İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • CAPE değerleri yarın için ilimiz adına uygun. Batı ve Doğu ucu daha şanslı.

İlin doğusunda ve batısında CAPE(J/Kg) 1200 - 1500 arasında iken. Boğaz ve güney kısımlarında 800 - 1000 arasında CAPE ve Lifted İndex.

09e53bf244b4c7.jpg

Sket-W yi merak edenler ise güncel;

Şehrin batı ucu;

7a8636b8f.png

Boğaz hattı;

437a189e8.png

Doğu ucu;

a9b044faa3df21784cea85.png

Vintersaga Hocam yarın için ki Sket-W hakkında şehrimiz adına düşünceleriniz nasıl? Sizin yorumunuzuda merak ettim açıkçası.:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Berkay34 Bugünde herşey uygundu hocam. Ama kütleler istanbulu görünce hemen eriyişe geçiyor.. :)

Kime niyet kime kısmet işi bu Aykut .;) Valla kimin bahtına ne çıkarsa artık. Bu gün Balıkesir ve Tekirdağ yararlandı. Belki yarın İstanbul olur. Takip etmekde fayda. Her hangi bir kütle oluşursa güçlü olur ama. Bakalım her zaman dediğim gibi nasip de ne var ise onu yaşıcağız yarın. Ama şehrin Batı ucu ile Doğu ucu daha şanslı. Boğaz hattını kütleler sıyırabilir. Yarın ola hayrola.:)

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• arkadaşlar uzun zamandır forumu takip eden biri olarak buradaki yorumları okuyunca beni stres basiyor açıkçası. 3 sene önce 27 temmuzu evde yalnız yaşadığımdan dolayı her oraj dendiğinde stres oluyorum. Sakin sakin barajlara yetecek kadar yağmur yağsın fazlası zarar

• arkadaşlar uzun zamandır forumu takip eden biri olarak buradaki yorumları okuyunca beni stres basiyor açıkçası. 3 sene önce 27 temmuzu evde yalnız yaşadığımdan dolayı her oraj dendiğinde stres oluyorum. Sakin sakin barajlara yetecek kadar yağmur yağsın fazlası zarar

Oraj diyince afet olsun veya oluyor demiyoruzki şimşek gökgürültüsü yağmur sevenlerek olarak yorumluyoruz. Stres olcak bişi yok Allah korusun :)

• Oraj diyince afet olsun veya oluyor demiyoruzki şimşek gökgürültüsü yağmur sevenlerek olarak yorumluyoruz. Stres olcak bişi yok Allah korusun :)

Haklisin tabiki sevmekte problem yok ama havanın birden kararmasi şimşek yıldırım gökgürültüsü sonrasinda dolu zaten psikolojik olarak sıkıntı yaşayan birçok insanı kötü etkiliyor. Sanırım nedeni beklenmedik hava olaylarınin bu mevsim olmasindan. Kısın kararsızlık olmaması nedeniyle beklenen yağış fazla da olsa tedirgin etmiyor mesela

Hocam o gün yaşanan orajdan ziyade afetti, öyle bir oluşum çok nadir gelir.

Birde orajın bir yaz gerçeği olduğunu unutmamak gerek, Dünya varolduğundan beri bu böyle. Kararında bir orajın doğaya da faydası bulunmakta. Biz sadece takip eden taraftayız, fazlası değil...

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Şu 10 gun öncesi olan sistemde Istanbul 'un en batisindaydim.

Şimşekler ,yildirimlar asla uyutmadı valla hayattan soğudum o dereceydi.

Arazide tam kirsal etrafda adam akilli bina yok zaten,tum gucuyle sesi evin icine doluyordu ki vitrin sürekli sangirdiyordu :)

Carsamba günü gittim hava durumunu görünce eve döndüm uzun süre simsek yildirim vs duymak bile istemiyorum

Kızmayın :)

• Çoğu kişinin hayalidir ama ben de sevmem,gece huzurlu açık hava olacak,aksiyon gündüz olsun isterim.Bu sefer uyunmuyor sesten,insanında bakası gelince uykusundan oluyor tüm düzen bozuluyor sonra :)

• Haklisin tabiki sevmekte problem yok ama havanın birden kararmasi şimşek yıldırım gökgürültüsü sonrasinda dolu zaten psikolojik olarak sıkıntı yaşayan birçok insanı kötü etkiliyor. Sanırım nedeni beklenmedik hava olaylarınin bu mevsim olmasindan. Kısın kararsızlık olmaması nedeniyle beklenen yağış fazla da olsa tedirgin etmiyor mesela

Bence harika bir olaydı zevkten dört köşe olmuştum :) o gün o şartlarda öyle bir durum olmasaydı ben tatmin kesinlikle olmazdım ki oldu 27 temmuzda. Korkmaktan ziyade tadını çıkar evin içinde olduktan sonra hiç bir problem olmaz merak etme sadece cam kenarından uzakta dur.

• kaç senedir orajların bu kadar geciktiği olmamıştı. bu haftadan ümitliyim ama denizlerimiz hala tam uygun değil galiba?

patlasın hava şöyle yıldırımlı şimşekli bi rahatlayalım

Havalar isinmadigi icin denizlerimizin guneslenme sureside dusuk ozellikle marmara denizi, CIN değerlerinin yuksek olup surekli konvektiviteye mani olmasida bununla ilintili. Galiba ozledigimiz orajlara temmuz ayi ile kavusacagiz tabi afrika ataklari mani olmazsa..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN