Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • hocam biliyorum kendimde her gun iclerinde calisarak sahit oluyorum ben tarimsal alanda calisiyorum 5 aydir neredeyse yuzde 80 suriyeli bazilari cok cok efendi ama bazilarida simarik serseri ama bizim genç nesille kiyas ettitim zaman arasinda fark goremiyorum neredeyse (iyi olanlar bas taçi onlari saymiyorum)

yani suanki nesil ulkemizin kadir ve kiymetini bilecek potansiyele ulasmadi cunki bolluk ferah ve teknolji ortaminda dogdular

Hocam şu anki nesil dış dünyayı gördü bu nedenle neden daha fazlası yok diyor. Biz neden Avrupa'daki gençler gibi istediğimizi alıp eğlenmiyoruz diyorlar.

Konum deseniz arada bu kadar mı fark olur. Aradaki alım gücü bu kadar mı fark eder. Eskiden herkes şükrediyordu çünkü hickimsenin dış dünyadan haberi yoktu. Artık haberimiz var ve biz de rahatlamak istiyoruz artık. Ben haftalık harçlığımla neler alabileceğimi hesaplamak istemiyorum artık.

Bu sene o sene değil :S

• Komedi. Resmen aklımızla dalga geçmeye başladılar.

• Hocam şu anki nesil dış dünyayı gördü bu nedenle neden daha fazlası yok diyor. Biz neden Avrupa'daki gençler gibi istediğimizi alıp eğlenmiyoruz diyorlar.

Konum deseniz arada bu kadar mı fark olur. Aradaki alım gücü bu kadar mı fark eder. Eskiden herkes şükrediyordu çünkü hickimsenin dış dünyadan haberi yoktu. Artık haberimiz var ve biz de rahatlamak istiyoruz artık. Ben haftalık harçlığımla neler alabileceğimi hesaplamak istemiyorum artık.

genc kardesim sende haklisin tabikide sanada hak vermiyorum dersem vicdansizlik etmis olurum sende bulundugun zaman icinde en iyi imkani elde etme hakkin var ama soyle dusunelim suanki yasadiklarimiz ferdi degil toplumsal bir sorun artik dis guclermi yada iç guclermi halen bunun sıkıntısı icerisindeyiz evet avrupa bize nazaran daha iyi konumda ama biz onlar bazi basarilari ureterek elde ettiler biz ise ulke olarak cok geride kalmis bir durumdayiz o yuzden dış dunyanin suslu hayati bizi cok etkiliyor biz onlarin hayatini birsey uretmeden elde edemeyiz ama tabiki kendi kulturumuz degerlerimizden kopmamak sarti ile.

• Hocam artık ironi bile çok güldürmüyor artık bir şeylerin yapılması lazım

Ülkenin durumu o kadar vahim ki artık elimizden sadece ironi yapmak geliyor... Keşke elimizden bir şey gelse de bir şeyler yapabilsek. Şahsen ben ülkeme yapabileceğim en iyi şeylerden birisini okulumu okuyarak yapıyorum. Gelecekte ülkesine sadık, yararlı ve bilgili bir birey olmak için çalışıyorum...

• Ben de ülkedeki problemlerin ironi konusu olmaması gerektiğini savunuyorum.İşi sulandırmaktan başka işe yaramıyor.Birçoğu komik değil hatta.Ciddiye alanlarda cabası.

• Hocam kamu güvenliği sığıntılara verilmez.

• genc kardesim sende haklisin tabikide sanada hak vermiyorum dersem vicdansizlik etmis olurum sende bulundugun zaman icinde en iyi imkani elde etme hakkin var ama soyle dusunelim suanki yasadiklarimiz ferdi degil toplumsal bir sorun artik dis guclermi yada iç guclermi halen bunun sıkıntısı icerisindeyiz evet avrupa bize nazaran daha iyi konumda ama biz onlar bazi basarilari ureterek elde ettiler biz ise ulke olarak cok geride kalmis bir durumdayiz o yuzden dış dunyanin suslu hayati bizi cok etkiliyor biz onlarin hayatini birsey uretmeden elde edemeyiz ama tabiki kendi kulturumuz degerlerimizden kopmamak sarti ile.

Hocam keşke üretime tarafsız bir şekilde destek verilse. Tüm bunlar köy enstitülerinin kapatılmasıyla başladı ama devam ettiren de biziz. Üretim önemli tabii ama yandaşa çok pahalıya ürettirmek bize faydadan çok zarar getiriyor ki adamlar satacak bi şey de üretmiyor yol yapıyorlar...

Üretenin de imkanları azalıyor ekonomi yüzünden. En basitinden çiftçiler ürünlerini satamıyorlar. Sadece çiftçilerin sorununu çözseler bile istediğimiz yemeği yapabiliriz. Tabii burada kimsenin haince düşünüp çiftçiden 1 tlye aldığı ürünü 10 tlye satmaması lazım. Devlet sadece bunları iyi yönetse yiyecek tarafından sorun çözülür. Sonra da teknolojiye,bilime,askeriye önem vermeliyiz. Sonuçta aç ayı oynamaz diye bir söz var.

• Doktorluk ayrı güvenlik koruma ayrı hocam.

Hocam doktorluk ile başlattılar devamı da gelir. Önce alıştıra alıştıra ufaktan başlatıyorlar sonra da devamı geliyor :(

• Hocam kamu güvenliği sığıntılara verilmez.

Sığıntı değiller ki vatandaşlara verilecek hocam.

Bu gidişle çok büyük kısmına kısa sürede vatandaşlık verilecek gibi görünüyor malesef.

• Hocam doktorluk ile başlattılar devamı da gelir. Önce alıştıra alıştıra ufaktan başlatıyorlar sonra da devamı geliyor :(

Bak hocam sana çok ciddi söylüyorum oraya gelemezler ülkede iç savaş çıkar bak adım gibi eminim buna.

Ülke güvenliği hiç birşeye benzemez.

• Sığıntı değiller ki vatandaşlara verilecek hocam.

50 dolar verip vatandaş olabilirsiniz Türkiyede. O zaman turkiyeden nefret eden bir grup gelsin,vatandaşlık alsın sonra da polis olsun. Maalesef bu kadar kolay oldu vatandaş olmak.

• Bak hocam sana çok ciddi söylüyorum oraya gelemezler ülkede iç savaş çıkar bak adım gibi eminim buna.

Ülke güvenliği hiç birşeye benzemez.

Hocam amacın iç savaş olmadığı ne malum. Adamlar artık göstere göstere aklımızla dalga geçe geçe bizi zora sokacak kararlar alıyorlar.

• Hocam keşke üretime tarafsız bir şekilde destek verilse. Tüm bunlar köy enstitülerinin kapatılmasıyla başladı ama devam ettiren de biziz. Üretim önemli tabii ama yandaşa çok pahalıya ürettirmek bize faydadan çok zarar getiriyor ki adamlar satacak bi şey de üretmiyor yol yapıyorlar...

Üretenin de imkanları azalıyor ekonomi yüzünden. En basitinden çiftçiler ürünlerini satamıyorlar. Sadece çiftçilerin sorununu çözseler bile istediğimiz yemeği yapabiliriz. Tabii burada kimsenin haince düşünüp çiftçiden 1 tlye aldığı ürünü 10 tlye satmaması lazım. Devlet sadece bunları iyi yönetse yiyecek tarafından sorun çözülür. Sonra da teknolojiye,bilime,askeriye önem vermeliyiz. Sonuçta aç ayı oynamaz diye bir söz var.

çiftcilerle duydugun her habere inanma ben tarimsal alanda calisiyorum oyle ciftciler varki devlete bazi seyleri gider olarak gosteriyor yada fazladan gubre parasi icin ekili olmayan arazilerini gosterip gubre parasi akiyorlar buradaki tek sorun devletin kontrol mekanizmasinin cok zayif olmasindan kaynaklaniyor denetim 0 devletin bosa giden o kadar cok parasi varki kendiside farkinda olsugu icin asiri vergi oduyoruz.

• Sığıntı değiller ki vatandaşlara verilecek hocam.

Bu gidişle çok büyük kısmına kısa sürede vatandaşlık verilecek gibi görünüyor malesef.

2023 seçiminde oy kullanirlarsa... İktidar için geniş halk kitlelerinin desteğine ihtiyacı kalmayacak.