🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sağlık bakanımızın açıklamasının ardından ,hastaneye yatan vatandaşımız 6017 ye yükseldi. Dün sayın bakan artış kontrol altında demişti.

Yani kontrol halinde ki durum bu. Bir hafta da üç binlerden , altı binlere geldi. Dünde belirttiğim gibi ,bu bir artış değil. Gerçek rakamlara yuvarlama. Bu yüzden bakan ve yöneticilerdeki bu rahatlık.

Hocam gerçek vaka sayısı 50.000 seviyesinde en iyi ihtimalle. Oraya kadar gideceğini düşünmüyorum bu sayının yükselerek. Bakanın açıkladığı gibi vaka sayısı vermeye başlarlarsa o sayı verilir.

• Hocam gerçek vaka sayısı 50.000 seviyesinde en iyi ihtimalle. Oraya kadar gideceğini düşünmüyorum bu sayının yükselerek. Bakanın açıkladığı gibi vaka sayısı vermeye başlarlarsa o sayı verilir.

Zaten yuvarlama dediğim ,hastaneye yatan hasta vaka sayısındaki yuvarlama. Tabloda ki hangi rakam doğru ? % 99 filyasyon mu? % 3,8 pnömani mi? 11 saat temaslı mı? Oradaki tek doğru rakam tarih !!!!!

• Keşke İmamoğlu ve diğer üst düzey yöneticiler vaka sayılarıyla alakalı açıklama yapmasalardı. Ne zaman onlar açıklama yapsa hemen rakamlar uçuyor. Ne güzel istikrarlı bir şekilde hep aynı gidiyorduk!

• Tutarsızlığın en yüksek olduğu noktalardan birisi de tablodaki yoğun bakım ve vefat sayısı. Diğer ülkelerdeki yoğun bakım sayıları ve günlük vefat sayıları...(en sağ yoğun bakım sayısı)

• Gerçekten şu 3-4 hafta kapanmalıyız diyenleri anlayamıyorum.Ayıptır söylemesi ne ile kapanacaz?G7 ülkeleri (Başta ABD) bile kapanamıyor ekonomik sıkıntılardan dolayı.Devlet de bir yere kadar tedbir alabilir.Yani şu kapanma lafını duyunca altında bir artniyet arar olmaya başladım.Biz de vatandaş olarak kendi tedbirimizi sonuna kadar almalıyız.

• Gerçekten şu 3-4 hafta kapanmalıyız diyenleri anlayamıyorum.Ayıptır söylemesi ne ile kapanacaz?G7 ülkeleri (Başta ABD) bile kapanamıyor ekonomik sıkıntılardan dolayı.Devlet de bir yere kadar tedbir alabilir.Yani şu kapanma lafını duyunca altında bir artniyet arar olmaya başladım.Biz de vatandaş olarak kendi tedbirimizi sonuna kadar almalıyız.

Amerika kendi halkı yüzünden karantina ilan edemiyor çünkü halk bunu istemiyor eylemler yapıyor. Onun dışında Fransa, Almanya, Avustralya, Rusya ve bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı eylemlere rağmen uygulandı. Dibimizdeki Yunanistan bile 3 hafta sokağa çıkma yasağı ilan etti. Tam olarak aradığınız art niyeti anlayamadım.

• Tutarsızlığın en yüksek olduğu noktalardan birisi de tablodaki yoğun bakım ve vefat sayısı. Diğer ülkelerdeki yoğun bakım sayıları ve günlük vefat sayıları...(en sağ yoğun bakım sayısı)

Bizde önceden entübe ve yoğun bakım sayıları ayrı verilirken şuanda ikisi bir arada veriliyor, ağır hasta sayımız bu yüzden yüksek büyük ihtimalle, diğer ülkelerde bu nasıl işliyor bilmiyoruz belki sadece yoğun bakımı açıklıyorlar. Arjantinde durumu kritik olan hasta sayısı 4.132 iken 112 ölüm bildirmişti. Bizde ağır hasta sayısı daha azdı ama ölüm sayımız daha yüksekti dün.

• Amerika kendi halkı yüzünden karantina ilan edemiyor çünkü halk bunu istemiyor eylemler yapıyor. Onun dışında Fransa, Almanya, Avustralya, Rusya ve bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı eylemlere rağmen uygulandı. Dibimizdeki Yunanistan bile 3 hafta sokağa çıkma yasağı ilan etti. Tam olarak aradığınız art niyeti anlayamadım.

Halkla alakalı değil, Biden gerek duymuyoruz şuan dedi. Trump'ta ekonomi yüzünden kapatmadı zamanında. Çin halkı kapısına kilit vurulmasını çok mu istedi?

• Halkla alakalı değil, Biden gerek duymuyoruz şuan dedi. Trump'ta ekonomi yüzünden kapatmadı zamanında. Çin halkı kapısına kilit vurulmasını çok mu istedi?

Hocam bahsettiğim şey halkın da bunu istememesi. Yani Amerika halkıyla Çin halkını bir tutamazsınız. Yapı olarak, yönetiliş olarak vs.

• Rusya da Fransa da Almanya da uygulandı da noldu arkadaşım . Vaka sayısı bir anda 2-3 hanelere mi indi acaba ? Her gün rekor üstüne rekor kırılıyor rakamlarda.Diyelim kapandık.Ülke tekrar açıldığında durum farklı mı olacak? Her şey tekrar başa saracak.Ayrıyeten internetten haber kaynaklarından bakarsanız diğer avrupa ülkelerinin de türkiyeye benzer tedbirler aldığını görebilirsiniz.İsterseniz link atabilirim.Artniyetiniz de kaynak göstermeden olmamış şeyleri olmuş gibi göstermek

• Rusya da Fransa da Almanya da uygulandı da noldu arkadaşım . Vaka sayısı bir anda 2-3 hanelere mi indi acaba ? Her gün rekor üstüne rekor kırılıyor rakamlarda.Diyelim kapandık.Ülke tekrar açıldığında durum farklı mı olacak? Her şey tekrar başa saracak.Ayrıyeten internetten haber kaynaklarından bakarsanız diğer avrupa ülkelerinin de türkiyeye benzer tedbirler aldığını görebilirsiniz.İsterseniz link atabilirim.Artniyetiniz de kaynak göstermeden olmamış şeyleri olmuş gibi göstermek

Kapanmanın genel mantığı burda her şeyi sıfırlıyor olmak değil, sağlık çalışanlarına nefes almaları için zaman verilmesi ve aşı gelene kadar alınacak hasarın en aza indirilmesi. Sağlık çalışanı bir yakınınız yok sanırsam ne halde olduklarını bilmiyorsunuz. Ablam hafta sonları bile evini görmüyor neredeyse son 3 haftadır.

• ekonomik nedenlerden dolayi,hic bir ulke tam kapanma yapamaz artik.her gun kapansin ulke deyip duruyor bazi arkadaslar..kolay mi saniyorsunuz?almanya gibi super guc bile tam kapanma yapamaz artik.sonucu cok agir olur.aci ama gercekler boyle maalesef.

• Sağlık çalışanlarına saygımız sonsuz.Olması gereken de taze kan sağlıkçıların hastanelere atanmaları.Komşumuz sağlık meslek lisesi geçici öğretmeni.Şu anda covid yoğun bakımında acil olarak göreve getirildi.Ülkede sağlıkçı olup atanamayan çok insan var.Zor zamanlardan geçiyoruz.Bugün varız,yarın yokuz.Allah hepimize yardım etsin.Kapanma yerine yazdıklarım olursa BANA GÖRE daha iyi olur. Luffy seni de üzdüysem kusura bakma.