Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İbrahim Haskoloğlu dün gece 11 sularında evinden alındı evi arandı şuanda vatan emniyette gözaltında.

Geçenki paylaşılan kimlikler ile ilgili olduğu aşikâr keşke paylaşım yapmasaydı şayet portakal yapmış olsaydı onu alamazlardı iş birliği şüphesi ile almışlar zaten.

Yalanlanmıştı yok bir hekleme olayı hersey sağlam, o bilgiler sahte açıklaması yapılmıştı, niye şimdi gözaltına alındı ki acaba?

Ayrıca emekli ikramiyesi konusunda hocam nasıl verildiğini hatırlıyorsunuzdur inşallah. Hiç verilmeyecekti aslında ama madem veriliyor önceden nasıl merhem oluyorsa insanların ihtiyaçlarına yine merhem olması gerekmez mi?

Son olarak THY yönetim kurulu üyelerine geçen hafta gelen zamları hatırlatmak isterim.

• iyiye zaten iyi diyoruz da iyi sayısı az olduğu için pek göremiyoruz. Niye hiç yoktan iyi diyen hep biz oluyoruz. Mesela 10 yerden maaş alan desin hiç yoktan iyidir diye ya da örtülü ödenekten bir ayda 800 milyon harcayanlar desin. Niye hep ben şükrediyorum azla tamah eden ben oluyorum.

Herkes kendinden sorumlu abi benim sana demek istediğim kimse su zamanda bin liraya hayır demez 100 milyonmus 500 milyonmus trilyonlar harcayanları Allah bildiği gibi yapsın benim ona lafım yok şu zamanda bin liraya para dememeye kızıyorum ben.

• iyiye zaten iyi diyoruz da iyi sayısı az olduğu için pek göremiyoruz. Niye hiç yoktan iyi diyen hep biz oluyoruz. Mesela 10 yerden maaş alan desin hiç yoktan iyidir diye ya da örtülü ödenekten bir ayda 800 milyon harcayanlar desin. Niye hep ben şükrediyorum azla tamah eden ben oluyorum.

Sen halksın, tebaasın. O yüzden dediklerini, yaptıklarını sorgulayacak konumda değilsin. Cumhuriyet kurulunca insanları tebaa olmaktan çıkardı. Zannımca Atatürk'ün bu ulusa yapmış olduğu en hakiki faydalardan biri budur. O yüzden Atatürk ilke ve inkılaplarinin tekrardan üstün olacağı günü bekleyeceğiz.

• Yalanlanmıştı yok bir hekleme olayı hersey sağlam, o bilgiler sahte açıklaması yapılmıştı, niye şimdi gözaltına alındı ki acaba?

Ayrıca emekli ikramiyesi konusunda hocam nasıl verildiğini hatırlıyorsunuzdur inşallah. Hiç verilmeyecekti aslında ama madem veriliyor önceden nasıl merhem oluyorsa insanların ihtiyaçlarına yine merhem olması gerekmez mi?

Son olarak THY yönetim kurulu üyelerine geçen hafta gelen zamları hatırlatmak isterim.

Yalanlama yok hocam hackerler çökmüş adamı boşuna almazlar onu alarak yakayı ele verdiler zaten şimdiden.

Hocam nasıl verildiğinin öncesinde neler olduğunun bı önemi varmı allasen su zamanda senin cebine havadan bin lira koymaları seninde hoşuna gitmez mi ben bunu söylemeye çalışıyorum.

THY ülkemizi temsil ediyor diye yıllardır şaha kaldırdılar yıllardır THY haram para ve Türk milletini soydugunu hep söyledim halen daha söylüyorum özellikle kendi halkını soyuyor ve buna yıllardır hükümetide ortak etmiş ikisi birlikte dolduruyor cepleri pandemide en son biz kapattık kapattıktan sonra emin ol ki az daha sürmüş olsaydı koskoca THY batardı çünkü çalmaya alışmışlar. Bundan 1.5 2 ay önce Brezilya'dan tam 6 7 ay boyunca kokain soktuklarını biliyormuydun hocam bunlar haysiyetsiz bunların o ucaklarla el birliğiyle neler yaptığını kimse bilmiyor.

• Thy ile ilgili ithamları ben ilk defa duyuyorum hocam. Ama çok fuzuli para harcadıkları konusunda katılıyorum.

Haskoloğluna gelirsek tekrar ertesi günü açıklama yapılmıştı sorun yok diye hocam demek sıkıntı varmış.

• Thy ile ilgili ithamları ben ilk defa duyuyorum hocam. Ama çok fuzuli para harcadıkları konusunda katılıyorum.

Haskoloğluna gelirsek tekrar ertesi günü açıklama yapılmıştı sorun yok diye hocam demek sıkıntı varmış.

Sıkıntı var hocam olmaz mı olmasa adamı inan boşa evinden almazlar.

• Tipi54 hocam yorumlarınızı genel anlamda haklı buluyorum ama emekli ikramiyeleri için yaptığınız yoruma katılmıyorum dilenciye sadaka mi veriyorsun 1000 lira ne neye yarar hiç yoktan iyidir diyorsunuz ama bize sukretmeyi öğreten iktidar yüzünden bu hale gelmedik mi bunları konuşuyor olmamız bile bana çok dokunuyor bu ülkenin vatandaşı karın tokluğuna mi hep hayat surdurecek ne yani 20 yıllık iktidarin sonucunda bize mi bu mu vaat ediliyor gerçekten çok utanç verici bir durum

Gelelim bugün başka konuya bir hafta önce sığınmacılar bizim ummetimizdir onlari gondermeyecegizden yalnizca bir partinin dile getirmesi ve halkın tepkisi gorulunce derhal gitmelidir beka sorunudur ugrasiyoruz hale geldi ama beni hiç ilgilendirmiyor bu açıklamalar çünkü hiç samimi değil sadece laf ile gaz almaktan başka birşey değil belki uç beş tane göstermelik olarak sinir dışı edilenler olur sonra konu kapanır maksat tepkileri dindirmek günü kurtarmak sadece..

Usta bu zamanda bin lira paraya dilenciye mı veriyorsun demek aman abi napıyosunuz siz size mi küçük para geliyor bizemi büyük para ben anlamadım hakikatten :hfyeni (18): 20 yıllık iktidar 3 senedir düşüşte yukarı değil aşşa ivmede bu sebepten çok üstün şeyler beklemeye gerek yok çünkü her yapmayacağı şeyi asgari ücrete vuracaklar bu saatten sonra banada samimi gelmiyor hak veriyorum size çünkü mülteci konusunu ben yerden göğe kadar haksızlık olarak nitelendiriyorum kendi ülkemde ikinci sınıf muamelesi görüyorum bu benim içimi acıtıyor alırsın kenarda bakarsın doktor vatandaşlık nedir abi bu saatten sonra kimseyi gönderemez akıllı olsun getirdiği Suriyeliler onu gönderir. Hayvan gibi ürüyor sanki biri bunlara demiş ki gidin Türkiyede dogurun abi kendi ülkelerinde bu kadar dogurmuyorlar o yüzden kimseyi bı yere gönderemez oy alacak onlardan elin suriyelisi gelip Türkiyenin hükümetini seçecek ulan böyle kader mi olur koskoca ülkem kimlerin eline bırakılıyor.

• 1000 tl zamanında güzel paraydi evet hatta kurban bile kesebiliyorlardi o para ile. Herseyin fiyatı 3 4 kat artmisken bu paranın sabit kalması normal mi?

Bin lira olmuş bugün yüz lira ama şükür yine de bu nasıl bir bakış açısıdır anlamakta zorlanıyorum.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Tipi54 Hocam olumsuz bir haberden sonra , özetle "hiç verilmese daha mı iyi" anlamı çikan yazınız doğal olarak tepki çekmiş.Bu paranın büyüklüğü küçüklüğü neyle kiyasladığınıza göre değişir.Ben enflasyona göre kıyaslarım.Sonuç olarak bu para geçen sene verilenden çok daha küçük.Hiç verilmemesinden daha iyi ama bu haber olumsuz bir haber olduğu için yapılacak yorum bu olmamalıydı bence.

(Nisan 2022 enflasyon daha açıklanmadı)

2021 yılı Nisan ayındaki 1100 TL = 2022 yılı Mart ayının 1743 TL'sine.Enflasyon oranı %58.

Hadi 700 TL olmasın fakirleşmeydi oydu buydu en az 400-500 TL eklenmeliydi.

• Gardaşım enflasyonu boşver bugün olan 40 yarın 80 olur burası Türkiye gördük bunları ben bunda değilim büyüklüğü küçüklüğü kıyasla değil zaten bin lira para kıyaslanamaz havadan gelen bı para bu ne kadar verirseler kârdır verilmesinden iyidir kastım bu yöndeydi Türkiyede gariban bı adama verilen hiç bı para küçük değildir hocam bunu asla unutma. Bu durumdan kimse memnun değil ama burası Türkiye 100 lirayla mutlu olacak çok insan var banada havadan bayram öncesi bin lira para gelse öpüpte başıma koyarım ki herkes böyle yapar.😂

• en son geçen sene emekli vatandaşa Kurban Bayramında verilen 1000 TL nin şu an ki karşılığı enflasyon bazında 2350 TL dir. Adalet herkese ve her zaman lazım. Sırça saraylarda altın tabaklarla poz vermeden önce emekli vatandaşların halinden anlamak gerekir.

• Emeklilere bayram ikramiyesi ile alakalı konu açılmışken geçmiş yıla göre kısa bir hesap yapalım.

Nisan 2021'de 1000tl'lik emekli ikramiyesi 8tl dolar kuru ile = 124usd ediyor.

Nisan 2022'de 1000tl'lik emekli ikramiyesi güncel 14.65 dolar kuru ile = 68usd ediyor.

Arada ki fark 56 dolar yani 821tl. İşin kısacası geçen sene ki alım gücü ile kıyaslarsak şuan emekli ikramiyesi 179tl. :)

Yani en kötü ihtimalle 300-400 liralık bir zam yapıp 1.300-1.400tl olabilirdi. Geçmiş senelerde böyle bir ikramiye yoktu evet, ama en azıdan bu enflasyona karşı ufak bir zam yapılabilirdi, ki durum bunu gösteriyordu.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Ya arkadaş bu Türk Telekoma geçtiğim güne lanet olsun ya gerçekten, ev internetini telekomdan alıyorum sürekli internet sıkıntısı yaşıyorum, sürekli internet kesintisi var bu nedir ya, kaç kere kavga ettim adamlarla taahhütüm bitsin 1 saniye bile beklemeyip değiştiricem

• en son geçen sene emekli vatandaşa Kurban Bayramında verilen 1000 TL nin şu an ki karşılığı enflasyon bazında 2350 TL dir. Adalet herkese ve her zaman lazım. Sırça saraylarda altın tabaklarla poz vermeden önce emekli vatandaşların halinden anlamak gerekir.

Birde işin şu boyutu var; emeklilerin belki %70'i halinden memnun bizim onları dert edindiğimiz kadar eminim onlar dert edinmiyorlar, çok şükür deyip yola devam diyorlar :)

• Ya arkadaş bu Türk Telekoma geçtiğim güne lanet olsun ya gerçekten, ev internetini telekomdan alıyorum sürekli internet sıkıntısı yaşıyorum, sürekli internet kesintisi var bu nedir ya, kaç kere kavga ettim adamlarla taahhütüm bitsin 1 saniye bile beklemeyip değiştiricem

Türk Telekom kadar rezil bir internet sağlayıcısı yok. Türknet'e geçmenizi öneririm hocam. Türk Telekom gibi taahhüt problemi de yok. Bulunduğum bölge de GigaFiber altyapısı da olduğu için müthiş bir hıza sahip. Steam üzerinde oyun yükleyeceğim zaman 65 mb/sn ile 85 mb/sn arası bir indirme hızı alıyorum. Netflix gibi uygulamalarda da hiç donma problemi olmadan gayet güzel dizi ve film keyfi sunuyor.