🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İspanya 16.973 vaka 156 ölüm bildirdi.

Polonya 10.040 vaka 130 ölüm bildirdi.

Çek Cumhuriyeti 8.841 vaka 100 ölüm bildirdi.

Ukrayna 6.719 vaka 141 ölüm bildirdi.

Einmal editiert, zuletzt von Fease ()

• SON DAKİKA

Oxford Üniversitesi ile AstraZeneca'nın ortak olarak koronavirüs’e karşı geliştirdiği aşıyı, Brezilya'da gönüllü olarak deneyen bir hasta hayatını kaybetti. Brezilya’da AstraZeneca'nın COVID-19 aşı deneyine katılan 28 yaşındaki bir gönüllünün koronavirüs komplikasyonları görüldükten sonra öldüğü belirtilirken, ölümde aşının payının olup olmadığı henüz kesinleşmedi.

• 2 alt katımızda oturan amcamların 2 kızı da virüse yakalandı. Şaka maka çember daralıyor. Bu kış işimiz yaş.

Bu kış gerçekten işimiz zor . Aşı olmasa bile ilacın bu kış içinde devreye gireceğini düşünüyorum. Yani bu kışı allahın izni ile yakalanmadan atlatırsak ,işin % 70’ini geçeriz.

• Dikkatimi çekti , ailem her gün bir kanalda malum dizileri seyrediyor. Aynı ortamda olduğum için istemeden ara sıra göz takibi yapıyorum. Dikkat ettim de , hiç birinde maske ile corana virüs ile ilgili hiç bir ibare yok. Bırakın ibareyi ,lafı bile olmuyor.

Tesadüf mü ? Talimat mı?

Talimat mı? Deyince konu siyasete girmesin. rtük toplum psikolojisi adına kararlar almış olabilir. Dikkat çekici olan tv lerde ki hayatın çoğunlukla coronasız olması.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Dikkatimi çekti , ailem her gün bir kanalda malum dizileri seyrediyor. Aynı ortamda olduğum için istemeden ara sıra göz takibi yapıyorum. Dikkat ettim de , hiç birinde maske ile corana virüs ile ilgili hiç bir ibare yok. Bırakın ibareyi ,lafı bile olmuyor.

Tesadüf mü ? Talimat mı?

Tesadüf tabiki değil

Ama Talimatı kim veriyor ?

Verse verse Kanal sahipleri verir

Devleti kast ediyorsanız TRT’nin bazı dizileri gayet makul mesajlarla dolu , maskeli ve aksine Fox dizileri maskesiz

Konu bariz Reyting ve Ranting savaşları

Vatandaş satın alıyor bu küstahlığı

• Hocam eşim ve çocuklarımın en çok seyrettiği diziler kanal d ve atv de . Belirttiğiniz iki kanalın izlenmesi nerede ise sıfır evimizde. Maske ve pandemi görüntülerinin rating ile ilgisini çok bulamadım ama konu sanırım ,hayatın normal gösterilme çabaları ile paralel gibi. Makul mesajlar bir yana ,hiç normal hayatmış gibi devam eden dizi görmedim. Çok da önemli bir konu değil ama dikkatimi çekti.

• Hocam eşim ve çocuklarımın en çok seyrettiği diziler kanal d ve atv de . Belirttiğiniz iki kanalın izlenmesi nerede ise sıfır evimizde. Maske ve pandemi görüntülerinin rating ile ilgisini çok bulamadım ama konu sanırım ,hayatın normal gösterilme çabaları ile paralel gibi. Makul mesajlar bir yana ,hiç normal hayatmış gibi devam eden dizi görmedim. Çok da önemli bir konu değil ama dikkatimi çekti.

Maskeli dizi prim yapmıyor hocam çok net

TRT çok güzel diziler üzerinde denedi hepsi harcandı , vatandaş hoppa dizi istiyor

Aşk entrika hile blöf mafya Maskeli olmuyor

Düşünsenize Çukur’da maske ile kabadayılık ne komik kaçar

Minnacık virüse yenilmiş çukura racon kesiyor görüntüsü oluşacak 😀

Şaka bir yana maske demek Reyting dip demek , tüm dünyada bu sorumsuzluk

Vatandaş maske görmek istemiyor tvde

• Haklısın hocam. Olmayanı konuşur ,hayal edermiş insan. Tv lerde hayal dünyası değil mi?

bana böylesi daha riyakar geliyor.

• Malesef yakın arkadaşım da pozitif çıktı tamamen tat alma ve koku duyusunun gittiğini söyledi.Evinde herkes annesi de dahil pozitif umarım en kısa sürede atlatırlar. bu arada çapa da çalışan 2 enfeksiyon bölümü çalışanı dostum ile görüştüm malesef tablolar iyi değil dedi ayrıntı çok vermese de görüşme esnasında dahi sürekli covid bilgileri geliyordu işimiz zor dostlar lütfen dikkatli olalım

• Malesef yakın arkadaşım da pozitif çıktı tamamen tat alma ve koku duyusunun gittiğini söyledi.Evinde herkes annesi de dahil pozitif umarım en kısa sürede atlatırlar. bu arada çapa da çalışan 2 enfeksiyon bölümü çalışanı dostum ile görüştüm malesef tablolar iyi değil dedi ayrıntı çok vermese de görüşme esnasında dahi sürekli covid bilgileri geliyordu işimiz zor dostlar lütfen dikkatli olalım

Bende de aynı şekil tat ve koku 0.Ama teste gitmedim.Kendim atlatmaya çalışıyorum.Vitamin desteğiyle.

• 1.5 Milyar nüfuslu Çin bugün sadece 11 (on bir) vaka(+) bildirmiş , aklımızla alay ediyorlar , delirmemek elde değil

Çin'in verdiği sayılar tartışılabilir, ama şu gerçek salgın kontrol altında orada. Herkesin nereye gittiği saniye saniye takip ediliyor bu nedenle kontrol altında tutmaları daha kolay oluyor. Yurt dışından nerdeyse kimse alınmadı, alınmıyor.

• Benimde komşu okuldan bir öğretmen arkadaşımın (aynı apartmanda da oturuyoruz) ve aynı okulda bir öğretmenin daha testi pozitif çıktı. Bulunduğum ilde okullar açıldıktan sonra vaka sayıları malesef yine artmaya başladı. Okulları açsan dert açmasan dert.

• Ben en çok Tayland'ı merak ediyorum, kalabalık olmasına rağmen vakalar çok düşük kaldı. Çin kadar radikal önlemler de almadılar. Uzakdoğulular salgın konusunda ayrı başarılılar.