Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • benim elde ettigim bilgilere gore malesef yagis acisindan aman aman birsey yok kuru soguk gibi gorunuyor eger hatay antakya ab yakalarsa havadada olsa kar gecisleri gorunebilir.

Hocam kar beklentim yok. Mümkün değil. Yağmur şeklinde bir beklentim var. O da mı mümkün görünmüyor? MGM kuvvetli uyarılar yaptı halbuki.

• bu gece malatya ve elazığ hafif kky geçişleri görebilir

cuma günü ise ani sıcaklık değişimleri göreceğiz, hızlı bir soğuk cephe girişi olacak

malatya cuma sabahından itibaren gün içinde değişken kky ve rakıma göre kar geçişleri görebilir

kahramanmaraş cuma sabahı yağış yoğunluğuyla bugün elazığda olduğu gibi kky ve kar görebilir, şartlar müsait görünüyor

gaziantep rakım avantajıyla cuma günü hafif kar geçişleri alabilir

cuma öğle saatlerinden itibaren soğuk cephenin girmesiyle malatyada yağışlar komple kar, akşama doğru ise elazığdaki yağmur yağışları kara dönecektir

aynı şekilde güneydoğudaki yağış-soğuk çakıştırmasını yapabilen bütün illerimiz de kar yağışı görebilecektir

12 si ve sonrası için bir şey söylemek istemiyorum çünkü henüz net bir şey yok biraz daha beklememizde fayda var

• Hocam malatyanin güneyi ve biraz yüksek kesimleri 1100 rakım nasıl olur durum birikim olabilir mi

• Batman da sabahtan beri radardan baktığıma göre sarı kütleler çok sık görülüyor ama mgm ye göre sadece 1.7mm yağış almış çok acayip 🙁

• Batman da sabahtan beri radardan baktığıma göre sarı kütleler çok sık görülüyor ama mgm ye göre sadece 1.7mm yağış almış çok acayip 🙁

Sabahtan beridir Batmandayım öyle ciddi bir yağış olmadı henüz. Sadece akşama doğru bi sağanak geçişi oldu o kadar.

• Özellikle son 1 aydır ısınan akdenizin bu soğuklara tepkisiz kalacağını ben sanmıyorum. Allah tüm bölgelerimize hayırlısını ve bereketlisini versin.

• son güncellemede diyagramlarda da yansıttığı gibi yağışı %50 azaltımış çok sıkıntılı bi sistem soğuk var yağış yok, yağış var soğuk yok bakalım son 24 saate kadar takipteyiz