Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam oluşan piyasa koşulları ile ilgili fikirlerinizi merak ediyorum.

Kusura bakmayın bazen ilaçlar erken uyutuyor. Teorik olarak 10-11 olması gereken kuru yine her konuda başa bela olan siyasetin girmesiyle rota şaştı. Kurun bu dalgalanmasından faydalanan da yine siyasetçiler ve yakınlarıı olmuştur. Halkın çoğunluğu yine bu dalganın sonuna denk gelip zarar etmiştir. Üretimin artışı raporları geldikçe ve birlikte mesajı olduğu sürece bu ülkeye kolayında birşey olmaz...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Acilen istikrarın yakalanması lazım.

Bu hali ile de ticaret resmen duruyor.

İşlem yapamıyoruz

10 da borsa açılıyor diyebiliyorum abi bi açılsın borsa sonra yol izleyelim ben merak ediyorum açıldıktan snraki hareketi acaba panik satışı devam mı edecek yoksa zirvemi gelecek eger düşüş deva ederse 10 dolar ve altını görecek gibi abi

• Asgari ücret 380 dolar olarak 2021 başındaki seviyeye geldi en az 700 dolar olması lazım asgari ücretin ki insanlar nefes alabilsin ve acilen fiyat düzenlemesi lazım bir süre hiçbir şey almayın çok sağlam bir deflasyon var

• iş yerindeyim vede kulaklarım acıyor dolar düştü diye feryat figan edenler var dün şirkette herkez parasını bankadan çeksin daha çok sıkışırlar diye konuşuluyordu yazık bu memlekete

• Kusura bakmayın bazen ilaçlar erken uyutuyor. Teorik olarak 10-11 olması gereken kuru yine her konuda başa bela olan siyasetin girmesiyle rota şaştı. Kurun bu dalgalanmasından faydalanan da yine siyasetçiler ve yakınlarıı olmuştur. Halkın çoğunluğu yine bu dalganın sonuna denk gelip zarar etmiştir. Üretimin artışı raporları geldikçe ve birlikte mesajı olduğu sürece bu ülkeye kolayında birşey olmaz...

Önemli değil hocam.varlığınız yeter.

Doların düşmesine sebep olan vaadi nasıl buldunuz , uygulanabilir mi?

• Yükselen fiyatın düşmesi için stabilize olup zaman geçirmesi gerekli çoğu üründe.

Ancak benzin gibi hızlı tepki veren piyasalarda düşüşler olacaktır. Dünkü zam iptali ardından bugün indirim haberi alırız. Devletin sübvanse ettiği yer devam ederse dünkü iptalin ardından 2 TL gibi düşüş daha olabilir.

• Doların düşmesine seviniyorum inşallah yükselen herşeyin fiyatı geri düşer.

Ama bu kadar hızlı düşmesi vatandaşı acayip zarar ettirdi.

Hocam vatandaş değil sadece şuanda yatırım yapmış yada yapacak olanın elinde patlayan bir durum, en kısa zamanda bir yerde sabitlenmesi ve uzun süre oralarda kalması lazım ki piyasaya, halka ve yatırımcının aklında güven oluşsun, yoksa bugün 10 a indi 2 hafta sonra 14 e çıktı olursa eyvah eyvah.. Kararsızlık herşeyden kötüdür maalesef..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Siyasi vaadlerle iş yürümez üretim üretim üretim...

imza.. Katma değerli üretim yapmadığımız sürece istediğiniz siyasi gitsin istediğiniz gelsin orta ve uzun vadede kısır döngünün içinde kalırız

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Eğer kuru sabit tutamaz isek, vaadedilen farkı ödemek için büyük ölçüde para basmanız gerekebilir. Bu da enflasyonun şiddetini arttırmasını sağlayabilir. Bir noktada stabilize olması çok çok kritik.

• Hocam vatandaş değil sadece şuanda yatırım yapmış yada yapacak olanın elinde patlayan bir durum, en kısa zamanda bir yerde sabitlenmesi ve uzun süre oralarda kalması lazım ki piyasaya, halka ve yatırımcının aklında güven oluşsun, yoksa bugün 10 a indi 2 hafta sonra 14 e çıktı olursa eyvah eyvah.. Kararsızlık herşeyden kötüdür maalesef..

Bu dalgalanmalardan haberi olan firmalar veya vatandaşlar varsa eğer onlar hariç hocam onu eklemeyi unuttum.