Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu kış 2 büyük sistem kovaladım ikisi de Amerika'ya gitti bir tane de dolaylı kovaladım o da Çin'e gitti kalemiz folloş oldu ufak sistemleri de sayarsak 5-0 falan mağlubuz. O yüzden bu saatten sonra kar yağmış yağmur yağmış hiçbir tahmin işine girmeyeceğim kısa vade yağış analizi yaparım köşeme çekilirim zaten haftaya askere gidiyorum gerisi size emanet ben kar görürüm illaki belki de bıktıracak kadar :D

• Bu kış 2 büyük sistem kovaladım ikisi de Amerika'ya gitti bir tane de dolaylı kovaladım o da Çin'e gitti kalemiz folloş oldu ufak sistemleri de sayarsak 5-0 falan mağlubuz. O yüzden bu saatten sonra kar yağmış yağmur yağmış hiçbir tahmin işine girmeyeceğim kısa vade yağış analizi yaparım köşeme çekilirim zaten haftaya askere gidiyorum gerisi size emanet ben kar görürüm illaki belki de bıktıracak kadar :D

Hadi hayırlı tezkeler kardeşim , nereye düştün bakalım

Hayırlı tezkereler hocam benim tecil de haziran da doluyor temmuz ağustos gibi gideceğim.

• Sen o parayı bize verseydin yerine 6 ay bi adam bulurduk hemşerim :hfyeni (18):

Ben erkenden yatırmıştım ne 80 ne 100 onyüzden içim rahat :D Abi bir de zorunda kaldım burada anlatamayacağım sebepler var yoksa bedelli hiçbir zaman düşünmemiştim iş hayatına girince anlayış biraz değişiyor

• Ben erkenden yatırmıştım ne 80 ne 100 onyüzden içim rahat :D Abi bir de zorunda kaldım burada anlatamayacağım sebepler var yoksa bedelli hiçbir zaman düşünmemiştim iş hayatına girince anlayış biraz değişiyor

İyi bilirim kardeşim.Zaten şimdiki konjektürde 1 ay da aynı 6 ay da aynı.Askerliğini yapıyorsun sonuçta.Hayırlı tezkereler inşallah

• Bizim ailede ,aile dostlarımız hep doğu güneydoğu yaptık kardeşim o yüzden aklımda o kalmış :hfyeni (29): :hfyeni (18):

Abi sene 2012 .Bir alayda Toplam 4 taburdan oluşuyorduk.Acemi birliğinde iken nereye düşeceğimiz belli idi.1.TABUR batı bölgelere gidecekti.Biz 2.taburda idik.Doğu ve güneydoğu anadolu.Hali ile çocuklar ister istemez tedirgin di.''Keşke bizde batıya düşseydik'' cümlelerini çok duydum.Ama benim inancım kuvvetlidir o konularda.Çocuklara hep ne yazılmışsa onu görecez dedim.Bundan kaçış yokki.Ve üzülerek söylüyorum içimde hep yaradır.İçlerinde,1.taburdan batıya giden Samsunda yedek subaylık sınavına beraber girdiğimiz,aynı zamanda eğitim aldığımız,aynı sofrada yemek yediğimiz devre arkadaşlarımızda bulunan 25 askerimiz 5 eylül 2012 de afyonda patlamada şehit oldu.Rabbim şehadetlerini kabul etsin.Yani diyeceğim o ki doğu batı farketmez.Kaderimizde ne varsa göreceğiz

• Abi sene 2012 .Bir alayda Toplam 4 taburdan oluşuyorduk.Acemi birliğinde iken nereye düşeceğimiz belli idi.1.TABUR batı bölgelere gidecekti.Biz 2.taburda idik.Doğu ve güneydoğu anadolu.Hali ile çocuklar ister istemez tedirgin di.''Keşke bizde batıya düşseydik'' cümlelerini çok duydum.Ama benim inancım kuvvetlidir o konularda.Çocuklara hep ne yazılmışsa onu görecez dedim.Bundan kaçış yokki.Ve üzülerek söylüyorum içimde hep yaradır.1.taburdan batıya giden beraber eğitim aldığımız,aynı sofrada yemek yediğimiz 25 devre arkadaşımız 5 eylül 2012 de afyonda patlamada şehit oldu.Rabbim şehadetlerini kabul etsin.Yani diyeceğim o ki doğu batı farketmez.Kaderimizde ne varsa göreceğiz

Rabbim şehadetlerini kabul eylesin Ümitim :( çok üzüldüm şuan

Güzel kardeşim , Bizler kadere iman etmiş insanlarınız , alnımızda yazılan ne ise , ne 1 dk geri ne 1 dk ileri oynar

• Sabah arabanın üzeri böyleydi. Sabaha karşı takır tukur bir şeyler duydum ama önemsememiştim. Baya baya dolu yağmış.

Hocam ben senin karşı tepede Yeşildere'deyim size yağdıysa bize de yağmıştır