🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sosyal medyada Çin aleyhine açılan bir tag görmedim duymadım

Açıldıysa da küresel bazda karşılığı olmadı

İnsanlar ancak birbiriyle uğraşıyor

Oysa ki Çin tüm dünyanın nefret ettiği bir devlet olmalıydı ve ciddi ve adı konmuş bir ambargoyla ekonomisi batırılmalıydı( Trumpın ki de lafta tırışkadan tehdit) , DSÖ de komple istifa etmeliydi

Hiç biri olmadı , bu bile virüsün yapay olduğunun bir ipucu olabilir

• Sosyal medyada Çin aleyhine açılan bir tag görmedim duymadım

Açıldıysa da küresel bazda karşılığı olmadı

İnsanlar ancak birbiriyle uğraşıyor

Oysa ki Çin tüm dünyanın nefret ettiği bir devlet olmalıydı ve ciddi ve adı konmuş bir ambargoyla ekonomisi batırılmalıydı( Trumpın ki de lafta tırışkadan tehdit) , DSÖ de komple istifa etmeliydi

Hiç biri olmadı , bu bile virüsün yapay olduğunun bir ipucu olabilir

"Cold.Efso" hocam, virüsün yapay ortamda üretilmiş olabileceğine dair de çok makale yok internet medyasında tek tük birbirini çok da desteklemeyen komplo teorileri mevcut ama bu corona virüslerin en öldürücüsü gibi şu ana kadar. bir de şöyle bir haber vardı geçen günlerde Bill Gates 2021 yazına kadar çözüm bulunacağını ama dünya toplumunun %70 inin aşılanması mecburi olmalı yoksa hastalık tekrar yayılır diye de fikir beyan etmiş sanki minareyi çalan kılıfını hazırlar deyimine uygun bir görüş gibi. bir de aşı çalışmalarını övmeden de geçmemiş ama tabi ki meşhur Rus aşısı yok :)--

• Karantina döneminin ilk 4 ayı evden neredeyse hiç çıkmadım, sonrasında da maskeyi hiç çıkarmadım ve belli bir yerden sonra verdikleri sayılar 900'lere indiğinde rahatladım ve etkinliklere katılmaya falan da başladım haliyle. Sonrasında bunların hasta sayısı olduğunu öğrendik. Şu an maskeyi takmama, sosyal mesafeyi korumama rağmen çevremde 3 kişiden biri enfekte oluyor ve hiçbir önlem alınmadığını görmek bir şekilde bize de geleceğini düşündürmeye başladı. Çevremdeki kişiler yani şüphesi olanlar özellikle İstanbul özelinde devlet hastanelerindeki test sırasının binli rakamlara geldiğini söylüyor. Ablam da bir özel hastanede çalışıyor ve 3 hafta içinde yatan kişi sayısı 3'ten 68'e çıktığını yoğun bakımlarının ise dolmak üzere olduğunu söylüyor. Derdim artık sayılar değil buna bakmayı da bıraktım, yeterli önlemleri almaları bu noktada istediğim tek şey

• 5-6 gündür boğaz ağrısı ve zamanla ateşim çıkıyor daha önce hiç bu kadar uzun olmamıştı yutkunurken falan zorlanıyorum şimdi hastanelerde hastalık kırılıyor başka var mı böyle bir şikayeti olan

• Karantina döneminin ilk 4 ayı evden neredeyse hiç çıkmadım, sonrasında da maskeyi hiç çıkarmadım ve belli bir yerden sonra verdikleri sayılar 900'lere indiğinde rahatladım ve etkinliklere katılmaya falan da başladım haliyle. Sonrasında bunların hasta sayısı olduğunu öğrendik. Şu an maskeyi takmama, sosyal mesafeyi korumama rağmen çevremde 3 kişiden biri enfekte oluyor ve hiçbir önlem alınmadığını görmek bir şekilde bize de geleceğini düşündürmeye başladı. Çevremdeki kişiler yani şüphesi olanlar özellikle İstanbul özelinde devlet hastanelerindeki test sırasının binli rakamlara geldiğini söylüyor. Ablam da bir özel hastanede çalışıyor ve 3 hafta içinde yatan kişi sayısı 3'ten 68'e çıktığını yoğun bakımlarının ise dolmak üzere olduğunu söylüyor. Derdim artık sayılar değil buna bakmayı da bıraktım, yeterli önlemleri almaları bu noktada istediğim tek şey

İsteğiniz konusunda mutabıkız. Aklın yolu birdir.

• bize attılar belayı, şimdi parti zamanı tabi ve bu kadar güçlülerin hakim oldugu dünyada bunlara hesap sorulmuyor, o da ayrı bir mevzuu tabi ki

Trump bir dönem daha seçilirse Çin’in hesabını görecek. Ayrıca orada, soydaşlarımıza uygulanan zulmü çözerse Trump çözer..

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• 5-6 gündür boğaz ağrısı ve zamanla ateşim çıkıyor daha önce hiç bu kadar uzun olmamıştı yutkunurken falan zorlanıyorum şimdi hastanelerde hastalık kırılıyor başka var mı böyle bir şikayeti olan

boğaz ağrısı mı boğaz da kaşıntısı mı batması mı tam adını koyamadığım durum ve kulaklarımın kızarması ısınması gibi durumlar oluyor ara sıra ayrıca yutkunma da bazen zorlanıyormuşum gibi oluyor. Psikolojik mi bilmiyorum yada panik atak geçirmiş biri olarak kuruntu mu yapıyorum bilmiyorum

• Cold.EFso ve Narsil hocalarım nejm.com da makalesi yayınlanan . Ly cov555 adlı viral ilac ın makalesini açıklayabilir misiniz ? İngilizce dil bilgisi olduğu için sizlerden rica ediyorum.

Güzel bir gelişme mi?

hocam linki buraya atabilirmisiniz? ben adrese girdim antibody ile ilgili bir makale var o ise bakarım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• boğaz ağrısı mı boğaz da kaşıntısı mı batması mı tam adını koyamadığım durum ve kulaklarımın kızarması ısınması gibi durumlar oluyor ara sıra ayrıca yutkunma da bazen zorlanıyormuşum gibi oluyor. Psikolojik mi bilmiyorum yada panik atak geçirmiş biri olarak kuruntu mu yapıyorum bilmiyorum

Bende de boğaz batması var gibi yutkunmada zorlanma bende de var bide zamanla ateşim çıkıyor iniyor nedense ben kuruntu yapmıyorum da tedbirimi de her türlü alıyorum.Bakalım yaşayanlar varsa başka yazarlar

• Cold.EFso ve Narsil hocalarım nejm.com da makalesi yayınlanan . Ly cov555 adlı viral ilac ın makalesini açıklayabilir misiniz ? İngilizce dil bilgisi olduğu için sizlerden rica ediyorum.

Güzel bir gelişme mi?

Hocam elbette iyi bir gelişmedir ama çok erken maalesef hüküm vermek için

Makale haklı olarak çok teknik yazılmış ve benim alanımın dışı , burada ilaç aşı konularında Sağlık Bakanlığımıza ziyadesiyle güveniyorum , daha önce Ercüment beyin fiyasko açıklamalarına da Rus aşısına da temkinli yaklaşarak doğru yorum yapmışlardı

Onun için daha 700/800 kişide denenmiş bir ilacın (ki dünyada da beklenen ilgiyi görmemiş şu saate kadar ) çok gazına gelmem hayal kırıklığı yaşamamak için

Bir de vaka sayıları düştü sanıp maske çıkartmaya başladık gibi yaklaşımlar çok ama çok yanlış , acayip şaşırdım

Hangi devlet kurumu yada sağlık birimi maske çıkartın dedi ki

Deseler de çıkartılmaz ki

Kapılarımız açık ve dünya virüse teslim

Elini Kolunu sallayan bir Rus turistin yanımızdan geçmesi an meselesi

Daha en az 2 sene maskeliyiz gidişatta

Bugün aşı çıksa yine virüsü yok etmeye yaklaşmak en az 1 yıl sürer

• Yarın benim için de okul başlıyor 5lere dersim var. Çift maskeden başka yapacak bişey yok.Rabbim kolaylık versin.

Benim bir buçuk ay oldu hocam:)--

Eylülün sonuna doğru azalan vaka sayıları tekrar fırlamaya başladı. Yarın ki gruptan iki ögrencimin ailesi temaslı karantinasında. 2 hafta öğrenciler yok.

• hocam göz ucuyla baktım makalenin "result" yani sonuç kısmında ve son kısmında doz oranlarıyla hastalığı hafif geçirenlerin olduğu belirtilmiş ancak bu artan ilaç dozu miktarıyla orantılı imiş. Bide bu henüz faz2 kısmında yani henüz gelişme aşamasında bir ilaç..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Bir zümremin bakıcısı pozitif hastanedeymiş kendileri negatif çıkmış. Okulda benim bildiğim 4 5 vaka var Bafrada. Ama çarklar dönecek diye biz gidiyoruz okula. Eğitim de önemli bişey de diyemiyorum.