🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Avrupa’da işler iyi gitmiyor

Konu sadece Vakalarla ilgili de değil

Evlere kapanan Avrupalılar psikolojik olarak da zor durumdalar

Hayatlarını daha çok iş , restoran , kafe , pub , gece kulübü , disko arasında harcayan ve günde sadece 5/6 saat evde (ev dediğin şey de tek odalık daireler) harcayan milyonlarca insan var

O odalar sadece uyumak için işe yarar.

Çoğunun ailesi bile yok dertleşeceği.

Günübirlik ilişkiler de bitmiş durumda.

Kısaca ailesi veya geniş bir evi olmayanlar yasakların daha ikinci üçüncü haftasında bunalmaya başlamışlar

Yoğun alkol tüketimi , gerginlik , saldırganlık almış başını gitmiş

Halimize şükredelim ki en dar ev bile 2+1 ülkemizin çoğu bölgesinde

Çoğu insanın ailesi yada ailesi gibi göreceği değerli dostlukları var Türkiye’de

Arkadaşımın telefonda anlattığı komşu hikayeleri tek kelimeyle faciaydı ve bu işin daha kışı var

• Avrupa ve Amerika bu salgında çok büyük darbe aldı ve almaya devam ediyor. Türk vatandaşları çoğunlukla dönüyorlar Türkiye 'ye

• Virüsü çok hafif şekilde geçirip atlatanlar da bağışıklık oluyor mu acaba? Yoksa hemen tekrar kapma durumu var mı? Bu konuda da net bilgi yok.

• Dünden beri devam eden hafif kırgınlık , hafif boğaz ağrısı ile hafif öksürük vardı, akşam nolur nolmaz diye test yaptırdım sonuç pozitif geldi ne yazık ki, gece ateş im çıktı biraz hepsi o, şimdilik başka bir şey yok

• Ben dün covid testi yaptırdım bütün belirtileri var bu geceden beri düşmeyen ateşim var. Sizce bu konuda ne tür şeyler yapsam bana iyi gelir.

Öncelikle geçmiş olsun. Öncelikle ateş ve ağrılar için günde 4 defa parol iç, ev yoğurdu , c vitamini (doğal veya sandoz) ve bol bol sıvı tüket.

• Dünden beri devam eden hafif kırgınlık , hafif boğaz ağrısı ile hafif öksürük vardı, akşam nolur nolmaz diye test yaptırdım sonuç pozitif geldi ne yazık ki, gece ateş im çıktı biraz hepsi o, şimdilik başka bir şey yok

İstirahat , bol sıvı tüketimi , ev yapımı yoğurt c ,d vitamini .

• 20 bin dolar karşılığında Covid-19 hastalarının ambulans uçaklarla yurt dışından Türkiye'ye getirildiği belirtiliyor. (Başta Irak, İran, Gürcistan ve Rusya olmak üzere Avrupa'nın ve dünyanın birçok yerinden Türkiye'ye hasta taşındığı söyleniyor.)

• 20 bin dolar karşılığında Covid-19 hastalarının ambulans uçaklarla yurt dışından Türkiye'ye getirildiği belirtiliyor. (Başta Irak, İran, Gürcistan ve Rusya olmak üzere Avrupa'nın ve dünyanın birçok yerinden Türkiye'ye hasta taşındığı söyleniyor.)

Gerçek mi bu benim vatandaşım evine gönderilip evde ölü bulunurken dışarıdan para karşılığı hasta mı getiriyorlar yani

• Komşum Coronadan ötürü vefat etti ,ikamet adresleri izmit ama hastanın vefat ettiği hastane Yalova..

Başsağlığı için aradım sordum ; İzmitte yoğun bakım için yer bulamamışlar o yüzden Yalova'ya sevk etmişler orda da vefat etmiş.

• "Sağlık Bakanlığı'ndan yeni genelge: Semptom göstermeyen temaslı kişilere test yapılmayacak"

Her ülke taramaya geçmeye uğraşıyor bizimkiler bizle dalga geçiyor...