Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • zaten artışın kralını son 1.5 yılda yaptı, bakalım daha ne kadar yükselecek..

Salgın biterse hocam sert düşer de bitmezse 1 geri 3 ileri Allah yardımcımız olsun. Tabi dünyadaki gerilim tırmanırsa düşüşü sınırlı olur.

5 yıl önce evlendim 150 TL idi çeyrek.

• Salgın biterse hocam sert düşer de bitmezse 1 geri 3 ileri Allah yardımcımız olsun. Tabi dünyadaki gerilim tırmanırsa düşüşü sınırlı olur.

5 yıl önce evlendim 150 TL idi çeyrek.

katiliyorum hocam ama sert dusus cokta eskiye goturmez gibi, bende 5 yil once evlendim dediginiz rakamdaydi ceyrek altin simdi muazzam. Suanda evlenecek olanlarin ev duzecek olanlarin Allah yardimcisi olsun..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben evlenirken çeyrek altın 23 tl idi.asgari ücret 184 küsur. Evleneceklerin ,sade bir nikah ile borçsuz şekilde evlenmesi lazım. Borçsuz evlenmek içinde karşılıklı olarak ,3-4 yıl hazırlık yapmak lazım. Zor işler

• Ben evlenirken çeyrek altın 23 tl idi.asgari ücret 184 küsur. Evleneceklerin ,sade bir nikah ile borçsuz şekilde evlenmesi lazım. Borçsuz evlenmek içinde karşılıklı olarak ,3-4 yıl hazırlık yapmak lazım. Zor işler

Bu konuda ailelerin de belli bir bilinç noktasına ulaşması gerekiyor. Sade ve gösterişsiz bir nikahı çift kabul etse bile aileler faktörü Türkiye'de belirleyici oluyor bu konularda.

Gelenek,görenek ,feodalite kalıntısı davranışlar..

Elalem ne der? Yaklaşımı..

Şu ekonomik görüntüde insanımızın artık bazı bakış açılarını değiştirmesi gerekiyor.

Kaldı ki borç içinde sürdürülen bir evliliğin ne ölçüde mutluluk getireceği de malum..

• Naçizane tavsiyem , borç içinde evlenmeyin . Ben evlendim kaç yıl borç ödemek ile geçti. Evlilikten bir şey anlamadık. Şimdiki şartlar daha zor .allah herkesin yardımcısı olsun.

• Bu konuda ailelerin de belli bir bilinç noktasına ulaşması gerekiyor. Sade ve gösterişsiz bir nikahı çift kabul etse bile aileler faktörü Türkiye'de belirleyici oluyor bu konularda.

Gelenek,görenek ,feodalite kalıntısı davranışlar..

Elalem ne der? Yaklaşımı..

Şu ekonomik görüntüde insanımızın artık bazı bakış açılarını değiştirmesi gerekiyor.

Kaldı ki borç içinde sürdürülen bir evliliğin ne ölçüde mutluluk getireceği de malum..

agzina eline saglik...

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Virüs ülkemizde yeni görülmeye başlandığında, ardından yasaklar ve kapatmalar gelince niye ülke genelini 1 ay kapatmıyorlar veya daha fazla yasaklama gelmiyor gibisinden söylemler olduğunda ,ekonomiyi hafife almamak gerektiğini dile getirmiştim.

Virüs ortamında belirsizlikler mevcutken yatırımcılar haliyle güvenli limanları seçiyor.

Altındaki likitide artışı,virüsün belirsizliği,2.dalga beklentisi vb. Bu ortamda altının düşmesi çok zor ,hatta yükseliş devam edicektir, gram altında beklentiler uzun vadede 500-510 bandını buluyor.Alınan bunca önleme rağmen doların yükselmesi yavaşlatılsada durdurulamadı ,orta vadede dolarında eski seviyeleri görmesi çok zor artık.

Yurtdışı alımlar bu kadar zora girdiği zaman yerel üretimi/geliride durdurursan ülke çıkmaza sürüklenir.Temmuz ayıyla birlikte Ülke ekonomisi 3.çeyreğe girdi,genel beklenti bu dönemin küçülme ile sonuçlanacağı ,küçülme olursa bunun nedeni dış dinamikler olacak yani özellikle dış ticaret olacak.

Unutmayın küresel ekonomini daha önce sağlık nedenli bir kriz görmedi bu kriz ekonomi itişli olmayan parametrelere dayanıyor.Umarım ikinci dalga gelmez olası bir ikinci dalgada ülke ekonomisinde tsunami etkisi yaratabilir.

Bu yüzden bu dönemde sakın ola borçlanmayın,devletin verdiği düşük faizli kredilere çok mecbur kalmadıkça başvurmayın,yok yere harcama yapıp birikimlerinizi azaltmayın.

Önümüzdeki aylarda bizi neler beklediğini bilmiyoruz,har vurup harman savuran ekonomik güvencesi olmayan şahıslar ciddi şekilde üzülebilir.

3 Mal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• Günaydın Havaforum, hayırlı ve güzel günler, çalışanlara Allah kolaylık versin..