Uzun Vadeli Goruntu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Slmlar bu kar yağış sız dönem ler ilk defa yaşanmıyor İstanbul da 1987 büyük kar yağışından sonra 3 sene doğru düzgün kar yağmadı 90 93 arasında İstanbul da büyük kuraklık ve susuz LUK yaşandı millet tanker ler ve kuyulardan su aldı banyo yapamadı gazoz la traş oldu ama 25 Aralık tan sonra ben inşallah bol yağmur lar ve kar yağışları bekliyorum hayırlı cumalar

• Hayırlı olsun yeni konu ama bu senede geçen seneye benzesin tam sistem gelecek derken son saniye golü atmasın içimden bu sende geçen sene gibi olacak diyor inşallah yanılırım İstanbul olarak kara hasret kaldık

• Hava_Forum

Hocam sistem beklentiniz ne şekilde?

Sibirya mı bekliyorsunuz, İngiltere üzerinden dikilen Azor'un Kıbrıs'a indirdiği tepki AB'li bir sistem mi yoksa direkt Kırım üzerinden gelen İskandinav YB kökenli bir polar atak mı?

Ne öngörüyorsunuz?

• Bu sene umutluyum kendi bölgem adına Batı Karadeniz adına metrelik kar bekliyorum bu sene bir kez bakalım 2012 - 2015-2016-2017 benzeri olmasını temenni ediyorum.

• semıh hocam..ne oluyor böyle.4 sene olacak ama bız unuttuk neredeyse kıyılarda tutan kar yagısını..bu kadar da uzun surern hıc bır zaman aralıgı olmamıstı.sızı tanıdıgım kadarıyla çok fazla bır beklentınızde yok bu seneye dair..ne bıleyım uzuluyorum ve sızınle de paylasıyorum

Yapacak bisey yok.umutluyum.an itibariyle ocak muazzam gozukuyor ama sistem yada sistemler bize inmedikten sonra modellere yansimadiktan sonra bir anlami kalmiyor. Gercekten cok umutluyum bu kistan. Zamana esiriz.

• Tesekkurler semıh bey.cok buyuk hayallerımız yok zaten.en azından bır kerede olsa kıyısıyla,tepesıyle 1 baba sıstem bıle bıze bır cok seyı unutturur..mutlaka olmalı artık..ALLAH buyuk ama sabırlar cok tükendi..

• Hava_Forum Hocam Kasım ayında kuzeyimize yerleşen bu yüksek basıncın bu kadar çok çok uzun bir süre yerinde kalmasının sebebi nedir?

Bize çok güzel konumdaki bir Yüksek Basınç ile sistem gelse o yüksek basınç blokaj oluştursun da biraz daha yerinde kalsın isteriz ama olmaz. Bu kadar inatçı bir YB ilk defa görüyorum. Bunun sebebi nedir hocam?

Çok teşekkür ederim.

• Çoğu kişi gidişata bakarak kıştan ümidini kesmiş gibi gözüküyor ama son yıllarda aralığin ilk 20 günü sistem almadık zaten(efsane 2017 kısı ve 2014 kışı hariç)

.Ben kasımdan umutluydum en azindan iç bölgeler ilk kari alir mi diye az bir farkla kaçırdık ki alan yerler de oldu.Ha 10-15 gün sonra da modeller hala bu havada olursa gelir beraber ağıt yakmaya başlarız zaten

• Hava_Forum Hocam Kasım ayında kuzeyimize yerleşen bu yüksek basıncın bu kadar çok çok uzun bir süre yerinde kalmasının sebebi nedir?

Bize çok güzel konumdaki bir Yüksek Basınç ile sistem gelse o yüksek basınç blokaj oluştursun da biraz daha yerinde kalsın isteriz ama olmaz. Bu kadar inatçı bir YB ilk defa görüyorum. Bunun sebebi nedir hocam?

Çok teşekkür ederim.

Kuresel isinma diye dusunuyorum.

• Kuresel isinma diye dusunuyorum.

Çok teşekkür ederim hocam. Hocam bir de uzun vadede beklediğiniz bu sistemin şekli konusundaki öngörünüz nedir? Sibirya kökenli mi, Azor ile gelen tepki AB'lı bir sistem mi, İskandinavya-->Kırım polar atağı mı? Bu konudaki değerli görüşünüz nedir hocam?

• Çok teşekkür ederim hocam. Hocam bir de uzun vadede beklediğiniz bu sistemin şekli konusundaki öngörünüz nedir? Sibirya kökenli mi, Azor ile gelen tepki AB'lı bir sistem mi, İskandinavya-->Kırım polar atağı mı? Bu konudaki değerli görüşünüz nedir hocam?

Sistem var nerden nasil gelir gucu nasil olur bilmem.modellerden gorecegiz.