İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar (Avar)

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam bu siklonla sizin görüşleriniz neler analizlerinizi cok beğeniyorum. Paylaşır mısınız bizimle.

öncelikle bu siklonu bir kenara koyalım. inanın ben hiç ilgilenmiyorum bile. sadece görsellik açısından bakarım mevzuya.

kendimi tamamen yarın akşamdan sonraya hazırladım. siz de sakin kalın ve bekleyin.

görüşümde şudur;

memnun olmayan kalmayacak. en batısından en doğusuna.

bakınız dekler ve muhtemel oluşması beklenen mezo ölçekli alçak basınç alanı (vorteks) doğu marmaraya kelek yapabilitr.

neden mi ?

istanbul boğazının hava sirkülasyonuna etkisi nedeniyle. vakum misali.

batı ilçelerde yıldız-kerte, yıldız-poyraz sayesinde nasibini alacak.( bermuda sakinnn)

çatalca silivride dahil.

bu benim görüşüm tutar tutmaz orasını Allah bilir.

• Ben Pazar günü yağacak her yağışın zınk diye yere yapışacağını düşünüyorum. Gündüz bile 0 derece, gece eksi 3'lerdeyiz. Özellikle gece yağan direkt yapışacaktır. Orta kuvvet bir kütlenin gelmesi bile cm ekler.

• İstasyon 190 mt de. Gideceksen yol tarifi için mgm bölge müdürlüğünün telefonunu vereyim Bi de sen ölç:)

Nevzat Demir tesislerinin karşısındaymışta orası bile 5 cm anca vardır diye düşünüyordum :)

• Bermuda sakin kısmına güldüm ölmekten hocam. ^^

• Hocam ben yağışın çokluğundan Ziyade , kalitesi ile ilgiliyim.

20 cm kalitesiz kar yerine ,5 cm katur kutur karı tercih ederim.

Pazar günü ile başlayacak süreçte , kar kalitesi nasıl olacak.?

• Nevzat Demir tesislerinin karşısındaymışta orası bile 5 cm anca vardır diye düşünüyordum :)

%60 zam geldi geldi ve 8 cm oldu işte. Kaşara zam geldiğine inanıyorsun da Kar'a zam geldiğine neden inanmıyorsun :)

Mgm kasden hilafı hakikat beyanda veya görsel de bulunmaz...

• Hocam ben yağışın çokluğundan Ziyade , kalitesi ile ilgiliyim.

20 cm kalitesiz kar yerine ,5 cm katur kutur karı tercih ederim.

Pazar günü ile başlayacak süreçte , kar kalitesi nasıl olacak.?

yağış anında kuvvetli rüzgar ve yoğunluktan 0'ın altında, yağışın ara verdiği saatlerde (özellikle güdüz öğle saatleri) sahillerde erimeler şeklinde olacak. yağış durduğunda 0 ın üstüne çıkacak. ama yükekler 100-150 metre üstü daha kaliteli tabiki

• Arkadaslar hayirli geceler

Sultanbeyli güzel kar yağışı aldi ve örtü olustu. 11 den beri yağış yok. Asıl kar yarın aksam mi sklonik yagis bitti mi dek mi beklicez simdi uyumalimiyim yagis gorunuyor mu bu gece

• Ya kardeşim sizin gibiler daha sistem başlamadan umutsuzluk aşılıyorlar. Bu trollükleriniz sıkmaya başladı.

şimdi yazdığımla trolcülüğün ne alakası var sistemi boş demiyorum şimdiki andan bahsediyorum

ayrıca profil bilgime bak forumda kaç senedir varım ve yazdıklarıma hemen trol deme tamammı KARDEŞİM