Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • kış ayında modeller şuan görülen göre marmarada 10 yakın bir yağışsız bir zaman görüüyor kar vs artık unuttuk yağışsız geçen kurak bir kış geçirirsek marmara bögesi büyük bölümü çifciler için cok kötü gececek ayrıca kuraklık olacak böyle giderse umarım ocak ve şubat ayı bol yağışlar alırız

• Hiç deme yav, soğuklar gelsin, Aralık bitti kısa kollu geziniyoruz diye sitem edenlere selam olsun. Alın size kuru kuruya soğuk, sanki ben istemiyorum diye kızıyorlar bazen. Yav arkadaş kuru kuruya ayaz çekeceğime lodos arkası 1mm de olsa yağış almayı tercih ederim.

Şimdi verin odunu kombilere banane, veriyorum kaplıca suyunu peteklere misss.

-10 -13 arası seneryolar çıkıyor vallahi gram sevinmiyorum kuru soğuktan ötesi yok hiç gelmesin abi dediğin gibi ben yağmura razıyım adam akıllı yağmur alamadıkki kar'ı bekleyelim önce yağmur.

• Hiç deme yav, soğuklar gelsin, Aralık bitti kısa kollu geziniyoruz diye sitem edenlere selam olsun. Alın size kuru kuruya soğuk, sanki ben istemiyorum diye kızıyorlar bazen. Yav arkadaş kuru kuruya ayaz çekeceğime lodos arkası 1mm de olsa yağış almayı tercih ederim.

Şimdi verin odunu kombilere banane, veriyorum kaplıca suyunu peteklere misss.

Önümüzde ki 10 gün yine soğuyamıyoruz adam akıllı ki yüksek altındayız.Şu dönemde bol bol İzlanda alsaydık keşke.Ilık mı soğuk diyebileceğimiz hastalık havasına devam anlaşılan..

• Geçen sene kışın ikinci yarısı toparladık yoksa halimiz haraptı.Bu sene barajların değeri daha da düşükte döngü kırılmazsa çiftçisinden vatandaşına vay halimize

• Bursa'da gerçekleşen gecenin en düşük sıcaklıkları (Uludağ bazı yerlere göre daha sıcak kalmış)

Bursa, İnegöl, İNEGÖL -4,4
    Bursa, Osmangazi, OSMANGAZİ/SARIALAN -3,9
    Bursa, İznik, İZNİK/BURSA RADAR SAHASI -2,5
    Bursa, Karacabey, KARACABEY/BAYRAMDERE GÖLETİ -2,5
    Bursa, Nilüfer, NİLÜFER -1,9
    Bursa, Keles, KELES -1,8
    Bursa, Karacabey, KARACABEY -1,7
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA -1,5
    Bursa, Yenişehir, BURSA YENİŞEHİR HAVALİMANI -1,3
    Bursa, Büyükorhan, BÜYÜKORHAN -0,7
    Bursa, Orhaneli, ORHANELİ 0,0
    Bursa, Harmancık, HARMANCIK 0,1
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA/GÜRGENDAĞ ORMAN SAHASI 0,5
    Bursa, Mustafakemalpaşa, MUSTAFAKEMALPAŞA/ ESKİKIZILELMA KÖYÜ 0,5
    Bursa, Osmangazi, ULUDAĞ TELEFERİK 0,5
    Bursa, Osmangazi, BURSA 1,6
    Bursa, Orhangazi, ORHANGAZİ 1,8
    Bursa, Yenişehir, BURSA/YENİŞEHİR 1,8
    Bursa, Yenişehir, YENİŞEHİR/ALAYLI KÖYÜ 2,2
    Bursa, Osmangazi, ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ 2,7
    Bursa, Kestel, KESTEL 2,7
    Bursa, Osmangazi, OSMANGAZİ/GÜNDOĞDU 2,8
    Bursa, Mudanya, MUDANYA 3,5
    Bursa, Gürsu, GÜRSU 4,0
    Bursa, Yıldırım, YILDIRIM 4,1
    Bursa, İznik, İZNİK 5,7
    Bursa, Gemlik, GEMLİK 6,4
    Bursa, Mudanya, MUDANYA/GÜZELYALI BALIKÇI BARINAĞI 9,4
  • Daha önce yazmıştım geçtğimiz kış avupada gerçekleşen 4 aylık kupkuru havayı eğer yaşarsak sular kesilmeye başlanır diye. Yetkili kişilerin pek umrunda değil bu küresel ısınma ama bu sene olmasa bile ilerki 10-20 sene içinde illaki olacaktır.

• Amerika'da şiddetli soğuk havada olduğu zaman buraya sistem olmuyor genelde.Önce orası bir yaşasın sistemini sonra bize ekmek düşer mi takip edilir.Hayırlısı olsun ama ciddi yağış lazım.Lodoslu da olsa yağış lazım.

• Esiyor ya abi işte 1 km :D

İnsanoğlu doyumsuz işte :D2

Ona bakarsan şimdide 0,2 mm yağış gösteriyor. Soğuk, sıcak çarpışmasından sebeb üstünde oluşan nemi hesapladı herhalde istasyon. Hava açık bir tek bulutumsu birşey yok. Ya serap görüyor, yada ayazda kalmış totosu. :D

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Ona bakarsan şimdide 0,2 mm yağış gösteriyor. Soğuk, sıcak çarpışmasından sebeb üstünde oluşan nemi hesapladı herhalde istasyon. Hava açık bir tek bulutumsu birşey yok. Ya serap görüyor, yada ayazda kalmış totosu. :D

Susurluk’ta ki istasyonu klimanın altına koymuşlar klimadan akan suyu yağış hesap ediyor :D2

• Sinoptiği görünce Aristokrat ‘ın arka plandan gelen ses ektedir :D2

Bu kadar kuru AYAZ 'ın acısı başka türlü çıkmaz. Isınmak lazım çiftetelli ile. :D Çift demişken bu ilki ikincisinde inşallah Hakan hocamın ismini altın harfler ile sonsuza kadar yazacağız. 4 Şubat 2023 (Twitter Ordinasyus ları görmesin bu mesaji) :hfyeni (18):

Havanın değiştiğini haber veren genç uzuvlar değildir, bunu önce yaşlı kemikler sezerler.

• Bu kadar kuru AYAZ 'ın acısı başka türlü çıkmaz. Isınmak lazım çiftetelli ile. :D Çift demişken bu ilki ikincisinde inşallah Hakan hocamın ismini altın harfler ile sonsuza kadar yazacağız. 4 Şubat 2023 (Twitter Ordinasyus ları görmesin bu mesaji) :hfyeni (18):

İnşallah abi şöyle yakışır bir sistem gelsinde büyük harflerle Hakan yapalım ismini bütün yurtta yankılansın