Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gunaydın arkadaşlar geceden beri çok kötüyüm aşı ciddi yan etkiler yaptı hiç uyumadim desem yeridir atesim 39 oldu gözlerim kan çağına döndü ateşten titreme ve üşüme oldu şimdi de çok agrim var hiç halim yok umarım kısa sürede geçer :(3232

Parol u 6 saat ara ile 4 defa alabilirsin

• Gunaydın arkadaşlar geceden beri çok kötüyüm aşı ciddi yan etkiler yaptı hiç uyumadim desem yeridir atesim 39 oldu gözlerim kan çağına döndü ateşten titreme ve üşüme oldu şimdi de çok agrim var hiç halim yok umarım kısa sürede geçer :(3232

Parol ya da minoset için şuan test yaptirsaniz pozitif çıkma ihtimali yüksek bulasiciligi tam bilmiyorum ama işte ben bu yüzden 3.asi olmadım olmayacağım böyle yan etki olacaksa aşı falan olmam işin açıkçası korktum iyice.

• Parol ya da minoset için şuan test yaptirsaniz pozitif çıkma ihtimali yüksek bulasiciligi tam bilmiyorum ama işte ben bu yüzden 3.asi olmadım olmayacağım böyle yan etki olacaksa aşı falan olmam işin açıkçası korktum iyice.

Herkesi aynı etkileyecek diye birsey yok evham yapıp kendinizi strese sokmayın.

• Gunaydın arkadaşlar geceden beri çok kötüyüm aşı ciddi yan etkiler yaptı hiç uyumadim desem yeridir atesim 39 oldu gözlerim kan çağına döndü ateşten titreme ve üşüme oldu şimdi de çok agrim var hiç halim yok umarım kısa sürede geçer.

Geçmiş olsun kardeşim. En kısa sürede toparlarsın inşallah.

• Herkesi aynı etkileyecek diye birsey yok evham yapıp kendinizi strese sokmayın.

2.dozda yan etki fazla fazla yaşamıştım yok ama gerçekten 3.doza hiç ama hiç yanı bir hafta kendime gelemedim 2.dozda 3.dozu düşünemiyorum bile o yüzden aşıya güvenim yok hepsi birer deneme benim için hür düşüncem budur aşı koruyorsa neden 3 ayda bir aşı deniliyor ben çözemedim o yüzden bekleyip görmek en iyisi.

• Günaydın HF, Arkadaşım 14 gün karantinası vardı yeni gelen sistemle karantinası 7 güne düştü 7 gün dolduktan sonra 10. Gün test yaptırmaya gitti hala belirtiler olduğundan sonuç pozitif ve karantina verilmedi şu anda hasta ama istese dışarı çıkabiliyor bu nasıl bir sistemdir ya? 1 defa karantinaya girene bir daha vermiyoruz sistemimidir

• Parol ya da minoset için şuan test yaptirsaniz pozitif çıkma ihtimali yüksek bulasiciligi tam bilmiyorum ama işte ben bu yüzden 3.asi olmadım olmayacağım böyle yan etki olacaksa aşı falan olmam işin açıkçası korktum iyice.

2 gün önce 3.aşıyı oldum hocam. 1.dozda ve 2.dozda olduğu gibi, 3.dozda da herhangi bir yan etkisi olmadı. Kolda ki ''hafif ağrı'' dışında 3 dozda da ne ateş, ne eklem ağrısı hiçbir şey olmadı. Oluşan yan etkiler tamamen kişiden kişiye değişiyor.

• 2 gün önce 3.aşıyı oldum hocam. 1.dozda ve 2.dozda olduğu gibi, 3.dozda da herhangi bir yan etkisi olmadı. Kolda ki ''hafif ağrı'' dışında 3 dozda da ne ateş, ne eklem ağrısı hiçbir şey olmadı. Oluşan yan etkiler tamamen kişiden kişiye değişiyor.

Evet herkes de bir olmuyor tâbi ki benim yaşlı annem ve babam var 3 doz aşı oldular mesela babam da hiç bir yan etki görülmedi ama annem ambulanslik oldu mide bulantısı baş dönmesi geçmeyen sırt ağrısı ve hiç covide yakalanmadilar şükür her bünye bir değil tâbi ki ama ben şahsen korkuyorum üçüncü aşıdan. Aşı oranı arttı vakalar çoğaldı gerçekten kafamda çok soru işareti oldu. Allah sonumuzu hayırlara çıkarsın.

• Annem 65 yaşında ve kanser hastası iki farklı ağır tedavi görüyor 2 tane sinovac aşısı vardı yaklasık 1 ay önce 3 aşı için randevu aldım fakat Aile hekimi süper zekalı doktor anneme aşı yapmamış git demiş alman aşisı ol bu bi işe yaramıyor diye aşı olmadan geri geri geldi

gittim konuştum doktorla niye böyle diyorsun diye önce yan etkisi çok dedi sonra bu aşı bir işe yaramıyor dedi

neticede aşı olmadı o gün. tedavileri sebebiyle alman aşısı olamadı çünkü durumu ağır o halde aşı olamaz

netice şimdi annem korona ve ağır geçiriyor

kendimi zor tutuyorum gidip doktorun gırtlağını sıkıcam

herkeze tavsiyem gidip aşınızı olun ben 3 sinovaclıyım 4.gelirse yerli aşı olucam

• Çok geçmiş olsun inşallah anneniz tez zamanda iyileşir doktorların birçoğu malesef kötü rahmetli annannemden biliyorum.

• Omikronun en erken vurduğu şehirlerden New York da Omikron sebebiyle hastaneye yatışlar geçen sene aşısız sürece göre çok yüksek seviyede. Omikron bir soğuk algınlığı/grip değildir, birinin hafif geçirmesi başkasının da hafif geçireceği anlamına gelmez.

Resim

• Geçmiş olsun anneciginize Rabbim sifalarini versin inşallah 🤲

• Danimarka'da yayınlanan çalışma mRNA aşılarının Omikrona karşı 90 günden sonra etkisi neredeyse tamamen negatif ve bu çalışmaya göre daha önce Korona geçirmiş aşı olmayan kişilere göre Korona geçirmemiş 2 doz mRNA aşılı kişilerin koruması aşısızlardan çok daha düşük demek ne yazık ki. Omikron maalesef aşılardan kaçış varyantı ve daha tam olarak sonuçlarını görmedik.

• Ablam 2. Kere covid oldu bir yıl arayla hiç aşı olmadı kendisi şuan da grip seyrinde atlatıyor ilaç da kullanmıyor biraz bünye meselesi ve pozitif düşünce korkmuyor çünkü. Korku olunca bağışıklık düşüyor. Eğer aşı koruyorsa madem 5. Kez aşı olan neden covid oluyor neden diye sormazlar mi? Aşı karşıtı değilim hep arada kaldım ama yükselen vakalar karşısında hatta hastalık oranları daha çok yükselmesi karşısında aşıya olan inancım sıfır aşı olup öz bağışıkligimi daha çok düşürmeye hiç niyetim yok. Birde çocuklar üzerinden yanlışlıkla yapılan covid aşısı olmuştu çocuklar üzerinde denendi ama kimsenin sesi çıkmadı. Mehmet Ceylan diyor 6.aylim itibarı çocukların 3 ay içinde aşılanması lazım çocuğunuzu aşıda deney olarak kullanmak isteyen var mı ben mesela asla asla couguma aşı yaptırmam.

• hocam bak tek bir örnetke doğruyu bulamazsın malesef çok zor bir durumdayız sen bir örnek vermişsin belli bir haklılığında var ancak ben sana başka bir örnek veriyim mesela hamilelerin durumu daha zor sen çocuğuma yaptırmam diyorsun hamile iken yapılan aşı bence daha da tehlikeli

ne olacak o zaman hamileler aşı olmasın mı diyicez

bizim karşı apartmanda bir bayan 7 aylık hamile iken erken doğum yaptı çocuk iyi ama anne kovid sebebi ile yoğun bakımda ve hiç aşısızmış durumuda çok ağır

ha bende çocuğuma aşı yaptırmadım ama doğrumu yaptık yanlışmı hiç bişey belli değil çok buyük bir sınavdayız

Arkadaşın dediği gibi çok düşük ihtimalle o kadar etki yapıyor oda bünyeden bünyeye değişiyor. Benimde ablam ve eniştem ilk biontek vurdurdugunda onları yaklaşık 1 buçuk gün grip tarzı kötü yaptı bende korkmuştum aynısı olur günlük yaşantımı etkilermi diye ama sonra karar değiştirip gidip oldum ve hiç bir etki yapmadıki bende genellikle sık sık hasta olan grip geçiren biriydim gerçi onunda formülünü buldum grip aşısı nasıl bir mucitse artık grip işlemiyor :) Ufak tefek nezle vb 1 günlük kırgınlık harici. Özetle bende 2 doz oldum 3. doz için karar vermedim henüz fakat 2 dozda yan etki yapmayan 3. dozdada yapmaz herhalde diye düşünüyorum. Vurdurmakta fayda var.

• hocam bak tek bir örnetke doğruyu bulamazsın malesef çok zor bir durumdayız sen bir örnek vermişsin belli bir haklılığında var ancak ben sana başka bir örnek veriyim mesela hamilelerin durumu daha zor sen çocuğuma yaptırmam diyorsun hamile iken yapılan aşı bence daha da tehlikeli

ne olacak o zaman hamileler aşı olmasın mı diyicez

bizim karşı apartmanda bir bayan 7 aylık hamile iken erken doğum yaptı çocuk iyi ama anne kovid sebebi ile yoğun bakımda ve hiç aşısızmış durumuda çok ağır

ha bende çocuğuma aşı yaptırmadım ama doğrumu yaptık yanlışmı hiç bişey belli değil çok buyük bir sınavdayız

İşte hocam anahtar kelime hiç birşey belli değil şuan ilaç devleri cepleri doldurmakta meşgul bizler de hastalıklarla doğal yolla oluşmuş ya da bilerek dünyaya sürülmüş olsun hiç farketmez ama bu hastalık insanoğlunu mahvetti her anlamda hem sağlık hem ekonomik maddi manevi. Oğlum 4 saat okulda maske ile durmaktan artık nefes alamıyorum diyor okula maske yüzünden gitmek istemiyor haklı mı haklı. Şimdi gebelik dönemindeki konuya gelince gebelik sırasında aşı olup aşının yan etkisi ile hastanelik olan yakın arkadaşım var peki buna ne demeliyiz. Yani yolun iki ucuda malesef kötü. Tek duam ileride çocuklarımızı güzel günler beklesin diyeceğim budur.