Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu gece konumuma yağacak olan kar, dilerim sezonun son kar yağışı olur.

5 Nisan da 850 hala -5 civarı gözüküyor. Profesyonel bakarsam durum bu. Amatör olarak Rabbimden dileğim inşallah yumuşama olur. Benim rakımımda böyle bir ısınma sonrası bu soğuma fındık olayını bitirir çünkü.

Not. Sahiller adına bir tehlike yok.forum.havaforum.com/attachment/156860/

• DoquKaradeniz28 emeklilik konusu farklı anlaşılabilir benim de bırakıp gitmeye niyetim yok heyecanım da aynen devam ediyor ancak aktiflik deyince maalesef insan belli bir yaştan sonra zaman bulamıyor. İş, arkadaş, sevgili derken inan telefonu alıp siteye 10 dk vermek bile zul geliyor insana kaldı ki yeni şeyler öğreneyim, modelleri takip edeyim falan bunlar ekstra boş zamanlar demek fırsat buldukça geliyorum. Benim uzmanlık alanım daha çok analiz olduğu için iyice araştırma yapmadan sonuca varamıyorum bir şeyler eksik kalıyor gibi geliyor bana her olayın sebebini araştırmaktan bazen birçok şeyi ihmal edebiliyorum.

Sonuç olarak buradayım gençler ve kendini kendini genç hissedenler ama her şey "zaman" ile sınırlı o ne kadar izin verirse :)

• hocam içtiğimiz çay bitkiside yaniyormu soguklarda

normal siyah çay dayanıklıdır yanmaz kolay kolay hatta lezzetli olmasının sebebi dünyada üzerine kar düşen tek siyah çay olması

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• 300m üzeri fındık yanmış sanırım bizim komşu bugün fındık dalı getirmiş köyden ve simsiyah olmuş açan yapraklar

Benim burada sıkıntı yok, çünkü neredeyse açılma yok gibiydi. Tomurcuk biraz şişmanlayıp biraz uzamıştı sadece. Ama bahsettiniz rakımlarda daha fazla açılma olduysa yanıkta vardır sanıyorum.

• DoquKaradeniz28 emeklilik konusu farklı anlaşılabilir benim de bırakıp gitmeye niyetim yok heyecanım da aynen devam ediyor ancak aktiflik deyince maalesef insan belli bir yaştan sonra zaman bulamıyor. İş, arkadaş, sevgili derken inan telefonu alıp siteye 10 dk vermek bile zul geliyor insana kaldı ki yeni şeyler öğreneyim, modelleri takip edeyim falan bunlar ekstra boş zamanlar demek fırsat buldukça geliyorum. Benim uzmanlık alanım daha çok analiz olduğu için iyice araştırma yapmadan sonuca varamıyorum bir şeyler eksik kalıyor gibi geliyor bana her olayın sebebini araştırmaktan bazen birçok şeyi ihmal edebiliyorum.

Sonuç olarak buradayım gençler ve kendini kendini genç hissedenler ama her şey "zaman" ile sınırlı o ne kadar izin verirse :)

Bu yazıdan çıkardığım tek sonuç bir sevgilin var :) Allah birlikte yuva kurmayı da nasip etsin kardeşim. Benimde sevgilim var. Hemde üç tane. Biri 8 yaşında, biri hamile, biri de annesinin karnında :hfyeni (18):

Ailemden zaman ayırmak koymuyor bana, çıkarım olmadığı halde saldırıya maruz kalmak çok üzüyor beni. Burası maaşlı işim olsa, bu bir iş, herşeyi göğüslemem gerekir diye düşünürüm.

Neyse. Dediğim gibi, Allah sevdiklerinle mutlu bir hayat nasip etsin,

• Kimler var bakalım burada bu güzel kar yağışına şahit olacak ?

Denizlerimizde (Doğu Karadeniz’in Doğusu (Trabzon, Rize ve Artvin Kıyıları)) Fırtına Bekleniyor!

Beklenen Hadise

Fırtına

Beklendiği Yer

Doğu Karadeniz’in doğusunda (Trabzon, Rize ve Artvin Kıyıları) rüzgarın, yarın (Pazartesi) günün ilk saatlerinden itibaren batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/sa) fırtına şeklinde eseceği tahmin edilmektedir. Fırtınanın, aynı gün sabah saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi beklenmektedir.

Başlama-Bitiş Zamanı

28.03.2022 01:00-28.03.2022 10:00

Hadisenin Şiddeti

Fırtına

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• 300m üzeri fındık yanmış sanırım bizim komşu bugün fındık dalı getirmiş köyden ve simsiyah olmuş açan yapraklar

Bizim köyde henüz yanık oluşmadı 350-400 m yükselti , kar yağışı öncesi de açmamıştı henüz fındık ama şu sıcaklarda hızlıca filizlenme yapar

Bundan sonra gelecek soğuk ataklar , yüksek rakımlar için sıkıntılı

• bide sizlere sorayim daha iyi bilirsiniz ben turk cayi cok seviyorum dogulu olmama ragmen suan altınbas cay tuketiyorum 4 5 senedir cok memnunum bildiginiz daha lezzetli çay hangisi.benim eski patron karadenizliydi kendi çaylarini getirtip bize verirdi cok cok guzel icimi vardi.

• bide sizlere sorayim daha iyi bilirsiniz ben turk cayi cok seviyorum dogulu olmama ragmen suan altınbas cay tuketiyorum 4 5 senedir cok memnunum bildiginiz daha lezzetli çay hangisi.benim eski patron karadenizliydi kendi çaylarini getirtip bize verirdi cok cok guzel icimi vardi.

Üreticiden almak her zaman en iyisi Mayıs çayı ilk sürüm hepsinden iyidir sizlere verilen çaylar kaçıncı sürüm belli değil kaç yıllık o hiç belli değil

• hocam karadenizde olsak alirizda malesef uzagiz :)

şöyle diyim eğer böyle koyu çay tadı istiyorsanız çaykur tiryaki alın hocam ama ben taze yumuşak severim diyorsanız doğuş çayı öneririm ben içiyorum gayet güzel

Uçurumun kenarında yıkık bir ülke.

• şöyle diyim eğer böyle koyu çay tadı istiyorsanız çaykur tiryaki alın hocam ama ben taze yumuşak severim diyorsanız doğuş çayı öneririm ben içiyorum gayet güzel

hocam tiryakinin lezzet olarak altinbas kadar degil dogus cayinda hangisi iyidir bilemiyorum.