Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • On yıllarca Esad rejimini destekleyen Suriye halkı , Esad'ın göstericilere ateş açılması talimatı sonrası bazı şeyleri anca anlayabilmiştir.Verdikleri her bir oyun sonuçlarını yaşamadan ülkelerinden kaçmışlardır.Bu yüzden asla ders çıkaramayacaklar.Benim gözümde o yıllarda 18 yaşından büyük her bir birey Suriye'de yaşanan her bir olaydan doğrudan sorumludur.18 yaşından küçükler Türkiye'ye alınıp asimile edilip geride kalanlar destekledikleri taraf adına Suriye'de savaşmalıydı.Biliyorum dediklerime karşı çıkacallar olacaktır ama benim düşüncem böyle.

• 17:30'da FA Cup yarı final Manchester City - Liverpool maçı var. Maçı Tivibuspor 3 kanalı veriyor. İnternetten izleriz artık. :hfyeni (18):

Ben erken final olarak görüyorum bu maçı. 8) Tahminimce Liverpool 3-2 alacak.Bir önceki maçta yaptığım tahminimin aynısı. ^^

• FA Cup İngiltere takımları için ayrı bir anlam taşıyor birde. İngiltere'nin ilk kupası FA Cup. Güzel maç olucaktır. :hfyeni (29):

Geçen maç bir eksiklik hissetmiştim.Bu maçın saatini görünce anladım.Gündüz maçları hep bir düşük kalıyor gözümde.Sanki orta sıra takımların maçı gibi geliyor.Ama maç ilerledikçe oynanan futbol unutturuyordu.Yine aynısı olacak gibi bakalım. :|

• Geçen maç bir eksiklik hissetmiştim.Bu maçın saatini görünce anladım.Gündüz maçları hep bir düşük kalıyor gözümde.Sanki orta sıra takımların maçı gibi geliyor.Ama maç ilerledikçe oynanan futbol unutturuyordu.Yine aynısı olacak gibi bakalım. :|

Gündüz maçlarını nedense bende sevemedim bir türlü. Dünyanın en formda ve en modern futbolunu oynayan iki takımın karşılaşması olunca öğlen 1 olsa bile izlenir. :hfyeni (18):

• Gündüz maçlarını nedense bende sevemedim bir türlü. Dünyanın en formda ve en modern futbolunu oynayan iki takımın karşılaşması olunca öğlen 1 olsa bile izlenir. :hfyeni (18):

Orası kesin izleyeceğim de yine de bir eksikliklik oluyor.Neyse ki oynanan futbol unutturuyor bu durumu. :)

• On yıllarca Esad rejimini destekleyen Suriye halkı , Esad'ın göstericilere ateş açılması talimatı sonrası bazı şeyleri anca anlayabilmiştir.Verdikleri her bir oyun sonuçlarını yaşamadan ülkelerinden kaçmışlardır.Bu yüzden asla ders çıkaramayacaklar.Benim gözümde o yıllarda 18 yaşından büyük her bir birey Suriye'de yaşanan her bir olaydan doğrudan sorumludur.18 yaşından küçükler Türkiye'ye alınıp asimile edilip geride kalanlar destekledikleri taraf adına Suriye'de savaşmalıydı.Biliyorum dediklerime karşı çıkacallar olacaktır ama benim düşüncem böyle.

On yıllarca yıl Esed rejimini destekleyen suriye halkı cümlesinden sonrasını okumadım kardeşim kusura bakma. Zira bu cümleden Suriye'nin yapısını bilmediğin belli. Suriye de azınlık olan Nusayri mezhebi ki şiiliğin en uç noktasıdır. Hz Aliye ilahlık adleden kolları vardır. Esed sülalesi de Nusayri mezhebine mensup. Suriye halkının çoğu Sünni ama yönetim Nusayri Esed hanedanında. Seçimler tamamen düzmece yani.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• 1461 Trabzon 3 yemiş sahasında. Afiyet olsun kendilerine

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Bu yıl bir Galatasaraylı olarak niyeyse Fenerbahçe nin şampiyon olmasini Trabzon un şampiyon olmasından daha çok istiyorum çünkü 3 büyükler harici Sampiyonlar Liginde veya Avrupa liginde başarıli olan yok..

• On yıllarca yıl Esed rejimini destekleyen suriye halkı cümlesinden sonrasını okumadım kardeşim kusura bakma. Zira bu cümleden Suriye'nin yapısını bilmediğin belli. Suriye de azınlık olan Nusayri mezhebi ki şiiliğin en uç noktasıdır. Hz Aliye ilahlık adleden kolları vardır. Esed sülalesi de Nusayri mezhebine mensup. Suriye halkının çoğu Sünni ama yönetim Nusayri Esed hanedanında. Seçimler tamamen düzmece yani.

Tamam düzmece bende biliyorum son seçimlerde %95 gibi absürd bir oranla kazandığını , Suriyelilerin 4'te 3'ünün sünni olduğunu , özellikle Fransız mandası sonlarına doğru azınlıkların aşırı desteklendiğini , yüksek görevlere getirildiğini vs.Ama Esad'ın Baas partisi belki de yarım asırdır baştadır.Halk bu düzmece seçimlere ve bu kadar süredir başta olan bir partiye ve aşırı beceriksiz muhalefete tepki koyamıyorsa Esad rejimini desteklemiş büyümesine yardımcı olmuş oluyor.Zaten bu kadar fazla oranda sünninin bulunduğu Suriye'de alevi kökenli birinin bu kadar fazla oy alması seçimlerin hileli olduğunu gösteriyor.Ama bu sünnilerin bir kısmının Esad'ı desteklemediği anlamına gelmiyor.Ayrıca yazımı okusaydınız verdikleri her bir oyun ülkenin bu hale gelmesinde azımsanamayacak etkisi olduğunu belirttiğimi görürdünüz.Muhalif oyları dahil.