🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ara tatil dönüşü 23 Kasım'da sınavlarımız başlıyor arkadaşlarımın çoğu karantinada durum bu kadar kötüyken 20 kişilik sınıflarda sınava gireceğiz.Üç dersin sınavı tek oturumda yapılacak 90 dakika boyunca 15-20 kişi aynı sınıfta olacak bu kadar fazla kişiye aynı havayı solutmak çok büyük risk :|

• Ara tatil dönüşü 23 Kasım'da sınavlarımız başlıyor arkadaşlarımın çoğu karantinada durum bu kadar kötüyken 20 kişilik sınıflarda sınava gireceğiz.Üç dersin sınavı tek oturumda yapılacak 90 dakika boyunca 15-20 kişi aynı sınıfta olacak bu kadar fazla kişiye aynı havayı solutmak çok büyük risk :|

Biz de 28 kişiyiz. Günde 2 sınav 20 dakika aralıklarla haftanın 5 günü. Toplam 10 sınav, sınıfta 28 kişi ve tüm sınıflar okulda. Her kademe hem de...

• 13 kasım da cumhurbaşkanın bir programda salgın ile ilgili yaptığı konuşmasında , erken alınan tedbirler nedeni ile sürecin rahat atlatıldığını söyledi.

Şimdi haberlede seyrettim. İnanamadım. Şuna kesin kanaat getirdim . Cumhurbaşkanımız kesinlikle, net ve doğru bilgilendirmiyorlar.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• “Salgın konusunda Cumhurbaşkanımız eksik bilgilendiriliyor olabilir.

İlerleyen süreçte tam anlamıyla bilgilendirilmelerin başlaması ile birlikte sağlık bakanı görevden affını isteyecektir”

Diyen Ankara temsilcileri gazeteciler de var bu aralar

Einmal editiert, zuletzt von Vehbi ()

• Ben vatandaş olarak Cumhurbaşkanımızın etrafına değil kendisinin ağzından çıkana bakarım.

Tabiki haklısınız sonuçta icraat makamı. Ama sayın cumhurbaşkanımız bu açıklamayı yapıyorsa iki nedeni vardır . Ya bilinçli yapıyordur ( bu ihtimali düşünmek istemiyorum) ya da etrafındaki danışman kadrosu görevini yapmıyordur. Buna inanmak istiyorum.

• Tabiki haklısınız sonuçta icraat makamı. Ama sayın cumhurbaşkanımız bu açıklamayı yapıyorsa iki nedeni vardır . Ya bilinçli yapıyordur ( bu ihtimali düşünmek istemiyorum) ya da etrafındaki danışman kadrosu görevini yapmıyordur. Buna inanmak istiyorum.

Ben ilkine inanıyorum maalesef diğer ihtimal bence gerçekçi değil.

Benimde karantina 27sinde bitiyor ne yapacağım bilmiyorum Allah yardımcımız olsun.

• Eniştemle teyzeminde testi pozitif çıktı aynı zamanda 12 yaşındaki kuzeniminde testi pozitif çıkmış ateşide 40ı görmüş inşallah bir an önce atlatırlar hala ciddiye almayanlar var ;(

Einmal editiert, zuletzt von ripjaws ()

• Bu hastalığa karşı filyasyon ekipleri ne bir ilaç veriyorlar ne de ilgileniyorlar millet ne yapcağını şaşırdı yazık bir de bazı hastaneler bilerek hasta almıyorlar ev karantinası veriyorlar aynısı dedem adına oldu işin sonu nereye varır bilmiyorum

• Filyasyon denen bişey yok ki. Sadece eve ilaç bırakmaya geliyorlar sonra evde kaç kişi kalıyorsunuz diye soruyorlar. Çoğu kişi ekmeğinden olmamak için aynı evde olup da çalışan kişileri filyasyon ekibine bildirmiyor. Diyelim ki bir evde 5 kişi var 3 kişi çalışıyor iki kişi evde. Çalışanlardan biri virüse yakalandı filyasyon ekibi geliyor soruyor evde kaç kişisiniz. aldığı cevap ben hariç iki kişi. Sonra dikkat edin 10 gün dışarı çıkmayın kendinizi izole edin geçmiş olsun iyi günler sonra gidiyorlar.

• Bu hastalığa karşı filyasyon ekipleri ne bir ilaç veriyorlar ne de ilgileniyorlar millet ne yapcağını şaşırdı yazık bir de bazı hastaneler bilerek hasta almıyorlar ev karantinası veriyorlar aynısı dedem adına oldu işin sonu nereye varır bilmiyorum

Mesajınızı yetkililere iletelim, kime ilaç vermemişler acaba belirtir misiniz? Ne bir ilaç gibi çıkış yapınca suçlayıcı bir tavır oluyor sizin ki? Hastalığın yoğun olduğu durumlarda yoğun bakım gerektirmeyen insanları ev karantinasına almaları gayet normal bir durum. Önlem almaktan aciz insanlardan dolayı sağlık çalışanları böyle bir yol bulmuşsa bu onların suçu değil, önlem nedir bilmeyen halkta.

• Benim aldığım duyuma göre, istanbul için önümüzde ki hafta okullarda sınav haftası. Sınav haftasından sonra olacakmış kısıtlamalar tarihi 30 kasım olarak duydum. Bu arada avrupa kısıtlamalar olacağı ve christmas tatili başlayacağı için bu tarih diye duydum. Not olarak kalsın zamanı gelince bakarız.

• Bilim insanları, Danimarka'daki vizon çiftliklerinde mutasyona uğrayan ve Cluster-5 adı verilen koronavirüsün şimdiye kadar 220 insanda tespit edildiğini açıkladı.

Reuters'te yer alan habere göre, uzmanlar mutasyonun vizonlarla sınırlı kalmayacağı uyarısında bulundu.