Saat Saat 6-10 Ocak 2017

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • GabelBerg10 Teşekkürler Hocam çok güzel görüntüler. Kaç cm olmuştu hatırlıyomusun. 50 den fazla gibi geldi bana da :):)

Ben teşekkür ediyorum hocam.Metreyle hiç ölçmedim ama ortalama yığılan yerlerde 1,83 boyundayım belime rahatlıkla ulaşan noktalar vardı diyebilirim.Ortalama 70-75 cm vardır.

b93acdb5bd3675bd4df.jpg

• benım en cok özledıgım sey,6 ocaktakı o şahane sıstemdekı gökyuzunun kıpkırmızıya boyanıp benı mest ettıgı anlar:(

Beni mest edense 24 saat gibi bir sürede bu miktarda birikim olmasıydı :boat:

• büyük kentlere göre nispeten kırsal yada küçük ilçe sayılacak yerlerde kar keyfi bambaşka oluyor. Karın birikimi ve genel görüntü, ilçe kara gömülmüş hissiyatı yaratıyor.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• güzel payalşımlar toprak 3 gün ne kar vardı ogün cumartesi buranın pazari dükana gelmiştim postane önünde cam agacı vardı kardan devrilmiş elektirik direkleri üstüne teller kopmuş elektirik yok pazar desen nerde kurulcak diz boyu kar pencede cayımı kahvemi yaptım ne manzara idi o kar aşağıdaki arabalar gönülmüş kara ah ah

Einmal editiert, zuletzt von Bobom ()

• büyük kentlere göre nispeten kırsal yada küçük ilçe sayılacak yerlerde kar keyfi bambaşka oluyor. Karın birikimi ve genel görüntü, ilçe kara gömülmüş hissiyatı yaratıyor.

Kesinlikle ne kadar az insan o kadar huzur, bir o kadar da keyif veren kar ile sessizlik.

• güzel payalşımlar toprak 3 gün ne kar vardı ogün cumartesi buranın pazari dükana gelmiştim postane önünde cam agacı vardı kardan devrilmiş elektirik direkleri üstüne teller kopmuş elektirik yok pazar desen nerde kurulcak diz boyu kar pencede cayımı kahvemi yaptım ne manzara idi o kar aşağıdaki arabalar gönülmüş kara ah ah

7 Ocak günü şehirin zaten nüfusu az iyice hayalet şehire dönmüştü.Şehir merkezine belediyenin gücü yetmedi :)

• ben anlamam.beni üzdünüz:)kul hakkı.valla kötü oldum.3 sene gecti.muhtemelen 4 sene olacak bu en az...ne bılem ya üzülüyor insan

Üzülmez mi yahu baktıkça keşke birkaç saat daha keyfini çıkarsaydım diyorum ||

• Eline sağlık güzel bir çalışma ama şuan biraz hüzün yaptı bünyede. bende kısa bir anımı anlatayım. ;

gün içinde kar yağışının başlayacağını , forumu takip ettiğim için biliyordum.hatta herkesi uyardım. gün içinde iş yerimin bulunduğu esenyurt kıraç'tan , çerkezköy'e müşteri ziyaret etmem gerekti.öğlen gibi çıktım , müşterime gittim , numuneler aldım. gelirken hadımköy rampasında kar başladı.aslında direk eve gidecektim , yolda kalmayım diye ama birden fikir değiştirip , firmaya gittim . numuneleri bıraktım , çıkana kadar kar etkisini arttırdı. esenyurt kıraç sanayi bölgesinin içinde , biraz çukur bir bölgede kaldım. etraftaki bütün yollar yokuş olduğu için herkes kaldı. olduğum yerde tam 3 saat bekledim. aracımda yakıt az olduğu için , müsait bir yere park ederek. yaklaşık 12 km yolu 2 saatte yürüyerek toriuma geldim. iki gün sonra da aracı , bıraktığım yerden aldım.

saygılarımla.

• Eline sağlık güzel bir çalışma ama şuan biraz hüzün yaptı bünyede. bende kısa bir anımı anlatayım. ;

gün içinde kar yağışının başlayacağını , forumu takip ettiğim için biliyordum.hatta herkesi uyardım. gün içinde iş yerimin bulunduğu esenyurt kıraç'tan , çerkezköy'e müşteri ziyaret etmem gerekti.öğlen gibi çıktım , müşterime gittim , numuneler aldım. gelirken hadımköy rampasında kar başladı.aslında direk eve gidecektim , yolda kalmayım diye ama birden fikir değiştirip , firmaya gittim . numuneleri bıraktım , çıkana kadar kar etkisini arttırdı. esenyurt kıraç sanayi bölgesinin içinde , biraz çukur bir bölgede kaldım. etraftaki bütün yollar yokuş olduğu için herkes kaldı. olduğum yerde tam 3 saat bekledim. aracımda yakıt az olduğu için , müsait bir yere park ederek. yaklaşık 12 km yolu 2 saatte yürüyerek toriuma geldim. iki gün sonra da aracı , bıraktığım yerden aldım.

saygılarımla.

Teşekkür ediyorum hocam nice daha yürümeli kışlar görmek dileğiyle ^^

• o sıstemı unutmam ne mumkun.aksam 7 gıbı donan yagmurla baslayan yağış,yarım saat6 ıcınde yoğun kar ve tipiye donusmüs ve sabah 11 e kadar aralıksız yağmıstı.ınanılmazdı.mgm nın kar kalınlıgında yalovaya 38 cm demıstı.1 gecede.yalova o sıstemde cok cok sanslıydı.hemen yanımızdakı ızmıtte cok az bır kar kalınlıgı olmustu yanlıs hatırlamıyorsa..vay be bılseymısım o sıstemden sonra yıllarca bır daha oyle bır sey goremıyecegımı,sıstem bıtene kadar 1 dk bile uyumazdım.

Evet doğru hatırlıyorsun :( İzmit için şanssız bir sistemdi. Çevremizden akıp giden yağışları gözüm yaşlı bir şekilde takip etmiştim. :D