Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gaziantep yarın kar alır mı? Hava sıcak gibi duruyor üstadlarım yorumunuz nedir? Teşekkürler

Evet bende merak ediyorum. bölgeyi bilen hocalarimizin yorumu nedir ?

• Gaziantebin yükseklerinde ( merkez değil kırsal kesim) her türlü sağlam kar var yarın. Merkez için kuvvetli yağışın da sulu kar ve karla karışık yağmur olarak inmesini bekliyorum saf kar ihtimali de var ama sıcaklıktan ötürü tutması zor olacaktır :)

Göstere göstere gelmedi ama son gün yağış ve soğuk kuvvetlendi hadi bakalım yaşayıp göreceğiz :)

• İş için Diyarbakır’a geldim bugün, hava soğuk ve gök yüzü kızarmış durumda, yağmur yağışı hava durumunda mevcut ama ne hikmetse ben havada kar kokusu deriz ya onu şuan alıyorum

• selamlar yarın bölgenin batısı güzel yağışlar alacak inş özelikle antep urfa adıyaman arasında aralık aynın ortalamasını yakalayacak yağışlar görülecek bu yağışlar yer yer kky ve kar olarak görülecek geçenlerdede yazmıştım havadada olsa kar göreceğiz diye yarın inş bunu şahitlik edeceğiz kar sınırı 700 metreye kadar inme ihtimali çok yüksek gaziantep rakım açısından avantajlı kky ve kar olarak yağışları alır 900 rakım ve yukarısı güzel kar alır adıyamanda ara ara kky olur diye düşünüyorum yağışın yayılış şekline akşama doğru elazığ malatya civarlarında kar alma ihtimali var yine aynı saatlerde diyarbakır mardin arasında kky ihtimali var keşke 850 hpa -2 ler olsaydı o zaman bu yağışların efsane kar bıraktığına şahit olacaktık onunda zamanı yakındır elbet bol bol karlı günlere hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323

• selamlar yarın bölgenin batısı güzel yağışlar alacak inş özelikle antep urfa adıyaman arasında aralık aynın ortalamasını yakalayacak yağışlar görülecek bu yağışlar yer yer kky ve kar olarak görülecek geçenlerdede yazmıştım havadada olsa kar göreceğiz diye yarın inş bunu şahitlik edeceğiz kar sınırı 700 metreye kadar inme ihtimali çok yüksek gaziantep rakım açısından avantajlı kky ve kar olarak yağışları alır 900 rakım ve yukarısı güzel kar alır adıyamanda ara ara kky olur diye düşünüyorum yağışın yayılış şekline akşama doğru elazığ malatya civarlarında kar alma ihtimali var yine aynı saatlerde diyarbakır mardin arasında kky ihtimali var keşke 850 hpa -2 ler olsaydı o zaman bu yağışların efsane kar bıraktığına şahit olacaktık onunda zamanı yakındır elbet bol bol karlı günlere hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323 hava-kars323

İnşallah kardeşim.

• Şuan görünürde gelmeye çalışan 2 sistem var . 1 . 6 ocak civarı 2. 10 ocak civarı . Eger olur da 6 ocakta soguğu tutup 10 ocakta sibirya desteği ile gelen soguğu alırsak geçen seneyi anımsatabilir . İnşallah bereketi ile birlikte bizim olur .

Siirt şırnak çevresi peki