Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Biden'in yaptığı açıklama kabul edilemez. Türkiye'nin kendi meselesidir. Hiç kimse karışamaz. Ama burada bir algı da var. Açıklama 2019 Aralık ayına aitken dün yeni gibi servis edildi. Ülkemiz için kötü bir açıklama, hükümet için işine yarayacak açıklama. Bunu siyasi bir şeye dönüştürebilir. İşte dış güçlerin yaptıkları ortada bize oy verin tarzı diye seçim propagandasına dönüşür yakında açıklama. Ne biden ne Trump hiçbirinin bize yararı olmaz. Yapılan açıklama hiçbir türlü kabul edilemez ama yeni servis edilmesi de iyi niyetli değil. Türkiye'nin kendi iç meseleleri kendini ilgilendirir. Mevcut iktidar kimini memnun eder kimini memnun etmez tartışılır da elin Amerika'lısı gelipte bize karışamaz. Ama bu açıklamaları 1 ay dinleriz şimdi. Dolar euro arttıkça dış güçlerin kanıtı diye bu videoya sığınırlar. Muhalefet çok güçlü bir şekilde bu açıklamayı kınamaz ise hükümet cephesi kendi lehine gole çevirir bu açıklamayı.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• sura16 bunlar her zaman servis edilir, sence suanda bu konjukturde aa bak biden bize ne demis dur ben iktidara oy vereyim diyen cikar mi? oyle bir donem mi geciryoruz??

Benim vurgu yaptigim sey su, olasi bir ABD baskanida benzer politikalari gudecek, ayagimizi denk almak gerek, ve herseye tepki gosteren z kusagi bunada dikkat etmeli. Avrupadaki asiri sagci kesimi hic soylemiyorum bile onlarinda durumu ortada, ama kimse kusura bakmayacak sagda solda sozde cok Ataturkcu milliyetci var ama hep sozde..Ataturkcu yada millieytci sagda solda yazmakla konusmakla olunmuyor, ilkeler ve dusunculer uygulanirsa oluyor.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Hayırlı sabahlar herkese...

Adam açıklamayı ha dün yapmış ha bugün yapmış ne fark eder. Adam açık açık senin ülkenin başındaki adamı tehdit ediyor. Amerika başkanı seçilirsem öyle ya da böyle bu adamı devireceğim diyor. Sen hala kalkmışsın iktidar bunu propaganda amaçlı kullanacak diyorsun. Kullandırma kardeşim. Muhalefet liderleri çıksın desin ki Hop kardeşim orda bir dur. Biz içeride rakip olabiliriz lakin dış müdahale olursa kusura bakmayın bu ülkenin cumhurbaşkanını kimse tehdit edemez. Bu şekilde açıklama yapsınlar iktidarın siyasi propaganda yolunu kessinler.

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• sura16 bunlar her zaman servis edilir, sence suanda bu konjukturde aa bak biden bize ne demis dur ben iktidara oy vereyim diyen cikar mi? oyle bir donem mi geciryoruz??

Benim vurgu yaptigim sey su, olasi bir ABD baskanida benzer politikalari gudecek, ayagimizi denk almak gerek, ve herseye tepki gosteren z kusagi bunada dikkat etmeli. Avrupadaki asiri sagci kesimi hic soylemiyorum bile onlarinda durumu ortada, ama kimse kusura bakmayacak sagda solda sozde cok Ataturkcu milliyetci var ama hep sozde..Ataturkcu yada millieytci sagda solda yazmakla konusmakla olunmuyor, ilkeler ve dusunculer uygulanirsa oluyor.

Emin olun yapacaklar hocam görürüz, zamanı gelince konuşuruz tekrar. Bu ay dolar,altın tekrar yükselirse bu video 7-24 servis edilir. Öyle diyip oy veren de çıkar işte. Z kuşağı hakkında haklısınız. Bu zaten yapılan açıklama kabul edilemez. Türkiye'nin kendi iç meseleleri kendini ilgilendirir. Mevcut hükümeti beğenen de beğenmeyen de olur. Ama ne biden ne trump bize faydası olacak insanlar değil. Hepsi kendi çıkarlarına bakar. Biden öyle açıklama yapıyor ama mesela mevcut hükümetin kalmasını en çok ister. Geçince de mevcut hükümetle arasını iyi tutar. Türkiye'yi kimse kaybetmek istemez. Çıkar ilişkileri bunlar. Bu açıklamayı her kesim kınamalı. Ama bu açıklamayı hükümet lehine de çevirir benim tanıdığım hükümet bu açıklamayı affetmez. Ama tekrar diyorum herkesin ne olursa olsun beğen beğenme karşı çıkması gereken bir açıklama. Türkiye'nin kendi meselesi kendisini bağlar. Elin yabancıları gelipte bize karışamaz. Bazıları aşırı muhalif çok saçma anlamlar yüklüyor. Aşırı muhalifi de,Aşırı hükümet yanlısı olmakta iyi değil işte. Doğruyu,yanlışı görmek istemiyorlar.

• Hayırlı sabahlar herkese...

Adam açıklamayı ha dün yapmış ha bugün yapmış ne fark eder. Adam açık açık senin ülkenin başındaki adamı tehdit ediyor. Amerika başkanı seçilirsem öyle ya da böyle bu adamı devireceğim diyor. Sen hala kalkmışsın iktidar bunu propaganda amaçlı kullanacak diyorsun. Kullandırma kardeşim. Muhalefet liderleri çıksın desin ki Hop kardeşim orda bir dur. Biz içeride rakip olabiliriz lakin dış müdahale olursa kusura bakmayın bu ülkenin cumhurbaşkanını kimse tehdit edemez. Bu şekilde açıklama yapsınlar iktidarın siyasi propaganda yolunu kessinler.

Bende onu diyorum işte tüm kesim bu açıklamayı kınaması lazım. Türkiye'nin kendi meselesi kendini bağlar. Sev,sevme beğen,beğenme hükümeti ama türkiye'yi,bizi yönetiyor. Elin yabancısı gelipte bize karışamaz. Öyle bir şeye kimse göz yummamalı. Göz yumacak gitsin başka ülkeye direk bugün.

• sura16 gundem cok yogun 2 gune biden kalmaz sende buna emin olabilirsin, maalesef ki her 2 taraf icin dogru yada yanlisi ayirt edebilecek insan sayisi az muhalif olanda iktidari destekleyende takim tutar gibi tutuyor.

Yazdiklarinin cogunada katiliyorum.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Benim tarafım belli. Burada ki arkadaşlara diyeceğim odur ki olayları A haberden ve Halk TV den izlemesinler. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Ben iktidar seçmeni bir birey olarak A haberi sildim TV den :)  sura16 dediğin gibi olacak ha bire bu videoyu çevirip duracaklar. Bıkkınlık getirecekler

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Benim tarafım belli. Burada ki arkadaşlara diyeceğim odur ki olayları A haberden ve Halk TV den izlemesinler. Ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Ben iktidar seçmeni bir birey olarak A haberi sildim TV den :)  sura16 dediğin gibi olacak ha bire bu videoyu çevirip duracaklar. Bıkkınlık getirecekler

al bendende o kadar A haber filan hayatta seyretmem, olaya esit bakmayi kimseye ogretemiyoruz ogretemeyecegizde..

• Biden konusu fazla uzamasın arkadaşlar. Raporlayan arkadaşlar da bir zahmet sürekli olarak birilerini hedef alırken kendi yazdıkları mesajları da dönüp tekrar okusunlar.

Bir konu açılmış madem, sen tamamen özgürce fikrini yazıp pat araya da mevcut iktidarı hedef alan bir yazı yazarken ama bunun nasılsa sözde farkında değilken; şikayet ettiğin kişinin taraflı bir yazı yazmasından şikayetçi olamazsın.

Klavye delikanlılarını konudan uzaklaşmaya davet ediyorum.

• Diyarbakır'da yapılan bir sosyal deney. Koca yürekli ufak çocuklar..

• Diyarbakır'da yapılan bir sosyal deney. Koca yürekli ufak çocuklar..

Ağabey her zaman her yerde diyorum. Kürtlerin misafirperverlik anlayışı çok başka. Sakaryalı bir tanıdığımızın kızı öğretmen olarak Pülümüre atanmaştı. Kızın biletini ben ayarladım. Otobüse bindi Sakaryadan. Şoför, kızı Pülümüre kadar götürüp milli eğitime teslim etmiş. Yolda giderken tesislerde beraber yemek yemişler. Kız diyor ki abi ben böyle bir ikram böyle bir saygı görmedim.

• Oylar Yunana

Doğu Akdeniz'deki gerilimin nedeni hangi ülke anketinde oylar Yunana :)

Herkese paylaşalım, paylaşırken anketin amacınıda yazalım Turkey'i gören direk gidip Türkiye'ye ye vermesin oyunu sonra.

• Abartmıyorum 2 saate %54'den bu hale geldi 1/kahkahas23s1 Yaymaya devam arkadaşlar yukarıdaki uyarıyı söyleyerekten.Bu işler küçük gereksiz gibi gözükebilir gözünüze ama kendi propagandamızı yapmamız gerekiyor sosyal alemde.

• Yarın Pazartesi günü sabah 07:00 dan itibaren Bağırganlı, kerpe, kefken, cebeci, kumcağız, babalı, sulaklı, karaboğaz, Karasu, Kocaali sahillerinde denize girmek yasaklanmıştır.