kendi hayatımızda böyle bolluk yaşadığımız zamanlar vardır dar olan zamanlar vardır.

Bu arada 23 Nisanı ve diğer milli bayramları coşkuyla kutluyorum, kutlayamayan varsa kendisinde sıkıntı büyük.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Dışarı kaçanlara söyleyecek kelamım belli bu konuda rijit düşüncelere sahibim. Ayrıca her zaman dışarı kaçan olmuyor dışarıdan gelende oluyor, bunun için idealist olmak yeterli. Ülkede umutsuzluk almış başını gidiyor diyerek olaylara başka yerlere getiriyorsunuz. Bir müslüman hiçbir zaman umutsuz ve ümitsiz olmaz. Kendi hayatımızda böyle bolluk yaşadığımız zamanlar vardır dar olan zamanlar vardır.

Bu arada 23 Nisanı ve diğer milli bayramları coşkuyla kutluyorum, kutlayamayan varsa kendisinde sıkıntı büyük.

Senin benim kutlamam ifade etmiyor hocam. Eski coşkunun olmadığı açık ve net. Stadyumlarda, sokaklarda her yerde coşku ile kutlanır milli bilinç diri tutulurdu. Artık vatan millet sakarya edebiyatı bitti. Milli şuurumuzu yitirdik ister kabul edelim ister etmeyelim. Ülkenin Cumhurbaşkanı bir ara hastayım deyip her törenden kaçıyordu zaten son 5-8 yıldır iyice bitirildi bu törenler, coşku ile kutlama falan. Tamamen sıradan hale getirdiler. Gidenlere de kızmak doğru değil. Örnek veriyorum düşük ücret uzun çalışma şikayetlerinden muzdarip olup yurtdışına bir sürü doktoromuz gitti dün karar alınmış artık randevusuz hasta bakılacak. Zaten randevulu bile yığın olurken randevusuz epey yığılma,kavgalar,darplara davetiyeye ve daha çok doktor göçüne sebep olacak.

• Senin benim kutlamam ifade etmiyor hocam. Eski coşkunun olmadığı açık ve net. Stadyumlarda, sokaklarda her yerde coşku ile kutlanır milli bilinç diri tutulurdu. Artık vatan millet sakarya edebiyatı bitti. Milli şuurumuzu yitirdik ister kabul edelim ister etmeyelim. Ülkenin Cumhurbaşkanı bir ara hastayım deyip her törenden kaçıyordu zaten son 5-8 yıldır iyice bitirildi bu törenler, coşku ile kutlama falan. Tamamen sıradan hale getirdiler. Gidenlere de kızmak doğru değil. Örnek veriyorum düşük ücret uzun çalışma şikayetlerinden muzdarip olup yurtdışına bir sürü doktoromuz gitti dün karar alınmış artık randevusuz hasta bakılacak. Zaten randevulu bile yığın olurken randevusuz epey yığılma,kavgalar,darplara davetiyeye ve daha çok doktor göçüne sebep olacak.

valla o sana göre kardeşim, sabah kızımı okuluna götürdüm oradaki tören ve kutlama coşkusunu görmeni isterdim, senin coşkudan anladığın başka birşey maalesef. Ben Milli şuurun kaybolduğunu görmüyorum, Bu arada senin benim kutlamam tabiki birşey ifade ediyor, toplum dediğin bireylerden oluşuyor. Cumhurbaşkanı törende kaçıyorsa bu onun problemi beni bağlamaz senide bağlamaz biz bayramımızı güzelce kutlarız. Sen herhalde askeri geçit töreni filan istiyorsun tıpkı komunist ülkelerdeki gibi doğru mu?

Gidene kızıyorum gayette savaşmadan kaçanın bu ülkeye en ufak bir katkısı olmaz aslında gitmelerine seviniyorumda çünkü onlardan bu ülkeye bir yarar gelmez. Zoru gördüğünde kaçacak adam değil işini severek vatan sevgisiyle yapacak adama ihtiyaç var. Şartları zor olabilir dünyanın heryerinde doktorlar pandemi dolayısıyla zor şartlar geçirdiler geçiriyorlar. Ülkemizdeki mali sorunlar buna tuz biber ekmiş olabilir ama bu ülke dışına kaçma sebebi olmamalı, hele bide şu tarz hergeleler var yurt dışına gideyim yeterki orada tuvalet bile temizlerim, buyursun hepsine güle güle, ben olsam böyle çıkanın vatandaşlığını elinden alırım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Narsil Hayır askeri geçit töreni değil tâbi kastettiğim. Stadyumlarda coşkulu kutlamalar,bayrak donatmalar,milli marşlar bir sürü şeyler yapılırdı. Şimdi kim okulunda ne yaparsa o kadar. Ne televizyonlarda ne sokaklarda bayram havası yok. Millet resmi tatil yapıyor resmen tatil yapmak gezmek için kullanıyor bunu. Halkta bu bilincin yok olmasında elbet cumhurbaşkanlarının etkisi oluyor. Tepeden tırnağa bu işler yukarısı örnek olacak ki halkta coşkulu kutlayacak. Misal 29 ekimi her sene Nilüfer'de çok güzel kutlarsın ama başka ilçelerde göremezsin.

• Narsil Hayır askeri geçit töreni değil tâbi kastettiğim. Stadyumlarda coşkulu kutlamalar,bayrak donatmalar,milli marşlar bir sürü şeyler yapılırdı. Şimdi kim okulunda ne yaparsa o kadar. Ne televizyonlarda ne sokaklarda bayram havası yok. Millet resmi tatil yapıyor resmen tatil yapmak gezmek için kullanıyor bunu. Halkta bu bilincin yok olmasında elbet cumhurbaşkanlarının etkisi oluyor. Tepeden tırnağa bu işler yukarısı örnek olacak ki halkta coşkulu kutlayacak. Misal 29 ekimi her sene Nilüfer'de çok güzel kutlarsın ama başka ilçelerde göremezsin.

Bursayı bilmem ama bizim belediye tramwaylar otobüsler metrolar aklına neresi gelirse 2 gündür bayraklarla donatılmış vaziyette hatta duraklarda sesler bile dinletiliyor. Okullarımızda keza eski zaman gibi gösteriler yok ama süslenmiş hatta balonuna kadar bence belediyecilik daha önemli valilik. Cumhurbaşkanı böyle diye halkta böyle olmak zorunda değil gene bağladın cumhurbaşkanına :hfyeni (18): :hfyeni (18):

burada ayrışabiliriz ben devlet erkanında birilerinin olmasını yeterli görüyorum. 60 larda 80 ler deki askeri kökenli darbe yönetimlerinin getirdiği ve uyguladığı şeylerin etkisinde kalıyor insanlar. Devir değişiyor, bir birey milli bayramlarını hatırlasın bayrağını assın çocuklarına otursun tarihi anlatsın Atatürk'ü anlatsın kurtuluş savaşını anlatsın bence milli bilinç için gayette yeterli ve kutlama açısından da yeterli. Bu milletin birlik ve millet bilincinde olduğunu 15 temmuz biraz göstermiştir diye düşünüyorum.

Verdiğin örnek İstanbul içinde geçerlidir sura16 2000 li yıllardan bile önce milli bayramlarda bağdat caddesi kutlama yeridir başka ilçelerde pek görmezsin İstanbulda herkes bağdata gelir çünkü semboldur. Bursalı değilim ama demek ki nilüferde Bursa için milli bayramlarda sembol ilçedir olaya böylede bakabilirsin.

• Narsil İşte önceden biz heykel veya Altıparmak'ta çok coşkulu kutlardık şimdi Nilüfer yapıyor diye FSM bulvarı yapıldığından beri orada daha elit aydın kesim olduğu için coşkulu kutlanıyor tabi.

Tipi54 Ya benim kastettiğim mevcut tek Cumhurbaşkanı değil eskiden beri olanları söylüyorum. En büyük örneği açıkça söyleyeyim Abdullah Gül. Hiçbir resmi bayrama katılmaz hep hastaneden fotoğraf atardı.

• sura16 elit aydın kesim diye yaftalama bence, bu ülkeyi elit aydın kesim kurtarmadı. Anadolunun çiftçisi çalışanı fakiri yoksulu kurtardı. Milli bilinç sadece elit aydın kesimde olmaz hatta bana sorarsan onların çoğunda bunu arama:)

• Narsil İşte önceden biz heykel veya Altıparmak'ta çok coşkulu kutlardık şimdi Nilüfer yapıyor diye FSM bulvarı yapıldığından beri orada daha elit aydın kesim olduğu için coşkulu kutlanıyor tabi.

Tipi54 Ya benim kastettiğim mevcut tek Cumhurbaşkanı değil eskiden beri olanları söylüyorum. En büyük örneği açıkça söyleyeyim Abdullah Gül. Hiçbir resmi bayrama katılmaz hep hastaneden fotoğraf atardı.

Darbeden önce çok coşkulu kutlamalar olurdu askeri bakımdan özellikle fakat sonrasında durdu onun öncesinde herşey yapılıyordu hocam Abdullah Gül Atatürk düşmanı haysiyetsizin tekiydi bir kere ağzından Atatürk lafı çıkmadı 2 senedir sesi çıkmaya başlayınca Atatürkçü kesildi fetö ile halen daha bağlantısı olduğuna inandığım adamlardan bitanesi.

• sura16 elit aydın kesim diye yaftalama bence, bu ülkeyi elit aydın kesim kurtarmadı. Anadolunun çiftçisi çalışanı fakiri yoksulu kurtardı. Milli bilinç sadece elit aydın kesimde olmaz hatta bana sorarsan onların çoğunda bunu arama:)

Tabi hocam orası ayrı bir konu. Olası bir savaş işgalde gene bu ülkeyi fakiri, garibanı, çiftçisi, emektarı ilk koşar kurtarır. Zaten Nilüfer'de son zamanlarda tören törenlikten çıktı story atmak için falan geliyor millet milli bilinç için değil. Yani genel olarak hayatta hiçbir şey bana eskisi gibi gelmiyor, tatmin olamıyorum kendi açımdan. Resmen günlük tatil gibi geliyor bugün. Vurgulamak istediğim buydu aslında.

• Narsil hocam mesela bende yurtdışına şu zor zamanlarda çıkmak isterim iş bulup calismak kendi ekonomi düzeltmek ve bunları yaparken de sık sık ülkeme gelip burda da devletime hizmet ederim ama bu ülkemi milletimi biraktigim anlamina gelmez şartlar gereği gidersin ha ülkesini bırakıp tamamen başka bir ülke için yaşayanlara bende sizin gibi dusunuyorum bu insanlardan zaten hayir gelmez gitmeleri umrumda olmaz! Demek istediğim her yurdisina cikana vatansever değil diye genelleme yapamazsınız..